שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַל תִּהְיֶה קִיצוֹנִי

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע מאחורי הגב

אפשר להתחזק בדת בלי ללכת בצניעות?


שאלה:(04/12/2011)

קודם כל רציתי להגיד לך שאני נהנת מההרצאות שלך ! רציתי לשאול אותך כמה שאלות: א) האם יש אפשרות שמישהי תתחזק בדת ותשתדל לעשות כמה שיותר מצוות אבל לא תתלבש בצניעות? ב) אם שמעתי שצוחקים על אדם אחר וצחקתי , זה נחשב שגם אני דיברתי לשון הרע? זה שהתחיל עם הלשון הרע מקבל עונש?

תשובה:(הרב רביד נגר)

א) זה בדיוק כמו שמישהו ישאל אותי , האם מותר לגמול חסדים עם אשתי ולהיות בעל טוב אבל מדי פעם להיות עם נשים אחרות? מה שאת בעצם מבקשת זה להיות אשה טובה אבל להסתובב בחוץ ולפתות גברים אחרים ולפגוע להם בנישואין ! כל זמן שאת מסתובבת בחוסר צניעות את הורסת בתים וגורמת לאחרים להפסיד את השלום בית שלהם , אם תדעי כמה גברים בוגדים בנשים שלהם רק בגלל שהם לא מסוגלים להשתלט על התאווה שלהם לא תאמיני, לך קל להתלבש בחוסר צניעות כי את רווקה , אבל אני מבטיח לך שאם היית נשואה ובעלך היה מסתובב ליד נשים לא צנועות ומפרלטט איתן או סתם מביט בהן בחשק , זה היה פוגע בך מאוד , אם את יודעת שזה פוגע בך למה את פוגעת בנשים אחרות?

כדי להבין את הנושא לעומק צפי בקטעים הבאים:
 > האם מותר להיות דתיה בלי להתלבש בצניעות?
> למלא את הכוס חלק א'
> למלא את הכוס חלק ב'
> צניעות בת ישראל - קטע קצר
> סוד הלבוש

ב) אמרו חכמים: "מה ששנוא עליך אל תעשה לחבריך" מי שצוחק על אחרים ולועג להם עשוי בקלות להיות בגדר של "המלבין פני חבירו ברבים" וידועים דברי חזל בנושא ואין טעם להפחיד או להלחיץ , לכן חשוב מאוד שנקפיד לשמור על כבוד הזולת בדיוק כפי שהיינו רוצים שישמרו על כבודנו אנו. לכן מי שלועג לאחרים סופו ליתן על כך את הדין ומי שמסייע בידי עוברי עבירה ועוזר לאותו חוטא לפגוע באחרים הרי שיש לו גדר של מסייע לדבר עבירה וגם הוא יתן את הדין , לכן ברגע שמישהו בא לספר לכם לשון הרע ו\או ללעוג לאדם אחר, תגידו לו בפירוש: "זה לשון הרע ואני לא מוכן לקחת בזה חלק" נכון שזה נשמע הזוי ובלתי אפשרי , אבל זה עשוי לעזור לכם לא לאבד צלם אנוש ולהיות אהובים על ה' יתברך...שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 34