שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


האם להמשיך לצאת עם משודך שעבר על משכב זכר ועבר אונס בצעירותו


שאלה:(21/10/2011)

הרב, אני בחורה דתייה, והכרתי בחור דרך מכר משותף, הוא חזר בתשובה לפני שנתיים ולומד בשיעור ב' בישיבת ....... הוא ממשפחה חילונית והוא כל הזמן לא שוכח לומר לי שהוא חטא חטאים חמורים, אז ביקשתי שיידע אותי בהם, ומסתבר שמעבר למגע עם אישה, הוא גם ניסה עם גבר, הוא אמר שבילדותו הוא עבר אונס ע"י מדריך וזה גרם לו לחשוב על הנטייה לגברים, כך שהוא היה גם וגם. השיחות איתו עמוקות והוא נשמע בחור טוב. האם להמשיך?

תשובה:(הרב רביד נגר)

למרות שהבחור לומד בישיבת ................. אין מן הראוי שידבר על דברים שהשתיקה יפה להם וגם אם ממש חשוב לו לשתף אותך בעבר שלו , ראוי שיזכיר את הדברים ברמז ולא יפרט , כי ברגע שאדם מדבר על העבר שלו , מתעורר בו עברו ואין טעם להזכיר נשכחות , לכן אם הוא מרבה להזכיר דברים שאין הצניעות יפה להם , לא הייתי ממליץ להמשיך בשידוך.

במיוחד לא כשהבחור מספר שהוא עבר אונס (למרות שאין הדבר באשמתו) - יתכן מאוד שהדבר פגע בנפשו והותיר משקעים שלא ממש קל יהיה לך להתמודד איתם בעתיד, אם כך גלגלו מן השמים , יתכן מאוד שהייתה סיבה לכך הייתי מציע לברר הדק היטב.

ובמיוחד לא כשמדובר בבחור שעבר על משכב זכר ואינו מתבייש לדבר על הדבר, גם כאן יתכן מאוד שהדבר גרם לו לפתח נטיות מיניות לבני המין הגברי וח"ו יתכן מאוד שבעתיד תתעורר בו תאווה אסורה והיחידה שתינזק מכך תהיה בת זוגו רחמנא ליצלן.

אני מאוד מכבד את היכולת שלו לשתף אותך ולהיות כנה וגלוי , אך לדעתי כעת לאחר וידוי הדברים שעשה, לא כל נערה תסכים לצאת איתו , במיוחד לא נערה ששמרה על עצמה ולא חוותה מגע , אם יש לך אפשרות לצאת עם בחור שמור יותר וצנוע יותר עדיף
אבל מעיקר הדין ברגע שמדובר בבן תורה שלומד שנתיים בישיבה , סביר מאוד להניח שעשה תשובה ואם ה' סלח לו , אז מן הראוי שגם המשודכת שלו תסלח לו , אבל שוב את מה שיש לי לומר בנושא אמרתי , הבחירה בידיים שלך , המון הצלחה.

לקריאת שאלות נוספות בנושא משודכים ונטיות מיניות לחצו כאן:"נטיות מיניות"
לצפייה בסרטון בנושא נטיות מיניות - של נערה לחצו כאן: "גיליתי שאני נמשכת ל..."שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 45