שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
הַדָּתִי הַזֶּה

הלכות בשמירת הלשון:
סיפור לשון הרע להסיר מעצמו חשד

מניעת היריון - אני לא רוצה עוד ילדים כרגע


שאלה:(29/01/2012)

שלום כבוד הרב רביד, רציתי לשאול שאלה שקשורה לברית קודש , תראה הרב , אני אדם נשוי יש לי שני בנים כרגע לא מעוניין להביא עוד ילדים , רציתי לשאול אם ברגע שאני משתמש באמצעי מניעה או אם האשה נוטלת כדורים למניעת היריון, האם הזרע שיוצא שלא למטרת הבאת ילדים נחשב לזרע לבטלה? כי גם בהיריון משמשים וזה לא למטרת הבאת ילדים.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, כשגבר ואשה מקיימים יחסים בזמן היריון אין הדבר נחשב לזרע לבטלה וראיתי בספרים הקדושים שגם בתשמיש שלא לשם הבאת ילדים נבראים ילדים רוחניים וזוכה האדם להתעלות במדרגותיו הרוחניות בזכות אותן כוונות טובות ומחשבות טובות ובזכות הצניעות שנוהג עם אשתו גם בזמן שאין באפשרותם להביא ילד לעולם כגון: שאשתו חולה, או עקרה, או בהיריון, או שאין זה זמן הביוץ, על כל אדם לדעת שכל תשמיש ותשמיש מוליד מלאכים גדולים המסנגרים על האדם ועתיד האדם בעת פקודה בעת בה יעזוב את העולם הזה יזכה לראות את כל ילדיו הרוחניים ויהיה לו נחת רוח גדול אם נהג בצניעות בעת התשמיש ואם לאו , בורא מלאכי חבלה ומקטרגים ח"ו.

בנוגע לאמצעי המניעה ולמניעת ההיריון , זו בעיה רצינית והתחבטו בה כל גדולי הדור
לכן כל זמן שאין לך היתר מרב , האחריות חלה עליך נשמה , גש לרב שלך ותסביר לו את המצב שבו אתה נמצא , אני בטוח שאם הסיבה מספיק טובה הוא יאשר לך או ידריך אותך בדרך הנכונה ויסביר לך מה אפשר לעשות ע"פ ההלכה. אבל בשום פנים ואופן אל תקח את האחריות על עצמך , זו אחריות כבדה וחכמים אסרו על האדם להחליט בנושאים שעומדים ברומו של עולם על דעת עצמו.

להבדיל אלף אלפי הבדלות , רק כדי שתבין כמה חשוב להיוועץ בגדולי התורה , אמשול לך משל: "אדם שנוסע ברכב בלי ביטוח ועשה תאונה" , מי יכסה את הנזקים? האדם הזה מכניס את עצמו לסיכון ויכול בהחלט להיות שרק שהוא יתמודד עם ניסיון לא פשוט וייאלץ לשלם מחיר כל כך כבד על רשלנותו (נסיעה בלי ביטוח) רק אז אולי הוא יבין כמה חשוב להיות מכוסים. כך הם הדברים לעניות דעתי גם בפן ההלכתי , כל זמן שאדם חי בלי רב , בלי הדרכה , בלי שיעור , בלי מורה דרך רוחני , הוא נושא על הגב שלו אחריות גדולה , ברגע שיש לאדם רב והרב אוסר או מתיר לו , הרי שהאחריות מוטלת על הדמות הרוחנית שאוסרת או מתירה את הדבר.

וכבר גילו חכמים: כל המזכה את הרבים אין חטא בא על ידו , לכן אם הרב ירא שמים והוא באמת משתדל לזכות את הרבים לשם שמים , ה' יתברך לא יביא על ידו מכשול.
לסיכום: אני ממש מציע שתעשה לך רב ותתייעץ איתו בכל מה שקשור לדיני מראות כתמים ודמים ובעיקר בעניין הזה של הפסקת ההיריון , ראוי להיוועץ בחכם ובקיא משום שלא כל אדם פשוט מוסמך לפסוק בדיני נפשות , איך אפשר להחליט בנושאים כאלה חשובים?

יש אנשים שמחכים כל כך הרבה זמן ומתפללים שנים רבות כדי לזכות בפרי בטן ויש כאלה שבהינף יד מחליטים שכרגע לא מתאים להם. סיפורים רבים כבר שמענו על בני זוג שהחליטו שתקופה מסויימת הם יימנעו מהבאת ילדים ואח"כ כשרצו לחזור ולהביא ילדים לעולם כבר לא הייתה להם האפשרות ומנעו מהם את הדבר בבית דין של מעלה וחכם עיניו בראשו ודי לחכימא ברמיזא. ברוך תהיה לה' אחי ושיהיה המון הצלחה.

אתה מוזמן לעיין בתגובותיי הבאות בנושא ולראות כמה אנשים פשוט משתוקקים לפרי בטן ומוכנים לעשות הכל כדי לזכות להביא ילדים לעולם. "שו"ת בנושא פרי בטן".
שאלות ותשובות בנושא זרע לבטלה ניתן לקרוא בעמוד הבא: "שו"ת לבני נוער"

שאלות ותשובות דומות בנושא:
א) האם מותר לעכב את ההיריון למטרת לימודים? אנחנו רוצים ללמוד.
ב) אישתי רוצה להיכנס להיריון ואני לא מעוניין מה עלי לעשות עם זה?
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 27