שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
דֻּגְמָאוֹת מֵהַחַיִּים

הלכות בשמירת הלשון:
אבל הוא לא משקר

לא לילדים - אני מתראה עם גבר נשוי !


שאלה:(22/04/2012)

בבקשה תעזור לי ה' ישמור כמה חטאתי בחיים שלי אני מתראה עם גבר נשוי כבר שלוש שנים הוא לא עזב ולא הניח לי עד שנענתי לו אני בת 33 עם ילד בן שש גרושה מאדם שהתעלל בי פיזית נפשית ומינית כל כולי חיים קשים מילדות אני רק סובלת ועכשיו הגבר הזה אב לארבעה ילדים נשואי לאישה מדהימה וטובה לא עוזב אותי ניסיתי להפרד מימנו מיליון פעם והוא בא ודופק על דלתי ותמיד מוצא אותי ואני חוזרת אליו הוא ממן אותי ואת ילדי כי אינני מקבלת מזונות ולא מצליח לי בשום עבודה הנפש שלי מתייסרת אני בחרדות קשות מאוד

תשובה:(הרב רביד נגר)

צר לי מאוד לשמוע שאת נכנעת ליצר הרע שלך ומוצאת לעצמך תירוצים להתיר איסור חמור , נורא ואיום ! תחשבי רק איך תרגיש אשתו כשהיא תגלה , היא תרגיש מה שאת בעצם הרגשת כשבחרת להתגרש מהגבר שלך לאחר שעברת התעללות פיזית נפשית ומינית , זה בדיוק מה שהגבר שלה בטח עושה לה וגורם לה ברגעים אלה , אותו גבר שאת בעצם משתפת איתו פעולה , את לא מרגישה שאת מכאיבה לעצמך?

תחשבי איך היא מרגישה !
אמרת שהגבר שלך התעלל בך - אני בטוח שהגבר שלה גם מתעלל ברגשותיה כרגע !
אמרת שהגבר שלך פגע בך נפשית - אני בטוח שהוא פוגע בה נפשית והיא בצער גדול
אמרת שהגבר שלך פגע בך מינית - איך את חושבת שמרגישה אשה שנבגדה מינית?

אל תספקי שירותי אישות בתשלום לנואף.
ולמרות הכל את מאפשרת לו להמשיך לנצל אותך ולקנות אותך בכסף שלו? אני לא מבין איך את מאפשרת לו לממן אותך? הרי בזה שאת מקבלת ממנו כסף את מתירה לו לנצל אותך ולהיות איתך בתשלום ! (מה ההבדל בין פרוצה שמקבלת כסף לאשה טובה כמוך שמקבלת כסף על שירותי אישות? איך את לא מתביישת? את שווה הרבה יותר!)

אני לא מבין למה את לא פונה לרווחה באיזור מגורייך? למה את חושבת ששום עבודה לא מתאימה לך? אולי את בוחרת לוותר , כי הרבה יותר קל לקבל כסף מבלי לעבוד? אולם דעי לך שכסף שמקבלים מבלי להתייגע ולעמול עבורו , אין בו ברכה. ואת רואה בעצמך שאין בכסף הזה ברכה שהרי הוא מגיע בצורה של ניצול וכפייה.

ואם את חולמת שהבחור יתגרש מאשתו ויחיה איתך , אני מכיר המון סיפורים על אשה שהפרידה נשים מהבעלים שלהם ורק סבלה מזה , לא הייתה לה ברכה וסופה שגם היא אבדה את בעלה לטובת אשה אחרת , גלגל חוזר בעולם , אשה שמזנה והורסת משפחה סופה שבעלה יזנה וגם המשפחה שלה ח"ו תיהרס. מידה כנגד מידה.
כדי לדעת איך מרגישה אשה שבעלה בגד בה לחצי כאן: "אני מתפללת שבעלי ימות"

מה עם הפגיעה הנפשית של הילד?
חוץ מזה , אולי את לא שמה לב , אבל את גורמת לילד הקטן שלך להיקשר לדמות אבהית בחייו והרי ברור לך שאינך מתכוונת להמשיך לחיות עם הגבר הנ"ל , מה שיגרור בעתיד חשיפה של הילד לנטישה , ילד שאיבד אבא פעם אחד לא צריך לאבד אב שוב , הוא עלול לגדול ולהפוך להיות ילד מפוחד וחסר בטחון , זה פוגע בילד שלך נפשית.

אני מבין שממש קשה לך , אבל חשוב לי שתדעי שלכל הנאה יש מחיר , ואחד הדברים החמורים יותר בתורה זה "זנות" , אם יש משהו שה' שונא זו "זימה" שנאמר: "א-לוהים של אלה שונא זימה" לכן אם החיים שלך חשובים לך ויש לך לב , אל תעשי לאשתו של הנואף מה שאת לא היית רוצה שבעלך יעשה לך.

אל תהרסי משפחה בישראל
מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך , תתפשי את עצמך בידיים ותחזרי לעצמך, תגידי לבחור הזה בצורה הכי ברורה , שאת לא מעוניינת להיות איתו בקשר ואם הוא יתקרב אליך שוב את פשוט תזמיני משטרה. כל זמן שאת לא מרחיקה אותו ממך את מגלה דעתך שאת מעוניינת בזה וזה רק גורם צער גדול לאשתו ויהיו לזה תוצאות בעתיד , חבל. אשתו תגלה את זה ויהיה לה צער גדול. "א-לוהים לא משיב ריקם דמעותיה של בת מלך , שבוקעות את כל הרקיעים" , אל תיהני על חשבון צער של מישהו אחר. יש לזה מחיר לא פשוט.

שאלות ותשובות דומות בנושא:
א) אני אשה נשואה ונאפתי עם גבר נשוי.
ב) מותר לי להתחתן עם אשת איש?
ג) מה קורה למי שנכשל ובוגד? הרי כלם נכשלים?
ד) אשתי לא מכבדת אותי ולא מספקת את תאוותי.

לסיכום: אני חושב שאת אשה חכמה שפשוט נכנעה לייאוש ונפלה לזנות , את הרבה יותר מכובדת ממה שאת חושבת , חבל שהילד שלך במהלך החיים שלו יבין מה עשית ויזלזל בכבודך , לדעתי כדאי שתתייעצי עם גורמי הרווחה באיזור מגוריך , תצאי לעבוד תשקמי את החיים שלך , את צעירה , את יכולה בקלות להתחיל פרק חדש בחייך , הכל תלוי בך ! אל תתייאשי , תשאירי לי את שמך במדור התהילים ואתפלל עליך להצלחה.
להוספת שם לתפילה לחצו כאן: "הוספת שם לתפילה"
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 14