שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֵין בִּטּוּחַ

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על סחורתו של חבירו

חתונה בהפרדה - בעלי האולם לא ממליצים


שאלה:(29/12/2011)

שלום כבוד הרב, בעז"ה ובשעה טובה אני מתחתנת, רוצה לעשות חתונה בהפרדה וחבר שלי לא כזה חשוב לו. ברוב החתונות הנפרדות ההפרדה לא תמיד החזיקה עד סוף האירוע מה עושים במצב הזה וחוץ מזה המשפחות שלנו לא מעודדים חתונות כאלה אני צריכה עזרה כי לי מאוד חשוב לי שזה יהיה בהפרדה אני שומרת נגיעה קרוב לשנה וחבר שלי רק התחיל לשמור נגיעה כי הוא מתחזק.... בעלי האולמות אומרים שזה לא תמיד מוצלח... עזרה דחוףףףף, תודה

תשובה:(הרב רביד נגר)

העובדה שלא אכפת לו לא מטרידה אותי כמו העובדה שאת מייחסת חשיבות לעצותיו של בעלי האולמות , וכי בעל האולם הוא אדם ירא שמים? הוא הרב שלך? הוא דעת התורה שלך? חוץ מזה מי אמר שמה שקובע זה מה שקורה ברוב החתונות? אם אני אומר לך שברוב העולם מי שמקדש את בני הזוג הוא כומר , נו... זה אומר שגם אנחנו היהודים נבקש מכומר שיקדש אותנו שלא כדת משה וישראל?

הכי חשוב לי כרגע זה שתקחי את בן הזוג שלך ותדברי איתו מלב אל לב , תסבירי לו שחשוב לך לעשות חתונה בהפרדה ואת מודעת לקשיים ולבעיות שזה יצור. אבל מצד שני את גם מודעת למעלה של הדבר , בזכות ההפרדה השכינה גם תבקר בחתונה שלכם ובע"ה תזכו שהיסוד שלכם יהיה טהור ויציב , כשהיסוד יציב אפשר לבנות עליו בניין עדי עד , ולא בניין שיתפרק כמה שנים אחרי הנישואים כפי שאנו רואים סביב.

אני לא אומר שמי שמתחתן בהפרדה חלקית (ישיבה מעורבת והפרדה בריקודים) לא זוכה לבניין עדי עד , וודאי שאפשר לעשות תשובה גם בהמשך ואף אחד לא הסמיך אותי להחליט מי יזכה לבנות בניין עדי עד ומי לא , אבל אני יכול לייעץ לך ע"פ חזל ולומר שכדאי מאוד לעשות מסירות נפש ולהשתדל מאוד לעשות הפרדה מלאה ! ואם אי אפשר אז לפחות הפרדה חלקית כדי שגברים לא יצטרכו לראות נשים רוקדות רחמנא ליצלן.

חשוב שתלבנו את הנושא יחד ותבהירי לו כמה חשוב להתחתן בהפרדה , מצד שני, אני לא מצפה מבחור "מתחזק" להתחתן בהפרדה , כי הוא בכלל לא מבין מה הטעם?
אם מדובר בבחור שלא קיבל הדרכת חתנים כמו שצריך ולא קרא חומר בנושא אני מסוגל להבין מדוע זה לא ממש מזיז לו. בכל מקרה את מוזמנת לקרוא
את תגובתי הבאה בנושא:"חתונה בהפרדה"
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 27

דווח על בעיה