שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
זֶה מְעַנְיֵן

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות מפורסמת

אשה נשואה - גברים מסתכלים עלי במקום עבודתי


שאלה:(18/10/2012)

שלום כבוד הרב ,אני אשה נשואה ואני עובדת במקום לא צנוע , אני עובדת בסופר כקופאית אני נראית טוב (בלי להתגאות באמת) ואני שמה לב שרוב העובדים הגברים מביטים בי בצורה לא צנועה מה גם שיוצא לי לדבר עם גבר אחד או שניים על עבודה אמנם אך השיחה מרובה לפעמים ואני מרגישה לא בנוח אנחנו חייבים מקור הכנסה מכוון שכרגע בעלי אינו עובד מצבנו הכלכלי מאוד גרוע כרגע מה לעשות אני מרגישה שאני יורדת מעט ברוחניות שלי מבקשת תשובה בבקשה

תשובה:(הרב רביד נגר)

שלום וברכה , חשוב לדעת שבעולם שלנו כולם עובדים , האינטראקציה בין גברים לנשים מצויה כמעט בכל תחום בחיים , אני לא מכיר סופר לגברים בלבד , או חנות חשמל לגברים בלבד , לא מאפייה , המקום היחיד שאולי יהיה לך יותר קל לעבוד בו הוא חנות בגדים לנשים בלבד אבל גם שם לא חסרים ניסיונות , לפעמים נאלצים למכור בגדים לא צנועים לבנות וזה לא פחות בעייתי.

היום לא פשוט למצוא עבודה , המצב הכלכלי גם ככה קשה ועד שמצאת עבודה טובה אני לא חושב שיהיה נכון לוותר על העבודה בקלות , מה שאני כן חושב שאת צריכה לעשות זה לשמור על צניעותך וכבודך , אל תיזמי קשר עם העובדים , אם יפנו אליך תעני להם בצורה קרירה יחסית כדי שיבינו לבד שאת לא טיפוס שזורם , את יוצרת קשר למטרות מקצועיות בלבד ולא מעבר לזה , אם למרות הכל תראי שזה לא מתאפשר ומצידך מתפתח קשר רגשי כזה או אחר לאחד העובדים , תעזבי מיד את העבודה !

לסיכום: תכווני כל בוקר בתפילה כשאת אומרת , "אל תביאני לא לידי ניסיון ולא לידי ביזיון" , תשמרי על כבודך , תגיעי בצניעות למקום , אל תבליטי את יופייך באיפור שחורג מגדרי הצניעות ותהיי תמיד עם אצבע על הדופק ! אני סומך עליך שתקבלי החלטות נכונות ! אני מברך אותך שתזכי לשמור על כבודך וצניעותך ועצת ה' תנחה אותך , אני יודע שזה לא קל , אבל בכל עבודה יש ניסיונות , תנסי להסתדר במקום הנוכחי ורק אם ממש תראי שזה בלתי אפשרי אז תנסי לחפש מקום אחר. בהצלחה.
 


שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 39

דווח על בעיה