שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
''בִּיג דִיל''

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע ברמז

גיליתי שידיד שלי חצי יהודי חצי ערבי


שאלה:(27/11/2011)

רביד, לפני כמספר חודשים הכרתי בחור ממש נאה, משכיל נחמד מצחיק ומקשיב... נקשרתי אליו ולאחר כמה ימים של הכרות הוא בא וסיפר לי משהו שזיעזע אותי הוא חצי יהודי חצי בדואי.. אמא יהודיה שהתאסלמה בכדי להתחתן, נכון שיהודי מרחם אימו נשאר ככה עד יום מותו אבל יש פה התאסלמות, הוא בנאדם מקסים ובחנתי ובדקתי אותו מיליוני פעמים... הוא תמיד היה לצידי שהייתי צריכה אותו, הוא מעולם לא ניסה לגעת בי, הוא לא העליב אותי למרות שהעלבתי אותו. האם אני חייבת להתרחק ממנו למרות שזו ידידיות טובה נטו?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה , אמרו חז"ל , עבירה גוררת עבירה , אם את בקשר עם בנים בצעירותך , אל תתפלאי למה מזמנים לך משמים להכיר בחור שהוא חצי חצי , כי גם את סוג של חצי חצי , את לא רצינית ולכן לא מזמנים לך בחור רציני. חוץ מזה מי אמר לך שהוא לא משקר? אולי הוא יודע שאם הוא יגיד לך שאמא שלו יהודיה את תחשבי שהוא יהודי ותמשיכי להיות איתו בקשר? אני לא הייתי סומך עליו , בלי קשר אין היתר שלבת מלך יהיו ידידים. (ולמרות שהבדואים משרתים בצבא וחלקם הגדול אנשים טובים לא הייתי לוקח שום סיכון ולא הייתי מביא את עצמי לידי ניסיון, זו דת אחרת שלא שייכת אלינו)

יש ידידים באמת טובים מטבעם , אך מה נעשה וההלכה אסרה עלינו לבוא לידי ניסיון
ויש ידידים שמה שמניע אותם היא תאווה גרידא והם בסך הכל מחפשים הזדמנות

אם חשובה לך דעת ההלכה , תעשי רצון ה' ואל תכניסי את עצמך לא לידי ניסיון ולא לידי ביזיון , בנות רבות כתבו לי באתר שהם יצאו עם בחור מקסים שהסתבר שבסופו של דבר היה ערבי , אני לא אומר שכל הערבים פסולים, אבל אני כן אומר שמאוייבים צריך להיזהר , לצערנו הרב בנות רבות מתבוללות ויוצאות עם ערבים , עד שיש פיגוע , חטיפה , אירוע חבלני , התאבדות , רצח , טילים , רקטות , דקירה , פיגוע דריסה , התחממות במגזר הערבי , חטיפת חייל , הפגנות ענק , קסאמים , רק כדי להזכיר לנו שהם אוייבים שלנו ,,, ותמיד צריך לחשוד ולהיזהר , "קפדהו וחשדהו" , יהי רצון שיבוא משיח צדקנו ונזכה לחיות בשלום.

צפייה בקטעים הבאים עשויה לעזור:
א) צניעות של בנות ישראל מול צניעות של ערביות
ב) הבנות שלנו מתבוללותשלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 21