שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
תִּסְתַּכֵּל רֶגַע

הלכות בשמירת הלשון:
אבא אומנא

להיות דוגמנית - הציעו לי ולחברות שלי לדגמן פנים !


שאלה:(06/05/2012)

שלום אני בת 18 וחצי והציעו לי ולחברות שלי לעבוד בדוגמנות , לא גוף חס וחלילה רק פנים! מה הרב אומר? זה הרבה כסף, שתי חברות שלי כבר הסכימו (הן לא דתיות אז לא ממש מזיז להן להצטלם בכל מיני פוזות) אני קצת חוששת.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, צר לי מאוד לשמוע שחברות שלך נפלו קורבן למזימה עסקית שמטרתה אך ורק לגלגל כסף ולהגביר את הפריצות בעם ישראל , מזימה שהרבה בנות יהודיות נופלות בה היות והיא נותנת מענה מהיר ומשלמת במזומן ! אך הנזק שהיא גורמת הוא כמעט נזק בלתי הפיך ! בדוק ומנוסה. (גם בלי קשר לדת , הנערות מנוצלות ומנותבות ואנשים בעלי כח וכסף גורמים להן למכור את עצמן לטובת פרסום ותהילה) בהתחלה כולם מאושרים, בסוף, הנערות רוכשות שם של "פרוצה" ומנהלי הפרוייקט מודיעים לה שכבר אין צורך בשירותיה , אם תדעי כמה בנות שילמו אלפי שקלים לסוכנויות כדי להצטלם לבוק ובסופו של דבר לא התקבלו לעבודה והתמונות שלהן עד היום מכשילות את הרבים ברחבי הארץ והעולם באישורן ובהסכמתן התמימה , לא תאמיני.

אל תעיזי להתפתות  לעצת היצר וליפול בפח בנושא הזה
פנו אלי כבר כמה בנות באותו נושא  ולכולן ייעצתי לברוח מזה כמו מאש,

מי ששמעה לעצתנו "ניצלה"
מי שלא שמעה "נוצלה"
ודי לחכימא ברמיזא.

בכל מקרה , אפילו בלעם (שהיה גוי) ידע ששום הון שבעולם לא שווה שבגללו נעבור את רצון ה' ! וכך מובא בתורה הקדושה: "אם יתן לי בלק מלא ביתו כסף וזהב לא אוכל לעבר את פי ה' לעשות טובה או רעה מלבי אשר ידבר ה' אתו אדבר." (במדבר כד',יג')

אי אפשר לקפוץ מרכב שנוסע על 120.
חוץ מזה שאמרו חז"ל: "אפילו חסיד שבחסידים, אין ממנין אותו אפוטרופוס על עריות".
וגם בעולם שלנו אנחנו יודעים טוב מאוד שנערות שחושבות שהן יצליחו לשמור על עצמן ולא לעשות טעויות סומכות על עצמן ומתירות לעצמן להיכשל בנגיעה אסורה ומהר מאוד הן מגלות שקשה לעצור , כדוגמת משל הרכב כמובא בסרטונים שצירפתי למטה, שם אני מסביר שכשם שאי אפשר לקפוץ מרכב שנוסע במהירות 120 מבלי להינזק , כך אי אפשר לעצור כשלא שומרים נגיעה ומגיעים למהירות 120 והמבין יבין רחמנא ליצלן.
 
בנוסף, חשוב שתבינו בנות יקרות ,
נערה שהתחילה לדגמן פנים וקבלה כסף קטן ,
בסופו של דבר משתכנעת לדגמן גוף תמורת כסף גדול, 
ואחרי שנמאס להם ממנה הם מוצאים נערה מעניינת חדשה 
והיא נשארת עם קצת מאוד כסף בכיס אבל עם נזק רוחני שקשה לתקן.

להלן סיפור אמיתי שנתקבל למערכת אורלנוער... 
נערה שפנתה אלינו בעבר השתוקקה לדגמן פנים , מצבה הכלכלי היה גרוע ומשפחתה הייתה משפחה ממעמד סוציואקונומי ממש נמוך , אפילו פלאפון לא היה לה , ההצעה קסמה לה והיא החליטה להשיב בחיוב מבלי להודיע להורים שלה , אני כמובן הזהרתי אותה ואמרתי לה להיזהר ולהישמר , היא כבדה את דעתי אבל הכסף קרץ לה לצערי. 
שנתיים אחרי היא כתבה לנו מכתב באתר (מכתב שלא פורסם בשל חוסר צניעות) על התלאות והייסורים שהיו מנת חלקה כתוצאה מעבודה בתחום הדוגמנות, ברור לכולנו שהיא לא הסתפקה בתצלומי פנים ותאוות הכסף ולשונם החלקלקה והמניפולטיבית של האמרגנים הובילה אותה לעבוד קשה בכל מיני תחומים כדי לארגן כסף התחלתי לבוק ומכאן הכל התחיל להתגלגל , היא טענה שכדי להתקדם בעבודה היה עליה "להתלכלך", "ולהתבזות" ודי לחכימא ברמיזא ונכון להיום למרות שהיא עשתה תשובה, תמונות "מלוכלכות" שלה מסתובבות בכל רחבי האינטרנט והיא לא מסוגלת לסלוח לעצמה. אחד מקרובי המשפחה נחשף לאחת התמונות ויידע את הוריה.  בקיצור הסיפור דיי ארוך , אני חושב שהמסר עבר ואני מאוד מקווה שתלמדי מטעויות של אחרים ולא תעשי בעצמך טעות שהמחיר שלה לפעמים כבד מדי. 

אל תאבדי את עולמך בשעה.
יש אנשים שקונים את עולמם בשעה ויש אנשים שמאבדים את עולמם בשניה, הבחירה בידיים שלך , אני כאן רק כדי לייעץ ולעזור לך ללמוד מניסיון של אחרים , אבל הבחירה בסופו של דבר היא אך ורק שלך. צפייה בקטעים הבאים תעזור לך לפקוח את העיניים , אם תראי את כל הקטעים הבאים , צורת החשיבה שלך על החיים תשתנה, אני מבטיח לך , אבל חשוב שתראי הכל (במידה ואת אכן בת 18 - מתחילה ועד סוף, כל יום תראי קטע אחר , עד שתזכי לראות את כולם ולהבין את הרמז דרך הקטעים שצרפתי)

לסיכום: היום מציעים עשרות אלפי שקלים לדוגמניות כי הם יודעים שלא כל אחת תהיה מוכנה למכור את עצמה לאבדון , לכן הם צריכים להגביר את הפיתוי כדי ללכוד ברשת את הבנות , לצערי הרב יש יהודיות שלא מבינות שהן שוות מליארדים וחבל שהן מוכרות את העולם הבא שלהם תמורת כמה גרושים ומצטלמות ומכשילות את הרבים. אל תעיזי להצטלם , גם לא אם מדובר בתצלומי פנים , כי זה לא נגמר שם , ממש לא !  בדיוק כמו ששמירת נגיעה לא נגמרת בלחיצת יד. . .

איך אתה נראה-

אונס ביער - סיפור קצר - טעות קטנה צער גדול-שאלות של בעל תשובה-
.

שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 37

דווח על בעיה