שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִבְחָן גּוֹרָלִי

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות מאחורי גבו ובפניו

התחתנתי עם גויה ואני רוצה לחיות איתה את חיי !


שאלה:(18/04/2012)

אני יהודי והתחתנתי עם גוייה ללא טבעת רק עלי ידי חתימת ההון. אני מאוד אוהב אותה ורוצה לחיות איתה את כל החיים שלי מה עושים? היא צריכה להתגייר? לאן הולכים כדי לעשות את זה? עשיתי טעות?

תשובה:(הרב רביד נגר)

שלום אחי היקר, אין לי ספק שאתה אדם מקסים ואתה יודע מה אתה עושה , אבל תרשה לי לומר לך מתוך אהבה , דאגה והמון אכפתיות , שאתה פשוט מפספס את התיקון שלך בעולם הזה , לא חבל? אני יודע שלא בוכים על חלב שנשפך ואני אמור לעודד אותך ולאחל לך המון הצלחה , אבל באמת שקשה לי אחי...

אם בסופו של דבר בת זוגך לא תהיה מוכנה להתגייר (מה שבד"כ קורה עם גויות שנחשפות לתהליכי גיור לא פשוטים) מה תעשה? תמשיך לגדל את ילדיך כגויים? בעולם יש מליארדי גויות בכל הצבעים ובכל המינים, מה שתבחר, יהודיות צנועות וכשרות אין הרבה אחי , כי להתחתן עם יהודיה זו זכות , אני ממש מאחל לך הצלחה ואני מאוד מקווה שיאשרו לה להתגייר כדת משה וישראל והיא לא תתייאש ובאמת תלמד ותחכים , אבל קשה לי להאמין בהצלחת הקשר הזה... 

לא לחינם אנו שומעים לא אחת את המילים: "אין אמונה בגויים" , איך נישלת את עצמך?
מדוע עכרת את עצמך מעם ישראל? מדוע בחרת להתנתק ממסורת בת אלפי שנים לטובת גויה? אני שואל ברצינות , פנים יפות שוות שבגללן תאבד מסורת של אלפי שנים אחי? מסורת שאבותיך נשרפו עבורה , מתו על קידוש ה' , מתו במלחמות , נרצחו ונטבחו בשואה רק בגלל שהיו יהודים! איך אפשר להתעלם מזה נסיך? אתה בטוח שאתה יהודי? אתה מוכן לוותר על העולם הבא שלך ועל הקדיש של הילדים שלך? אתה מוכן להיפטר מהעולם הזה ערירי? מבלי שיהיה מי שיאמר עליך קדיש ויזכה את נשמתך לעליה רוחנית בעולמות העליונים?

אתה בטוח שאתה יודע מה אתה עושה? תחשוב טוב טוב ותשקול היטב את צעדיך אחי

בכל מקרה , יש לך בחירה חופשית ואתה רשאי לעשות מה שתרצה , רק חבל מאוד שהילדים שיוולדו לך מאותה גויה לא יהיו יהודים ולצערי הרב סביר מאוד להניח שהם יגדלו כמו גויים ואולי אפילו בעתיד תהיה להם שנאת חינם לעם ישראל ואני בטוח שיהיה לך קשה מאוד לראות את זה. כתבה לי מישהי באתר שהתחתנה עם גוי , שהשנה הראשונה הייתה השנה הכי מאושרת בחיים שלה , אבל כל החמש שנים הבאות היו הסיוט הכי גדול שאף אחד לא מאחל לעצמו בעולם הזה , היא נסתה לברוח לארץ ולקחת את הילדים והוא פשוט לא נתן לה , כיום היא גרה בארץ היא בת 38 גרושה עם 5 גויים בחול שגדלים לשנאת ישראל ולומדים בבית ספר של עוכרי ישראל , אני לא יודע מה עבר לך בראש כשעשית את המהלך הזה אחי , אבל לעולם לא מאוחר מדי , אתה תמיד יכול לחזור בך ולחזור לארץ הקודש ולהקים בית כשר בישראל.

אם בכל זאת תחליט לחיות איתה את חייך ותבקש לגייר אותה אני חושש שאת זה כבר  תיאלץ לברר ברבנות באיזור מגורייך , גיור אינו תהליך פשוט ולא מקרה הוא מתקבל , כדאי מאוד שתברר את הנושא לעומק , בכל מקרה חשוב שתדע שהנישואין שלך עם הגויה בכלל לא תקפים מבחינת היהדות. אבל יש סוברים שלמרות שילד שנולד לאבא יהודי ואמא גויה הוא גוי גמור , יש לו דין של "זרע ישראל" ויש מחלוקת בעניינם , האם מצווה לקרבם בחינת: "לבל ידח ממנו נדח" או להרחיקם ככל הגויים.

לסיכום: אני מוכן להתפלל עליך לה' יתברך שיתן לך כח לקבל החלטות נכונות ויפקח את עיניך ואם כבר בחרת ואתה לא מתכוון לסגת , אז יהי רצון שהיא תצליח להתגייר ושניכם תקיימו אורח חיים דתי ע"פ תורת ישראל בשמירת טהרה וכשרות בעזרת ה'. לחץ כאן: "הוספת שם לתפילה" ותכתוב לי את השמות של שניכם ואתפלל עליכם, בלי קשר אתה חייב לברר את הנושא ברבנות שבאיזור מגורייך.

שאלות ותשובות דומות בנושא
א) התחתנתי עם גוי , מותר לי לבטל ולהתחתן עם יהודי?
ב) אל תעשו את הטעות שאני עשיתי  - התחתנתי עם גויה מדהימה !
ג) אני אוהב גויה ברמות מטורפות ואני לא מסוגל להתנתק ???!!!!!
ד) הרב מה התיקון למי שנכשל עם גויות? לא ידעתי שזה כזה חמור !


שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 48