שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
שׁוֹמֵר אֵמוּנִים

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על עבירה ראשונה

התגרשתי מבעלי ואני חוששת שאיבדתי את המזל שלי


שאלה:(04/09/2011)

כבוד הרב אני התגרשתי מלפני 5 חודש והייתי נשואה כמעט שנה ורציתי לשאול אם התגרשתי אני מפחדת שאיבדתי את המזל שלי מה אני אמורה לעשות? אני מפחדת שאני לא יוכל להתחתן שוב אשמח לתשובה תודה רבה :-)

תשובה:(הרב רביד נגר)

בראש ובראשונה , צר לי מאוד לשמוע שהתגרשת , מכאן ולהבא תשתדלי להיות במסגרת תורנית טובה , תשמרי תורה ומצוות , תקפידי על צניעות ויראת שמים , תשתדלי ללמוד מהטעויות ותעבדי על המידות שלך כדי שלהבא לא תתגרשי שוב
לדעתי גירושין הם לא פתרון , אם בורא עולם מזמן למישהי בן זוג היא צריכה לדעת
לחיות איתו ולא לברוח מהמזל שלה , אם מן השמים החליטו שתתחתנו לדעתי לא הייתם צריכים להתגרש (למעט מקרים חריגים שלא מאפשרים אחרת ובעצת הרב).

מי שחושב שלברוח ממחוייבות זה פתרון, עשוי לגלות שמהמידות אי אפשר לברוח ! אדם כעסן ימשיך להיות כעסן גם עם בן זוג אחר , אדם עקשן ימשיך להיות עקשן גם עם בן זוג חדש, החכמה היא לוותר ולעבוד על המידות ולא לברוח ממחוייבות , חבל.

בכל מקרה לא צריך לפחד, תמיד אפשר לפתוח דף חדש ולנסות שוב , צריך פשוט לזכור ולהבין שאם מן השמים גזרו על האדם גזירה מסויימת והוא החליט לברוח ממנה הוא עשוי לקבל את אותה גזירה, את אותן התמודדויות, את אותו צער בזיווג השני שלו, אל תנסו לברוח מהמזל שלכם, החיים הם לא פיקניק , הפתרון היחיד לשלום בית הוא עבודה על מידות והכנה טובה לזוגיות , מי שלא עשה הדרכה טובה , מי שלא מתייעץ עם רב (דעת תורה) וסומך רק על עצמו בסוף נשאר רק עם עצמו , החכמה היא לעבוד על מידת הגאווה ולנסות לדבוק בענווה, מי שמרים את הראש ומתגאה סופו להישאר לבד.

בכל קשר יש עליות ומורדות , אין דבר כזה זוג מושלם , כל זוג עובד על המידות שלו מתאפק , מוותר , מתמודד , לכל זוג יש תקופה של משברים (במיוחד בשנה וחצי הראשונות) אם עוברים את זה בשלום, מכאן ואילך הדרך קלה יותר , אין סוף להזדמנויות מי שתמיד חושב שיש משהו טוב יותר עבורו , כל הזמן יתגרש מחדש כדי לחפש משהו טוב יותר , אנשים לא מבינים שהטוב ביותר זה לוותר, להתפשר, להיות קצת יותר גמישים ולהבין אחד את השני , "על כל פשעים תכסה אהבה, כשלא מוכנים לוותר זו באמת בעיה , לכן אני מציע לכל זוג שנקלע לקשיים ללכת לייעוץ ולא לוותר על זוגיות נפלאה , לכולם קשה , גירושין זה צעד נואש , רק אם אין ברירה ממש וניסיתם הכל אז... בעצת רב מוסמך בלבד תתכן מציאות של אי התאמה או תיקון אחר, אבל קשה לי להאמין שכל זוג שני צריך להתגרש ! זו מציאות בלתי אפשרית וחבל...

מה שלדעתי את צריכה לעשות זה...
א) להיכנס למסגרת טובה (מדרשה אקסטרנית או אינטרנית) לא להישאר לבד בבית
ב) לעבוד על המידות שלך ולשנות את דפוסי ההתנהגות שגרמו לך לאבד את בן זוגך
ג) לשבת עם עצמך ולחשוב מה יכולת לשפר, יתרונות מול חסרונות
ד) ללמוד להודות בטעויות שלך (גם אם הצד השני אשם לא פחות ממך)
ה) תמיד אפשר לחזור חזרה אם רוצים (למעט מצב שבו בן הזוג שלך היה כהן)
ו) אם לא שייך שתחזרו לפחות תנצלי כרגע את הזמן להתפלל לבן זוג הגון וירא ה'.
ז) לא להתפשר על בן זוג שלא קובע עיתים לתורה, רק התורה מעדנת את מזג האדם
ח) ללמוד על מידת הענווה ולנסות לברוח כמה שיותר מן הגאווה זה מה שהורס הכל !

קטעים יפים לצפייה שיועילו לך מאוד.
1) סוד הזוגיות הרב אבנר קוואס.
2) מתי אני אתחתן? עצות טובות
3) טיפים לחיים מאושרים - לגעת באושר
4) גיליתי שבעלי בוגד בישלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 35