שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
''בִּיג דִיל''

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע בפני רבים

אני לא מבינה אותך הרב , מה עדיף? עובד ולומד או רק לומד?


שאלה:(03/06/2012)

כבוד הרב, אני מאוד מעריך אותך, באמת אני חזרתי מהשיעורים שלך בתשובה... אבל לא הבנתי משהו אני אשמח אם תענה לי...באות אליך בנות שואלות אותך להתחתן עם לומד ועובד או רק לומד? ואתה ממליץ להן על בעל שלומד כל היום אבל לא שולל את העבודה. בקיצור אני לא הבנתי, אתה בעצמך עובד עם קייטנות והיית מחנך ואתה מתעסק עם נוער בסיכון וכל זה...

תשובה:(הרב רביד נגר)

מעולם לא שללתי בחור שעובד ולומד , אני פשוט חושב שלהתחתן עם אברך שלומד תורה כל היום זו מעלה אדירה , בכל מקרה זו שאלה מאוד מורכבת ויש לבחון כל מקרה לגופו , לא כל נערה יכולה להתחתן עם אברך בן תורה ולקבל על עצמה את עול הפרנסה זו שאלה מאוד אינדווידואלית , בנוסף , אין לשלול בחור שעובד ולומד במידה ואינו מסוגל ללמוד תורה כל היום , עדיף שיעבוד ויעסיק את עצמו ולא ילסטם את הבריות , בכל מקרה במקום להתמקד בעבודה או לימודים , אני חושב שכדאי תחילה להתמקד במידות , כי לשנות השקפה הרבה יותר קל מלשנות מידה רעה ח"ו.

אז מה בעצם צריכה נערה לחפש?
א) ראוי לכל נערה לחפש בחור ירא שמים שמחובר לרב ולמסגרת טובה.
ב) אין לשלול בחור שעובד ולומד וראוי להכיר במעלה של בחור שלומד יום שלם
ג) כל בחורה צריכה להתייעץ עם הדעת תורה שלה שמכירה אותה ויכולה להמליץ לה

העצה שאני נותן לתלמידות שלי היא לחפש בחור ירא שמים שבעת הצורך יהיה מוכן לצאת לעבוד , בדור שלנו קשה למצוא בחורים שתורתם אומנותם וגם אם יש צדיקים כאלה , קשה למצוא נערות שיהיו מוכנות לקבל על עצמן את עול הפרנסה. בנות מדרשה הן הבנות הקרובות ביותר לשאת אברך ירא שמים בתכלית , אולם בדור שלנו חלק ניכר מהאברכים גם הם יוצאים לעבוד כסופרי סת"ם , מוהלים , רבנים , מרצים , משגיחי כשרות , שוחטים וכיוצב' בכל מקרה ראוי לבחון כל מקרה לגופו.

לסיכום: נערה צריכה להיות קשורה לרבנית , למסגרת , להתלבש בצניעות ולצאת לשידוכים רק אחרי שהיא יציבה דיו ובוגרת דיו , לא יוצאים לשידוכים בגיל 16. וגם כשמגיע הגיל , ראוי לקבל את אישורה של הרבנית כי לא כל אחת זוכה לבגרות נפשית ויציבות רוחנית באותו גיל , ראוי להתייעץ עם דעת תורה ושוב לבחון כל מקרה לגופו.
.

שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 43