שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
הַנִּימוּס מְחַיֵּיב

הלכות בשמירת הלשון:
בפני מי אסור לספר רכילות

אם אני אשמור נגיעה הבחור יחפש ריגושים במקום אחר לא?


שאלה:(31/10/2011)

שלום כבוד הרב! אני בת 21, למדתי בבית ספר חילוני כל חיי ושם לכולם יש חברים וחברות, אך הרגשתי שזו טעות חמורה ולכן לא הסכמתי שיהיה לי חבר. אבל הייתי למשל לוחצת יד למישהו וכאלה. היום ב"ה אני בתהליך של התחזקות ומנסה להחמיר בשמירת נגיעה ומצהירה שכשאמצא את הזווג שלי בע"ה, נשמור נגיעה מוחלטת בע"ה. כולם צוחקים עליי ואומרים שאולי אני אשמור נגיעה אבל שלבחור יש צרכים והוא ייחפש את זה במקום אחר. יש בזה משהו?

תשובה:(הרב רביד נגר)

נו.. אז מה? אז ניתן לחבר לעשות מה שהוא רוצה רק בגלל שאנחנו מפחדים שהוא ילך לחפש את זה בחוץ? ומה בדבר הכבוד העצמי שלך? גם עליו תוותרי רק בגלל שאת חוששת שבן הזוג שלך ילך לחפש ריגושים אצל פרוצה? זה ממש לא עובד כך, נערה שבוחרת לאפשר לחבר שלה לעשות מה שהוא רוצה מתוך חשש של בגידה, חיה בתחושה מתמדת של ניצול, לא כך פועלת הדת.

נערה דתיה שומרת נגיעה כי יש לה כבוד עצמי , בד"כ נערה כזאת זוכה לבחור עם כבוד עצמי , בחינת: "מצא מין את מינו" , מה שאת זה מה שתקבלי , אם עבדת על עצמך וזכית לקדש את עצמך ולשמור על איפוק , אין לי ספק שמשמים יזמנו לך בחור איכותי שמשתדל לשמור על איפוק , בחור בעל מידות טובות ומצפון.

אל תחששי ממה שאומרים לך נערים ונערות שאין להם מושג מהי זוגיות , תשמעי לאנשים שיש להם ניסיון , חכמה יהודית ויראת שמים , יש הבדל קטן בין נער מהרחוב לאדם חכם וירא שמים.

נער ברחוב יתן לך דוגמאות מהרחוב - שיהיו רלוונטיות רק אם תצאי עם בחור מהרחוב
נער ירא שמים יתן לך דוגמאות מחכמי התורה - שיהיו רלוונטיות כשתצאי עם בן תורה
תבחרי ממי את רוצה לקבל ייעוץ ועם מי את רוצה להתחתן? אם תקבלי ייעוץ מנערים ברחוב ומחברות שלך שמסתובבות כל היום עם גברים במועדונים \ פאבים \ בתי קפה לבושות בחוסר צניעות \ לא שומרות נגיעה \ לא שומרות על הפה שלהן \ מקללות \ שותות \ לפעמים גם מעשנות \ הייעוץ של בנות כאלה יתאים לך במידה ואת יוצאת עם בחור מהרחוב שמעשן , שותה , רוקד , מבלה , מסתובב בפאבים ולא יודע להתאפק.

אני מלמד את התלמידות שלי לקבל עצות מאנשים יראי שמים , מבנות איכותיות שמתלבשות בצניעות , שומרות על כבודן , יש להן צניעות כבוד ויראת שמים והכי חשוב זה שהן בנות שמנצלות את הזמן שלהן בצורה חכמה ונבונה ולא יושבות כל היום להתכתב עם גברים במחשב מתוך שעמום וחוסר מעש, ריקנות שאין בה תכלית ומטרה.
לקריאת טיפים נפלאים שנתתי לבני נוער על חשיבות שמירת נגיעה לחצי כאן: "טיפים"


צפייה בקטעים הבאים תועיל לך מאוד:
א) שמירת נגיעה
ב) בן זוג במראה
ג) למה כדאי לשמור נגיעה
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 30

דווח על בעיה