שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַל תִּהְיֶה קִיצוֹנִי

הלכות בשמירת הלשון:
התרחקות מחבורה רעה

חבר שלי מקיים יחסים עם מישהי אחרת


שאלה:(19/01/2012)

שלום כבוד הרב אשריךךך על האתר המדהים הזה. רציתי להתייעץ איתך,יש לי חבר ואני מאד אוהבת אותו והוא אותי. אנחנו בקשר רציני שאי"ה יוביל לחתונה. בפגישה הראשונה הוא גילה לי שהוא קיים יחסים עם האקסית שלו כשהוא היה שיכור וזה הפריע לי כי אני ממש לא כזאת אני שומרת על עצמי בעז"ה עד החתונה ולא משנה מה!!! אבל חשבתי שזה לא כ"כ נורא כי הוא עשה את זה כשהם היו שיכורים... אבל השבוע הוא סיפר לי שהוא מצטער שהוא לא אמר לי את האמת והם היו מקיימים יחסים באופן קבוע! לקחתי את זה מאד קשה. אומנם אני מאד מעריכה את זה כי הוא יכל לא לספר לי אף פעם. אבל כשאני חושבת על מה שהוא עשה זה עושה לי רע ואני מאד מבולבלת, מצד אחד הוא בחור טוב ומשתדל להתחזק והכל ואני אוהבת אותו מאד. אבל מצד שני אני רוצה ואני חושבת שמגיע לי להתחתן עם בחור שמור כי אני כן שומרת על עצמי (שומרת בעניין הזה של יחסי מין.כי עם שמירת נגיעה יותר קשה לי ...) שמעתי שלכל אחד מגיע מישהו ברמה הרוחנית שלו. ז"א שאני אמורה להתחתן עם בחור ששומר כמוני. אז אם אנחנו אמורים להתחתן זה אומר שגם אמורה חלילה ברמה של בחור שנכשל? מה הרב מייעץ לי? האם כדאי לנתק את הקשר בגלל דבר כזה? כי זה מאד מפריע לי ואני לא יודעת מה לעשות, הרב חושב שאני מגזימה או שזה נורמלי לחשוב כך? איך אני יכולה לדעת אם הוא באמת מתחרט? (הוא אומר שכן.ואנחנו משתדלים לאט לאט לשמור נגיעה)... גם יכול להיות שאם ניפרד אז בסוף אני יתחתן עם מישהו אחר אותו דבר אבל הוא לא יגלה לי מה הוא עשה ואני לא ירוויח מזה כלום... מה לעשות????!!!לנתק את הקשר בגלל זה? עכשיו הוא כן שומר על עצמו אבל הוא אומר שאהבה אמיתית עד הסוף באה רק אחרי תשמיש... ואני לא מסכימה עם זה. אני חושבת שגוף לא קשור לאהבה. אבל הוא אומר שאם הייתי עוברת את זה, הייתי מסכימה איתו... הוא הוא כל הזמן אומר לי שזה מחזק את האהבה ולכן איש ואישה יותר קשורים...הרב חושב שהוא צודק? תודה כבודו:)

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, קראתי בעיון את כל מה שכתבת ואומר לך מה אני חושב בנדון, את לא חייבת לקבל את הדברים שלי הבחור שאת יוצאת איתו הוא בחור מסוכן מאוד.

א) הוא אינטרסנט שחושב רק על סיפוק  התאוות שלו.
ב) למרות שהוא היה כנה וגילה את האמת , הכנות שלו לא מכפרת על מעשיו הרעים
ג) הוא מאוד מסוכן , כבר זמן רב הוא מנסה לפתות אותך לדבר עבירה
ד) הוא משתמש בחכמה שלו כדי לנצל את התמימות שלך... (אם היית עוברת את זה...)

אם תשתכנעי מהכנות שלו , סביר מאוד להניח שגם אחרי החתונה הוא יחזור על מעשיו הרעים וימשיך עם השקרים , איך תרגישי אז? גם אז תסלחי לו? אם אחרי החתונה הוא יבגוד בך פעמים רבות עם נשים אחרות ויום אחד הוא יגלה לך שכבר כמה שנים הוא בוגד בך , אל תהיי נאיבית , אל תהיי תמימה , הוא מנצל אותך , צוחק עליך ומנצל את העובדה שאת מאוהבת בו כדי לנסות לפתות אותך לדבר עבירה , המזל שלך הוא שלא נפלת בפח ופנית אלינו בזמן. אשריך ! אני מקווה שאת מספיק חכמה כדי ליישם את העצות הטובות שניתן לך ואני מאוד מקווה שתינצלי ממנו בזמן ! אחרת , את עשויה ליפול בידיו , להיכשל בדבר עבירה ואז... לא רק שהוא יעזוב אותך כי הוא קיבל מה שהוא רצה , את תהפכי להיות עוד מספר ברשימת הנערות הכבושות שלו.

אם בעלך יבגוד בך ויתוודה האם גם אז תגידי:
"וואי איזה צדיק הוא יכל לא לספר לי והוא בחר לספר לי"
"וואי יכולתי להתחתן עם בחור שיבגוד בי הרבה יותר שנים"
"יכולתי להתחתן עם מישהו שיבגוד בי ולא יספר לי על זה בכלל"

אל תתני ליצר הרע לבלבל אותך , תהיי חכמה ותעזבי אותו בהקדם האפשרי , בהתחלה יהיה לך ממש קשה , את ממש תבכי ותצטערי , אבל שווה לסבול קצת לפני החתונה ולבכות מאשר לבכות הרבה זמן אחרי החתונה תאמיני לי. בהצלחה.

שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 25