שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מַרְעִין בִּישִּׁין

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על תלמיד חכם

אחרי חודש ישנתי אצלו ופתאום נמאס לו ממני


שאלה:(20/03/2012)

שלום הרב רביד, יש לי כ"כ הרבה דברים מבולבלים בראש אני כבר לא יודעת מאיפה להתחיל, תקופה של שנה לא היה לי חבר עד שהכרתי בחור טוב שמכבד והכל , היינו בקשר של חודש וחצי ולצערי הרב בחודש הזה גם ישנתי אצלו והוא אפילו הכיר לי א הורים שלו , הכל היה טוב ויפה עד שפתאום הוא בא אליי אחרי חודש וחצי ואמר לי שהוא מרגיש שהוא נכנס יותר מידי מהר לקשר חדש (כי הוא נפרד מחברה שלו) ושהוא מרגיש שהוא צריך זמן להיות קצת לבד ושהוא לא רוצה לפגוע בי כל זה קורה אחרי שהוא נתן לי מלכתחילה להכנס איתו לקשר כזה. אני שומרת שבת והוא די בעד והוא אומר שזה טוב והכל אבל היה לו קשה עם זה שהוא לא שומר ואני כן וזה גם משהו שהפריע לו... בקיצור אני אובדת עצות אני גם לומדת לתואר במשפטים ונורא קשה לי אני מרגישה שכלום לא הולך לי שאני תקועה בהכל אם זה זוגיות לימודים פרנסה...אני מרגישה לא טוב אני מרגישה ריקנות אני כל הזמן בוכה אני לא יכולה יותר באמת שלא טוב לי:/ אני חייבת עזרה לדבר עם מישהו אני לא יכולה להמשיך ככה...בבקשה תעזור לי!

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, איך את מצפה שיעריכו אותך אם תוך פחות מחודש את מרשה לעצמך לישון אצל הבחור? איפה הכבוד העצמי שלך? מה ציפית שיקרה? שהוא יעריך אותך ויגיד "וואי איזו נערה צנועה?" , צר לי לומר לך את זה אבל אומר לך את מה שיש לי לומר לך כמו אח גדול: "עשית טעות איומה ואת משלמת את המחיר שלה ברגע זה".

איך נערה ששומרת שבת וכל כך אכפת לה מהדת , הולכת לישון אצל בחור שלא שומר שבת? לא שומר נגיעה ! רק עכשיו נפרד מחברה שלו , זה בחור שמכבד? את מי הוא מכבד? את חברה שלו לשעבר שברגע אחד הוא שוכח ועובר לישון עם נערה חדשה? את מי הוא מכבד אותך? במה? בזה שהוא מזמין אותך לישון איתו? זה כבוד? זו בושה וכלימה, טיפת כבוד אין כאן, איך בדיוק הוא מכבד אותך אם אחרי חודש וחצי שבו הוא ניצל את התמימות שלך הוא פתאום מודיע לך שהוא רוצה להיות לבד?

אחותי היקרה, כשגבר אוהב מישהי , הוא לעולם לא מעוניין להיות לבד , הוא לא מפסיק להתקשר אליה ולקשקש לה בראש , כי הוא מאוהב ! אבל כשנערה מראה לגבר שהיא בכיס הקטן שלו , כשהיא מזלזלת בעצמה , אין סיכוי שהוא יעריך אותה , גברים אוהבים אתגר , גברים אוהבים כיבוש ! נערה לא צנועה שישנה אצל גבר בבית , היא לא אתגר ואין בה טיפת צניעות על מה את מדברת? אם את באמת רוצה לכבוש לב של גבר.

א) תשמרי על הכבוד שלך את לא כלי חד פעמי (גם אם לא עשית כלום זה לא נראה טוב)
ב) לעולם אל תלכי לישון אצל גברים לפני חתונה (שלא יצא לך שם של פרוצה חס וחלילה)
ג) איך נערה כל כך חכמה שלומדת לתואר במשפטים לא יודעת להיות צנועה?
 
חוץ מזה , איך נערה כל כך חכמה לא מבינה שגבר שלא שומר שבת ולא מכבד את מלך מלכי המלכים , סופו שלא יכבד גם אותה , אם במלך מלכי המלכים הוא בוגד , בך הוא לא יבגוד? תראי באיזה מהירות הוא התחיל קשר חדש , עד שנמאס לו והוא בחר להיות לבד , עד שהוא יכבוש את היעד הבא ויכיר נערה חדשה , הוא לא באמת רוצה להיות לבד , הוא רוצה להיות רחוק ממך זה הכל...

לסיכום: לדעתי את נערה חכמה ונבונה ואת לא צריכה גבר שישחק בך ויפגע ברגשותיך את צריכה גבר ירא שמים , אמיתי לא שחקן , גבר נאמן , גבר שיש לו עקרונות , לא גבר שמזמין נשים לישון אצלו בבית תוך שבועיים שלושה. מגברים כאלה תתרחקי.
אני מציע שתתחילי לצפות בשיעורים שלנו על הבית היהודי כדי שתביני איפה את טועה וכמה את טועה בגדול - לצפייה בשיעורים בנושא פגישות בין גבר לאשה לחצי כאן
אם את באמת רוצה להצליח בזוגיות הבאה שלך , תצפי בקטעים הבאים, כל יום קטע.

בלי קשר אני רוצה שתשאירי לנו את השם שלך במדור התהילים שבאתר וכל יום תקראי פרק תהילים אחד באתר ותהיי חלק מספר תהילים שלם שאנחנו מסיימים כל כמה שעות באתר , תהיה לך זכות גדולה ואין לי ספק שהעיכובים שיש לך בפרנסה , בזוגיות ובלימודים ימותקו, בחינת: "מיתוק הדינים" לקריאת פרק יומי והשארת שם לברכה לחצי כאן: "התהילים המחולק" (השירות לא בתשלום)
.

שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 19