שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
ה' יַצִּילֵנוּ

הלכות בשמירת הלשון:
כיצד להתחזק בשמירת הלשון

העבירות של אשתי מהעבר מביישות אותי מאוד !


שאלה:(30/01/2012)

בעבר שאישתי הייתה בת עשרים ואחת היא הייתה שלושה חודשים עם גבר נשוי ואח"כ עוד ארבע שנים עם גבר נשוי אחר שהוא במקרה גם חבר של אבא שלי. כשהכרנו היא סיפרה לי זאת כי ידעה שזה יכול להגיע אליי לבד. תמיד היה קשה לי עם זה ברמות שלפעמים לא יכלתי להסתכל עליה, אנחנו נשואים שנתיים וזה מתגבר עליי וגורם לי לזלזל בה בלי כוונה ולהשפיל אותה לפעמים על רקע זה.אני מכיר אותה 4 שנים ותמיד ניסיתי ליכוף לזכות ואני כף לזכות, פשוט עצם הסיטואציה ממש מרחיקה אותי ממנה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, כך מובא בספר המצוות לרמב"ם מצווה רנא:
ולשון ספרא אמרו ולא תונו איש את עמיתו זו אונאת דברים (אמור) שאם היה בעל תשובה לא יאמר לו זכור מעשיך הראשונים וכו' לא יאמר לו בכמה חפץ זה וכו' ואמרו גדולה אונאת דברים מאונאת ממון שבאונאת ממון נאמר אל תונו ובאונאת דברים הוא אומר ויראת מאלקיך. וכבר נתבארו משפטי מצוה זו בא' ממציעא.

בקיצור: אם אשתך בעלת תשובה אסור לך להזכיר לאשתך את מעשיה הראשונים וגם אם נראה לך שהעבירות שעשתה חמורות מאוד , עליך להתפלל עליה שתזכה לתקן את מעשיה ולא תתבזה ותתייסר, משום שכשכואב לה, כואב גם לך.

אחי היקר מהגמרא במסכת יבמות כל אדם צריך ללמוד לאהוב את אשתו ולכבדה. לכן עליך לכבד את אשתך ולאהוב אותה , אל תחשוב שרק לאשתך יש מה לתקן , גם לך יש מה לתקן ואם משמים זמנו לך אותה , סימן שהיא מתאימה לך בכל המובנים ועליך לכבדה ולאהוב אותך ,  שנאמר (יבמות סב:) "אוהבה כגופו ומכבדה יותר מגופו" ומובא שם רש"י שמסביר לנו שהזלזול באשה קשה מהזלזול בגבר (אשה נפגעת יותר).

תנו רבנן: האוהב את אשתו כגופו, והמכבדה יותר מגופו, והמדריך בניו ובנותיו בדרך ישרה, והמשיאן סמוך לפירקן, עליו הכתוב אומר "וידעת כי שלום אהלך" (איוב ה, כד)

לכן אח יקר, במקום לזלזל בה ולפגוע בה , תעזור לה לתקן , אני מציע שתצפו יחד בקטעים הבאים ותקראו יחד את השאלות והתשובות הבאות וזה יועיל לשניכם.

שאלות ותשובות שכדאי שתקראו:
א) אני מתביישת לומר אבל אני בקשר עם גבר נשוי
ב) רומן עם גבר נשוי ! איך בכלל אפשר לתקן את החטא הזה?
ג) נכשלתי עם גבר נשוי והוא הבטיח לי שהוא לא יתגרש מאשתו !
ד) חברה שלי נכשלה עם גבר נשוי והיא מתביישת לשאול מה התיקון שלה.
ה) (בת 16) התאהבתי בגבר נשוי ואני כל היום צופה בו ורודפת אחריו !!!!!

שאלות ותשובות בנושא שלום בית:
א) יש לי בעיית תקשורת קשה מאוד עם בעלי הוא לא מפרגן לי.
ב) בעלי רוצה להתגרש ממני , נמאס לו ממני.
ג) מה עושים כשאין לאשה תאווה כלפי בעלה?
ד) אני קרוע בין שני עולמות , לא יודע על מי לוותר על הדת או על אשתי?

להלן סרטונים שקשורים לנושא , לחצו עליהם ואולי תלמדו דבר או שניים.
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 42