שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לִּי זֶה לֹא יִקְרֵה

הלכות בשמירת הלשון:
קשוט עצמך תחילה

ערביה ויהודיה - יש לי חברה ערבייה שביקשה לבוא אלי , מה לעשות?


שאלה:(12/08/2012)

שלום כבוד הרב, האם מותר לשקר לערביה מהעבודה כאשר היא רוצה לבוא אלי להתארח ואמי מעדיפה שלא? מבחינתי אני שומרת על מרחק עם ערבים/ות בעבודה אבל אנחנו עדיין עובדות ביחד והיא מאוד רוצה לבוא אלי, אני אומרת לה שכן כדי לכבד אותה אך אני דוחה את זה כל הזמן! איך היחס שלי צריך להיות כלפי הערביות בעבודה?? תודה רבה מראש!

תשובה:(הרב רביד נגר)

לדעתי את צריכה להתנהג אליה בעבודה בצורה מכובדת (רגיל כמו כל עובדת) , כי בכל זאת גם הערבים נבראו בצלם , אבל לא לארח אותה בבית ולא ליצור קשרים יותר מדיי הדוקים , מי יודע מה יכול להתפתח מזה? מחר מחרתיים ידידים שלך יתאהבו בה , או אח שלך או יהודי אחר שעלול להיכשל בה , רחמנא ליצלן. לכן אני ממש חושב שכדאי לשמור על דיסטאנס במיוחד בעבודה. אם את רואה שהיא יוצרת איתך יותר מדיי קשר , שווה אפילו לעזוב את העבודה או לדווח שזה מפריע לך לממונים.  (אלא אם כן הממונים ערבים בעצמם)

אספר לך סיפור קצת שונה משלך...
נערה אחת סיפרה לנו שהיא עבדה במקום שנוהל ע"י ערבי ישראלי והוא היה ניגש אליה כל הזמן ומתבונן בה , מחייך ומחמיא לה וכל הזמן מעלה לה קצת את המשכורת כדי שהיא תיפתח אליו ותיצור איתו קשרים חברתיים , הוא היה מארגן ערב גיבוש לכל העובדים והעובדות על חשבונו  (רוב העובדים היו ערבים) והעובדות היו נערות בנות 16.5 , 17 , שלצערי הרב לא ממש הבינו שטומנים להם מלכודת , באחד מערבי הגיבוש הערבים השקו את הבנות באלכוהול ופשוט ניצלו אותם , הבנות חזרו לעבודה כרגיל יום למחרת , היו כאלה שזה לא הפריע להן , אבל הייתה שם נערה אחת חכמה שהבינה שניצלו אותה והיא לא הייתה מוכנה לשתוק , לצערנו הרב המצב מצוי במקומות עבודה רבים שמנוהלים ע"י ערבים , במיוחד היום כשבמקומות עבודה רבים יש ערבובייה כל כך גדולה , כדאי להיזהר מאוד ולא ליצור קשרים חברתיים , אף אחד לא יודע לאן זה יכול להוביל , ראו הוזהרתן. 

מה כל הערבים רעים?
 אני לא אומר שהערבים הם אנשים רעים , יש ערבים טובים , אבל עד שלא יבוא גואל צדק , שומר נפשו ירחק , אי אפשר לדעת מי טוב ומי רע , אנחנו לא שופטים ולכן אנחנו נזהרים , יש ערבים שראויים להערכה על הצניעות שלהם והכבוד שהם רוחשים לה' , אבל לצערי הרב השנאה עוברת בירושה , בבתי הספר מחנכים אותם להיות שונאי ישראל ומלמדים אותם שלהרוג יהודים זו מצווה , כל יהודי ראה את התמונות של הערבים הקטנים עם הנשק ביד , מחנכים אותם שאין לנו זכות קיום , נו.. את רוצה שאני אהיה חבר שלהם? גם אם יש בהם ערבים טובים , לעולם לא הייתי נותן לילדים שלי להסתובב איתם או לבת שלי להיות בקשר איתם.

כל אחד אומר: "לי זה לא יקרה".
היה חכמולוג שזרם איתם יותר מדיי , עד שזה הגיע לבת שלו וכשהיא פתאום באה הבייתה עם חבר ערבי אבא שלה רצה למות , היא אמרה לו מה הבעייה? הוא אמר מה את גנובה? לא מצאת לך חבר יהודי? היא ענתה לו: "מה רע במחמד?" , מה רק לך מותר להיות בקשר עם ערבים? למה כשאתה בקשר איתם זה לגיטימי וכשאני בקשר איתם אסור? בקיצור החברות וההתרועעות שלו עם ערבים עלתה לו כנראה בילד ערבי , אני לא מכיר את סוף הסיפור אבל אני מניח שהתפוח לא יפול רחוק מהעץ. . . שימרו על עצמכם ! ! ! 


שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 10

דווח על בעיה