שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
''בִּיג דִיל''

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בין איש לאשתו

שאלות ותשובות

FAQ

חיפוש שאלה(חדש! גם משפטים ארוכים!)

חיפוש שאלה לפי מספר סידורי

הוסף שאלה

Add Question

להפיל את הילד או לא להפיל?

שירות לאומי - אחותי רוצה לעשות שירות לאומי בבית ספר לבנות מותר?

התשובות של הרב פשוט מדהימות !

אפשר לראות את הרשימה המעודכנת של מדור ביקשת קיבלת?

הרב תפרסם את השמות של מדור ביקשת קיבלת אני רוצה לבדוק אם זה רשם אותי

ביקשת קיבלת - הרב אני חייב לבדוק אם זה רשם אותי או לא

עמודים:
1


שאלות מומלצות לקריאה

HOT FAQ

מריבות בשנה הראשונה של הנישואין - מה לעשות?


שאלה:

הרב אני ואשתי לא ממש מסתדרים (מריבות קטנות על שטויות) זו שנה ראשונה ואנחנו ממש רוצים לשמוע שיעורים על שלום בית, מה אתה מציע לשמוע? זה ממש חשוב, אנחנו אוהבים אחד את השני ולא רוצים בכלל לחשוב על גירושים כאופציה, אנחנו סומכים עליך כל מה שתגיד אנחנו נעשה, אשתי מאוד מכבדת אותי אני קצת בעייתי.

תשובה:
קודם כל כדאי לדעת שהשנה הראשונה היא השנה הקשה ביותר , אתם לומדים להכיר אחד את השני , חשוב מאוד לעבוד על המידות , ללמוד לוותר , כמה שפחות להעיר , לצאת לטייל ביחד , לבלות בקדושה , לסלוח , לדון לכף זכות והכי חשוב תמיד לזכור את הסיבות שבגללם התחתנתם , אין מקריות בעולם ה' דאג שתכירו ותיכנסו תחת חופה , מכאן ואילך התפקיד שלכם הוא לקבל גזירת שמים באהבה ולעשות כל שבאפשרותם להחזיק מעמד כמה שיותר, שמחתי לשמוע שגירושין לא באים בחשבון כל הכבוד לכם ! זו גישה נכונה וטובה , גירושין זה לא פיתרון (למעט מקרים קיצוניים של אלימות או ח"ו דוגמאות קיצוניות שמזכירה ההלכה שבהם מותר ואפילו חובה להתגרש) אני מציע לבחור לשמוע את השיעורים המדהימים של הרב אלון פירוז ואני בטוח שהוא יקבל חכמה נפלאה , אני אישית מאוד אוהב את השיעורים של הרב , לשמיעת השיעורים לחץ כאן: "הרב אלון פירוז לבוגרים בלבד" , לא חסרים שיעורים של שלום בית , החכמה היא ליישם ולא רק לשמוע. ברגע שאתה תתקן את עצמך אני מבטיח לך שאשתך תשתנה מקצה לקצה , כי ברגע שהגבר משתנה האשה מושפעת ממנו , אשריך שזכית להיות חתן טוב שמעוניין לפתור את הבעיות בצורה חיובית ולא בצורה של גירושין ומריבות , אני בטוח שאשתך מעריכה אותך מאוד.
שלח לחבר קריאה בניפרד

גיליתי שבן הזוג שלי (הידיד שלי) הוא גוי !


שאלה:

רביד שלום, יש לי שאלה ממש דחופה אני בת שש עשרה וגיליתי שמי שאני יוצאת איתו הוא גוי ואבא שלו יהודי וסבא שלו היה רב ואני רוצה להיות איתו אבל הוא נוצרי וזה ממש מפריע לי מה אני עושה אני ממש בתסביכים? האם אני יכולה רק לחבק אותו? אני מאוד מחוברת לדת אבל אני לא דתייה ואם זה לא מסתדר שאני והוא נהיה זוג , האם אני יכולה רק להיות חברה שלו או ידידה שלו?

תשובה:
אחותי היקרה , כשם שבכביש שלצידו תהום יש שוליים שאסור לנו לעבור כדי לא להיקלע למצב מסוכן של סכנה , כך בחיים ה' יתברך הכתיב לנו את ה-"שוליים" כדי שלעולם לא ניפול לתהום ומה הם אותם שוליים?

שוליים !
א) אסור להתחתן עם עם הארץ (כינוי גנאי לאדם שלא בקיא בהלכה ובדינים)
ב) אסור לאכול מאכלים שנתבשלו על ידי גויים (גם אוכל כשר שבושל בכלי כשר אסור)

תהום !
א) אסור להתחתן עם גוי (כדי לא לגרום לצאצאים שלנו להיכרת מעם ישראל)
ב) אסור להתחתן עם גויה (שכן הצאצאים הנולדים מגויה הם גויים ואינם יהודים כלל)

בנוגע לנגיעה , קשה יהיה להסביר לך את כל התורה על רגל אחת , אבל תאמיני לי שנגיעות אסורות לא מעידות על אהבה , הן מעידות על תאווה וסיפוק רגשי זה הכל , גבר שבאמת אוהב נערה , יתחתן איתה ולא ינצל אותה ויחליף כשיימאס לו.

באתר זה עניתי על עשרות אלפי שאלות של בני נוער ואני יכול לומר לך בוודאות שמדי חודש פונות אלי נערות תמימות עצובות שכותבות לי כמה צדקתי כשהזהרתי אותן והן לא רצו לשמוע , היום רובן בתשובה ברוך ה' אבל הרבה בנות עברו הפלות , התגרשו , חטפו מכות מהבעלים , נולדו להם ילדים והבעל דרש להוציא את הילדים מהארץ , יש בנות שטסו לחו"ל בשכנועו של הבעל הגוי , שם הגוי נאף (כיאה לגוי שפל) ואז כשהאשה גילתה את זה היא רצתה לחזור לארץ עם הילדים שלה ושלו והוא לא נתן לה ולא זו בלבד אלא שהוא מירר לה את החיים , היום היא נשואה לאדם ירא שמים אבל היא סיפרה שהיא עברה את שבעת מדורי גהינום ! בקיצור החיים הם לא משחק , במקום לבזבז זמן בלחבק גוי , אני מציע שתמצאי לעצמך זמן בלחבק את ה' יתברך. בהצלחה צדיקה.

שאלות ותשובות בנושא יהודיה וגוי.
א) גיליתי שידיד שלי הוא חצי יהודי חצי ערבי.
ב) גיליתי שאני לא מה שחשבתי
ג) גיליתי שחבר שלי גוי
ד) זקוקה לעזרה דחופה בבקשה גיליתי שהוא גוי.
.


שלח לחבר קריאה בניפרד

מכיתה ז אני צופה בסרטים לא צנועים - השם יסלח לי על זה?


שאלה:

כבוד הרב רביד, רציתי רק לספר שמכיתה ז' אני צופה בסרטים לא צנועים, מכשילה הרבה בחורים דרך אינטרנט ועכשיו ברוך ה' אני חוזרת בתשובה, האמת אני באה מבית דתי ועשיתי כאלו דברים חמורים כי אף פעם לא דיברו איתי על זה (כמו שאתה עושה בצורה מכובדת ונכונה) ולא לימדו אותי מה חומרת מעשיי מגיל צעיר. מזל שיש את אורלנוער, הלוואי והיו מגבירים את המודעות עוד כשהייתי קטנה ולא מחכים לגיל כל כך מאוחר, אני כל כך מצטערת עכשיו, אתה חושב שיתחשבו בי בשמיים? כי אני ממש מתביישת בעבר שלי.

תשובה:
אין לי ספק שאם תעשי תשובה , תקבעי עיתים לתורה ותעלי למדרשה זה יועיל לך ותזכי בע"ה בבחור ירא שמים , חבל שנחשפת לכל כך הרבה תכנים לא צנועים , זה עשוי לפגוע ברגישות הרוחנית שלך , אבל רבי אליהו די וידאש בספרו ראשית חכמה מסביר שאין דבר שהתורה לא יכולה לרפא , לכן תתחזקי בצניעות ותקבעי עיתים לתורה (שיהיה לך שיעור תורה שאת לא מוותרת עליו) את מוזמנת לחפש שיעור תורה באיזור מגורייך באתר שלנו: "חיפוש שיעור קרוב לבית" ולכתוב את שם העיר שלך במנוע החיפוש. אם תהיי רצינית, הכל יסתדר , זיכרי ! כדי לרוקן כוס של שמן עכור, כל מה שצריך לעשות זה לטפטף לתוכה מים , ככל שתכניסי יותר מים לכוס השמן יצוף והכוס תהפוך מכוס של שמן עכור (פריצות, תועבות וטומאה) לכוס מליאה במים (התורה נמשלה למים שנאמר: "הוי כל צמא לכו למים") בהצלחה צדיקה. כמו כן כדי שתזכי לזה נשמח אם תקראי כל יום פרק תהילים באורלנוער ואנחנו נתפלל להצלחתך (תכתבי לנו את השם שלך בהקדשות שבעמוד הבא) לחצי כאן לקריאת פרק יומי: "תהילים באורלנוער"
שלח לחבר קריאה בניפרד

רבנים !!! איך אפשר לדעת במה לבחור?


שאלה:

הרב רביד שלום, ב"ה מצאתי את האמת ואני באמת רוצה להתחזק כמה שאפשר ולשאוף לשלמות בעבודת השם. הבעייה שלי שאני לא יודעת איך! יש כל כך הרבה רבנים וסוגים, כאילו לאיפה ללכת? אחד אומר ככה אחד ככה, אחד אוסר אחד מתיר, אחד ציוני ואחד לא. באמת הרב מה לעשות?? זה קצת מבלבל שיש כל כך דרכים כאילו במה אני אמורה לבחור ואיך אני אדע אם זה הדרך לאמת?? תודה =)

תשובה:
אז מה אם יש הרבה רבנים? זה סתם יצר רע שמנסה לבלבל אותך. זה כמו שמישהי תגיד: "אני מתה לעבוד, יש מלא עבודות, במה אני אמורה לבחור?" נו.. אז בגלל שיש הרבה עבודות זה אומר שבינתיים, לא נעבוד? בגלל שיש הרבה רבנים זה אומר שבינתיים לא נעשה לנו רב? זה סתם יצר הרע ! חייבים להתחיל במשהו , כמו בחיים כשרוצים לבחור תחום מסויים, מתנסים, רואים אם שייך או לא שייך ואם לא מתאים אז אפשר לבחור עבודה חדשה , עד שמצליחים למצוא עבודה קבועה עם תנאים טובים ואפשרויות קידום. כך בחיים, לא קל להתחבר לכל רב ,אבל צריך לנסות, אז מנסים וכשמרגישים חיבור ממש עמוק, פשוט בוחרים מסגרת תואמת והכל מסתדר. אם כולם מצליחים גם את תצליחי , בדיוק כמו שקשה למצוא חתן , נו... זה אומר שלא נצא יותר לשידוכים בגלל שיש הרבה חתנים? לא ! ממשיכים לצאת עד שזוכים לבחור נפלא. אחרי החתונה הנושא הרבה יותר פשוט , כי כל אשה מחוייבת ללכת על פי הרב של בעלה , הדעת תורה שלך תהיה הדעת תורה של בעלך , תתפללי שתזכי לבעל שיש לו דעת תורה והוא לא פוסק לעצמו , כי זו הסכנה הגדולה ביותר , בחור שאין לו רב.

בגלל זה אמרו חז"ל , עשה לך רב (אחד) וקנה לך חבר, כמו שבזוגיות אי אפשר לצאת עם כמה בחורים בו זמנים , זה לא מוסרי ולא שייך , כך כשעובדים את ה' אי אפשר ליהנות מכל העולמות , צריך להתמקד בדרך אחת , במטרה אחת , ועד שמצליחים משתדלים ומתפללים על זה , לא לפחד מכשלונות , הדרך להצלחה רצופה כשלונות.

קריאת התגובות הבאות תועיל לך מאוד:
א) "חרדי או דתי לאומי"
ב) לכל אחד יש רב אני לא יודעת לאיזה צדיק להתחבר?
ב) 70 פנים לתורה.
ג) אני מתקרב לה' אבל אז מגיע משבר שמרסק אותי.

צפייה בקטעים הבאים תועיל לך מאוד.


שלח לחבר קריאה בניפרד

למה אני חייב להיות דבוק לספר? תלמיד ישיבה בחדרה


שאלה:

שלום רביד! אני בעל תשובה ויש לי הרבה ניסיונות קשים. אני ברוך השם לומד בישיבת ''יודעי בינה'' בחדרה. הייתה לי אפשרות לשחק בקבוצת כדורגל שכל כך חלמתי עליה ולוותר על הישיבה או להמשיך בישיבה! בחרתי להמשיך בישיבה. עכשיו תענה לי אני מרגיש שאני חי בשקר! תן לי תשובה שאני יגיד לעצמי שצדקתי. למה כל החיים אני חייב להיות דבוק לספר ולא ליהנות מהחיים???

תשובה:

אחי היקר, בראש ובראשונה דע לך שלכל חוזר בתשובה יש ניסיונות ולכן השכר שלו גדול יותר מאדם שנולד דתי , כי הרבה יותר קשה לו להחזיק מעמד בתשובה כי הוא טעם טעם חטא, הוא כבר טעם את העבירות, הרבה יותר קשה לעזוב את החטא אחרי שכבר התנסית בו, לכן אמרו חז"ל: "לפום צערא אגרא" (כגודל הצער גודל השכר) להלן טיפים קצרים שיחזקו אותך מאוד לדעתי.

א. אין דבר גדול יותר מללמוד בישיבה
ב. ישיבת יודעי בינה היא ישיבה מצויינת ואני ממליץ עליה בחום
ג. כדורגל זה משחק נפלא אבל לא שווה לבזבז עליו את "משחק החיים"
ד. צפה בקטעים הבאים: "משחק כדורגל-קצר" , "משחק כדורגל-הקטע המלא"
ה. הצרות שבעולם מעידות שכולנו "שחקנים" בתיאטרון בובות, מי שאוחז בשקר נופל.
ו. אתה אוחז באחת !!! אל תבזבז את החיים שלך ברדיפה אחרי כדור וגאווה, אתה זוכה לרדוף אחר חכמה, חכמתך נשארת לעד, גם בעולם הזה וגם בעולם הבא, אם אחרי הפטירה יכתבו על הקבר שלך: "היה שחקן מעולה" זה יעזור לך במשהו בעוה"ב?
בקיצור אחי, אתה יכול לשחק כדורגל, אבל לא לעשות מזה קריירה או לבזבז את חייך
זכית ללמוד בישיבה, ללמוד חכמה, במקום להתלונן ולבכות, הגיע הזמן שתעריך את הזכות שנפלה בחלקך, בהתחלה אולי יהיה לך קשה להתרגל, אבל בסוף אתה תברך אותי שעודדתי אותך לא לוותר על הזכות שנפלה בחלקך. במיוחד בישיבת יודעי בינה שאני מכיר באופן אישי את הישיבה ואת הבחורים המצויינים שלומדים שם (חלקם תלמידים שלי) אני אומר לך בצורה שלא משתמעת לשני פנים, יש לך זכות אדירה אל תפספס אותה... איך אתה יכול להרגיש שאתה חי בשקר אם אתה מחובר לישיבה? חז"ל גילו לנו שמי שתורם כסף לישיבה מאושר שנאמר: "ותומכיה מאושר" אז תחשוב איזו זכות יש למי שלומד בישיבה ולא רק תורם כסף להחזקתה. אל תתן ליצר הרע לתעתע בך, כל החברים שלך שמשחקים כדורגל, שמחים שמחה רגעית , אתה זוכה לחיי נצח, שנאמר: "תורה וחיים", סיפור לסיום !

מספרים על תלמיד אחד של רבי שמעון בר יוחאי שעזב את הלימוד משום שרצה להרוויח קצת כסף בחו"ל, כשחזר ראו תלמידיו של רבי שמעון שידיהם מליאות בכסף וזהב, ראה רשב"י שתלמידיו מצטערים, לקח אותם לבקעה ואמר: "בקעה בקעה התמלאי דינרי זהב" מיד התמלאה כל הבקעה דינרי זהב, מיד הסביר להם רשב"י שכל מי שרוצה הנאות בעולם הזמני הזה, סופו שמאבד את שכרו השמור לו לעולם הבא. להלן המעשה:

"אמר ר' יחזקיהו בשם ר' ירמיה: מעשה בתלמיד אחד של ר' שמעון בן יוחאי דאזל להודנקי (לחוץ לארץ) [ואתא] טעין, כי אתא על גבי ר' שמעון בן יוחי, והיו התלמידים רואין את הריוח שהרויח, והיו מצירין על עצמן. מה עשה ר' שמעון, נסב לתלמידיו ונפק עמהון להדא בקעתא, ואמר לבקעה: בקעה בקעה התמלאי דינרי זהב ונתמלאה, אמר לתלמידיו: כל אחד ואחד יטול חלקו, כל מה שאתם מבקשים, אלא הוו יודעין שכל מי שהוא נוטל, ממתן שכרן של עולם הבא הוא נוטל, כיון שראו כך התחילו אומרים כי שמחתני ה' בפעליך במעשי ידיך ארנן ".

בקיצור אחי היקר, זכית להיות מחובר לקדושה, רגע לפני הגאולה, שים לב, העולם רועד הערבים מתלהמים, הטבע גועש ועם ישראל ממתין לביאת גואל צדק ברחמים, גדולי הרבנים כבר חזו את רעידת האדמה שפקדה את סין, שמעתי שיש הקלטה של הרב בן ארצי שניבא את הרעידה ואפילו אמר מתי היא תהיה, בקיצור במקום לשמוע לעצת היצר הרע שלך ולחלום על כדורגל, תחלום על דפי גמרא ותחזיק חזק בספר כי זה הדבר היחיד שאולי יציל אותנו כשיתחילו "חבלי משיח" בארץ ישראל. בהצלחה.


 

שלח לחבר קריאה בניפרד

למה ביהדות יש לאשה מעמד של חפץ מה אנחנו סוג ב?


שאלה:

הרב דיברתי עם חברה על מעמד האישה ביהדות והיא העלתה לי נקודות למחשבה על זה שהאישה לפעמים כתובה כחפץ נגיד שכתוב -'לא ירבה לו כסף סוסים ונשים' או באישות שאנחנו לומדות השנה שכתוב שהגבר קונה את האישה לא פחות מ200 זוז ולגרושה מ100 זוז זה נשמע לא טוב.. או לדוגמה שאומרים שלא עשני אישה אז מה הבעיה לנסח את זה בצורה אחרת 'שעשני ראוי לקיים תרי"ג מצוות'? ואין לי ספק שיהדות הכי הכי מתחשבת באישה אבל בכל זאת הייתי רוצה לדעת למה זה כתוב בצורה כזאת

תשובה:
אחותי היקרה , אדם חכם רואה את חצי הכוס המלאה , חכם פחות רואה פגמים , חברות שלך כנראה מחפשות את הפגמים וזה מה שגורם להם לשאול שאלות של כפירה וכיוצב'.
זה מה שקורה כשמדברים עם בנות בלי יראת שמים ! אם תתחילי לדבר עם בנות יראות שמים ותשאלי אותן איך זה להיות אשה? האם את מרגישה שה' שונא אותך? האם את מרגישה שבעלך לא מכבד אותך, אם כל כך קשה לך מעמד האשה ביהדות? תגלי שהן מאושרות , מחוייכות ומנהלות אורח חיים מדהים..
 
מעמד האשה בעולם החופשי.
עכשיו בואי נראה לרגע מה מעמד האשה בחילוניות? נעים יותר? מכובד יותר? מעניין באמת, אולי תנסי ותראי בעצמך, תתחתני עם גבר חילוני ונראה מה תהא אחריתך (אני ציני כמובן)
היום כל גבר שני שלישי בוגד באשתו , איך אפשר לא לבגוד כשיש בבית טלוויזיה ואייפון וה' ירחם עוד כל מיני אביזרים ומכשירים שמעודדים את הגבר לנאוף ולהתגרות מכל מיני סדרות

אולי עדיף להתחתן עם נוצרי או מוסלמי?
ע"פ הנצרות האשה טמאה מכל וכל, עד כדי כך שמעודדים את כולם להיות כמרים ולא להתחתן כי זו ירידה בדרגה, אם זה לא מספיק ואת מחפשת דתות אחרות וקשה לך להיות יהודיה נסי להיות מוסלמית שם אשה שיוצאת מהבית ורק מבקרת בבית אחר וחושדים בה נרצחת בדם קר,,, על מה את מדברת?

צריך להיזהר מחברות עם דעות משובשות.
אם תמשיכי להסתובב עם חברות שמלאות בכפירה לעולם לא תתחברי לקסם שביהדות ולמיוחדות שבה. איפה היראת שמים שלהן? איך בת מלך יכולה לדבר כך? וכי מותר לדבר כך על ה' יתברך שמבזה את הנשים, כך את רואה את הדברים? ה' ירחם עלינו לאן הגענו?

בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל.
ה' יתברך דאג לכבוד האשה, בזכות נשים צדקניות נגאלו ישראל, לעם ישראל היו נביאות, הקדושה של האשה גדולה מקדושתו של הגבר ולכן היא מברכת "שעשני כרצונו" היא נולדה עם רצונו של ה', הגבר שנולד עם כל כך הרבה יצרים מברך "שלא עשני אשה" כדי שיזכה לתקן את חטאיו ולהיות חייב בתרייג מצוות, כי רק אם יהיה גבר ויחוייב במצוות יזכה להישמר ולהינצל מהיצרים שיש לו.

קנאות נסתרת.
לדעתי הנשים החילוניות מקנאות בנשים הדתיות שזוכות להיות עם הבעל בשבת בסעודה משותפת בחגים באירועים רבים כל כך, בשבתות , שהגבר שר לאשה אשת חיל , שהילדים הולכים עם הבעל לבית הכנסת , יש להם אמונה , מסגרת , תכלית וכיוצב'.

לא ירבה לו נשים.
זה מאוד הגיוני משום שהנשים עשויות לבלבל אותו ולמשוך אותו לעבודה זרה, 

הגבר קונה את האשה.
אמרת  שהגבר קונה את האשה, אולי במקום להסתכל על זה בצורה שלילית שהאשה היא חפץ תסתכלי על זה בצורה חיובית האשה יקרה ומוערכת , צריך להתאמץ כדי לקבל אותה, שצריך לשלם כדי לקבל אותה, וכן בפירוש אשה שהתגרשה שווה פחות מאשה שאינה גרושה כדי לא לעודד את הנשים להתגרש, איך היית מרגישה אילו התורה הייתה נותנת לגיטימציה לגירושין ומעודדת את הגבר להתגרש מאשתו? זה היה נעים לך? היית מאושרת? לא מספיק שכל זוג שני גרוש את רוצה שהתורה תעודד את זה? לכן התורה החליטה בפירוש להודיע שגירושין זה דבר רע ואין להתגרש אלא אם כן כלו כל הקיצים, אשה שמתגרשת מבעלה מתייסרת הרבה יותר תאמיני לי, אלא אם כן באמת מדובר בבעל מכה או קיצוני שאז מצוה להתגרש וכל הרבנים יעודדו אותה, אבל במצב נורמאלי זו צריכה להיות השאיפה האחרונה של האשה...

בכל מקרה אני מצטער אם קצת הגבתי בחריפות הייתי חייב להעביר את המסר. אני מבקש מחילה אם הגזמתי, תבורכי בכל הברכות ותתרחקי מחברות כאלה ! תתחזקי ביראת שמים ובבטחון שלך בה' ותעבירי את המסר שהעברתי לך לחברות היקרות. ותזכרי תמיד , אין עם שמכבד את הנשים יותר מעם ישראל ואין תורה שדואגת לנשים יותר מתורת ישראל. אני מברך שתזכי להקים בית כשר וטהור בישראל עם בן תורה אמיתי ותתרחקי מחברות כאלה..

שלח לחבר קריאה בניפרד

חברה שלנו בכיתה עושה דברים שהדת אוסרת - למי לספר? מה לעשות?


שאלה:

יש לי ולחברותי יש שאלה, יש לנו חברה בכיתה ואנחנו יודעות שהיא עושה דברים ממש לא טובים שהדת אוסרת וגם בבית הספר לא מרשים לעשות אותם, ההורים שלה כמובן לא מודעים לכך וכמה שדיברנו שום דבר לא עזר... שמענו הרצאה שבה נאמר שמי שרואה את חברו סר מהדרך ולא עושה כלום עד שחברו מגיע למקום שמשם כבר אין לו דרך חזרה אז חלק מהעבירות נזקפות לרעת החברים שיכלו להציל ולא הצילו ובמיוחד לרעת זה ששמע ויכל לעשות משהו ולא עשה דבר, מה אפשר לעשות במצב כזה? לצוות המורות אנחנו לא רוצות לפנות זה יפגע בה ולהורים זה לא כ"כ יעזור, מה אפשר לעשות בנידון? בתודה!

תשובה:

אחותי היקרה, זו באמת שאלה קשה, אם את אומרת שגם אם תספרו להורים זה לא יעזור ואם תספרו למורים זה יפגע בה, אז... אין לכן הרבה מה לעשות. אז מה שאני מציע למרות הכל זה להתפלל ולמצוא מישהו שהיא מקבלת ממנו ומעריכה אותו.

איך אפשר לעזור לנשמה שסטתה מן הדרך?
א) אם יש לה אחים גדולים או אחיות גדולות יראות שמים תנסו לדבר איתם
ב) אם יש חברה טובה שהיא מקבלת ממנה או אישיות שהיא מעריכה תנסו דרכה
ג) אם יש מורה שהיא אוהבת ויש מצב לדבר עם המורה בגובה העיניים דברו איתה
ד) תגידו עליה פעם בשבוע ביחד את התיקון הכללי ותקשרו את עצמכם לר' נחמן.
ה) שכל אחת תקבל באתר קבלה לחזרתה בתשובה ואנחנו נשלח את השם שלה לרב 
     עובדיה יוסף בע"ה כבר בתחילת השבוע הבא, תבקשי מכמה חברות שמוכנות
     תיכנסו למדור "ביקשת קיבלת" ותקבלו על עצמכן קבלה לחזרתה בתשובה.

אם אתן יודעות בוודאות ששום דבר לא עוזר, תתפללו עליה, אני יכול לספר לך סיפורים כל כך מרגשים על אנשים שהיו רחוקים מתורה ומצוות וחזרו בתשובה שלימה בזכות חברים שלהם שהתפללו עליהם.

סיפור נפלא לדוגמא על כוחה האדיר של תפילה:
נערה אחת התחזקה ועלתה למדרשייה בצפון הארץ (כך היא מספרת לי), אח שלה היה מעשן סמים, מחלל שבת ויוצא עם גויות, במדרשיה היא למדה שלתפילה יש כח עצום, היא מסרה את השם של אח שלה לכל החברות שלה במדרשייה ובמשך תקופה החברות היו מזכירות את השם בתפילות בשיעורים בכל מיני מקומות ואפילו בקברות צדיקים, היא בקשה מחברות שלה לקרוע את השמים בתפילות כי אח שלה הוא הדבר הכי חשוב לה בעולם, זו הייתה מדרשה בצפון הארץ, הבנות לא הפסיקו להתפלל והנס לא אחר לבוא, אח שלה שירת בצבא, שם בבדיקת שתן שגרתית גילו שהוא משתמש בסמים והכניסו אותו לכלא על מספר עבירות שעשה, לבחור נמאס להיות כל היום בתא אז הוא החליט ללכת לבית הכנסת בשביל הכיף ולהניח שם תפילין, בבית הכנסת הוא פגש חברים טובים וביחד הם למדו ואפילו הגיעו לשיעורים של הרב,

הרב סיפר להם שם שיש אנשים שמתחזקים בזכות לימוד וחכמה ויש אנשים שמתחזקים רק כשבאות עליהם צרות, הרב אמר להם לנצל את הכלא כדי ללמוד כי בחוץ הסיכוי ללמוד ממש אפסי, הרב גם אמר שיש אנשים שמתחזקים רק אחרי חולי או תאונה כאן יש להם זכות הם בריאים ושלמים ויש להם אפשרות לשבת וללמוד, חצי שנה של התחזקות עשתה את שלה אבל איך שהוא השתחרר מהכלא הוא חזר לשטויות, אבל הבנות לא הפסיקו להתפלל.

שבועיים אחרי השחרור הוא עשה תאונה עם האופנוע ונכנס לאשפוז, הרב מהכלא בא לבקר אותו והוא קבל על עצמו תשובה שלימה, הוא עלה למסגרת טובה של שיעורים והיום הוא אברך כל זה קרה לפני 5 שנים, הוא כל הזמן מספר שהוא בחיים לא האמין שהוא יהיה דתי, אבל אחותו לא וויתרה והתפילות עשו את שלהם ! בקיצור אל תפסיקו להתפלל עליה ואני בטוח שבסוף יהיו בשורות טובות. 

יש לנו באתר אין ספור מכתבים ושיחות על אנשים שזכו לישועות בזכות התפילות
א) אנשים נרפאו ממחלות קשות בזכות תפילות
ב) נשים נקלטו להיריון בזכות תפילות
ג) אנשים זכו לפרנסה בשפע בזכות תפילה
ד) אז חברה שלך לא תזכה לחזור בתשובה בזכות התפילה שלכן?
ה) צפי בקטע הבא ותביני כמה גדול כוחה של תפילה: "כוחה של תפילה"   

שלח לחבר קריאה בניפרד
שאלות ותשובות נוספות

דווח על בעיה