שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לִּי זֶה לֹא יִקְרֵה

הלכות בשמירת הלשון:
דברים הניכרים

נכנסתי לקשר עם אשה נשואה שהתאהבה בי יש לה 4 ילדים


שאלה:(06/10/2011)

שלום כבוד הרב, נכנסתי לקשר עם אישה נשואה שהתאהבה בי ופיתתה אותי. הקשר התחיל עוד שהייתה נשואה עם 4 ילדים, ואחרי כמה זמן היא סיפרה לי שהיא התגרשה כי היא רוצה אותי. המשכנו להיפגש גם לאחר הגירושים. חשוב לציין שגם לי הייתה חברה לאורך כל התקופה. מה העונש שלי ומה שלה? מה ההשלכות? והאם יש לי דרך לתקן?

תשובה:(הרב רביד נגר)

במקום לחשוש מהעונש שלך , תנסה לפתח מצפון לעובדה שבגלל תאווה שהייתה לך להיכשל עם אשה , נהרסה משפחה , ארבעה ילדים איבדו את הקשר הרציף עם אביהם, יכול בהחלט להיות שאותה אשה לא הייתה מתגרשת אם לא היית שותף שלה לדבר עבירה , תראה איך פיתוי קטן מסוגל לגרום נזק גדול.

כמו כן אמרת שכל אותו הזמן הייתה לך חברה , כלומר: לא רק שבגדת בה' , בגדת בחברה שלך , הנאמנות שלך מוטלת בספק , התאווה שלך מכתיבה לך הרס עצמי ! אם לפני החתונה אינך מצליח לשמור אמונים ולהתאפק מי מבטיח לך שאחרי החתונה תצליח , בגלל זה אני כל הזמן מסביר לתלמידים שלי כמה חשוב לעבוד על המידות כבר בנערות , זה הדבר היחיד שעשוי להציל אותנו מאובדן רגשי , מי שבאמת רוצה לזכות בזוגיות טובה , חייב לעבוד על האיפוק שלו בגיל צעיר , תתרחק מאותה אישה כמה שיותר מהר , תברח ממנה כמו שבורחים מאש.

חשוב שתדע ! אם היה נכשלתם יחד לפני שהיא התגרשה מבעלה אזי גם אם היא תתגרש מבעלה ותבחר לחיות איתך , היא אסורה עליך ועל בעלה הקודם לעולם , בחינת: "אסורה על בעלה ובועלה" , לכן לא רק ששניכם אסורים אחד על השני , אלא שניכם צריכים לעשות תשובה שלימה כדי שמן השמים ירחמו וישמרו עליכם ולא תאבדו את העוה"ב שלכם בגלל טעות קשה שכזו , במיוחד במקרה שלך שכן אמרו חז"ל שלושה יורדין ואינם עולים... ודי לחכימא ברמיזא.

אם ח"ו ידונו אותך מידה כנגד מידה וגבר זר "יגנוב" לך את אשתך ויגרום לך לאבד את הקשר עם ילדיך, אני בטוח שהדבר יצער אותך מאוד, אני לא מאחל לאף אדם בישראל להתנתק מאשתו וילדיו, זו הרגשה לא נעימה ובתים רבים בישראל התפרקו בגלל זה, בישראל יש כ-50% גירושין (אם לא יותר) כל זה רק בגלל שאף אחד לא מלמד אותנו להתאפק , אף אחד לא מבין בכלל מהי זוגיות , עד כמה מקודשין הנישואין , כמה צריך להילחם על הזוגיות ולא לוותר , הכי קל לברוח ולוותר , אך גירושין גורמים צער גדול בשמים , כל זוג שמתגרש גורם צער גדול בעולמות העליונים. (למרות שלפעמים זו מצווה)

כדי לדעת מה העונש שלך? קרא את תגובותיי הבאות ! 
     עונשו של החוטא באשת איש - כדאי לקרוא עד הסוף.
     נכשלתי עם אשת איש וגם כיפור אני כבר לא מצליח לצום - קטע לקריאה
     נכשלתי עם נשים נשואות והמזל שלי נעצר - שלושה יורדים לגהינום ואינם עולין
     נכשלתי באשת איש 8 פעמים וסבלתי 8 שנים קשות של ייסורים - השגחה פרטית
     לקריאת שאלות ותשובות נוספות לחצו כאן: "אשת איש" , "ניאוף" ,"בגידות"
 
מה ההשלכות?
הרס משפחה , חטאים , עוונות , איסורי כרת , פגם הברית , זימה , גרימת צער וכו'...
תתפלל לה' יתברך שמידת הדין לא תגבה ממך מחיר , תתפלל שהמשפחה שלך לא תיהרס כמו שאתה הרסת משפחה של אדם אחר שעשוי להיות בצער גדול בגללך ואולי אפילו להקפיד עליך ולקלל אותך , שום דבר לא מצליח כשעושים משהו על חשבון צער של אדם אחר , כשאדם אחר מצטער בגללנו , עשויים להיות לנו עיכובים גדולים ח"ו.

מה התיקון?
שמירת העיניים ושמירת הברית בקדושה וטהרה , איפוק ! אם תצליח להתאפק ולהתקדש זה הדבר היחיד שעשוי להציל אותך לדעתי , הצער שבאיפוק יכפר לך על ההנאה שבתאווה , ולימוד התורה (בישיבה , כולל , מסגרת , שיעורים) יכפר לך על
פגמי הברית שפגמת , כי כל מילה שיוצאת מהפה העליון בקדושה מכפרת על טיפה שיצאה מהפה התחתון בחוסר קדושה , לבטלה ! תשמור את פיך מלדבר לשון הרע
תקבל על עצמך לא לדבר בבית כנסת (תכתוב לנו את שמך במדור ביקשת קיבלת)
ותצפה בשיעור הבא: "כפרת עוונות" שם אני נותן טיפים נפלאים למחילת עוונות קשים.

שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 8