שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
בָּשָׂר לָבָן

הלכות בשמירת הלשון:
אבק רכילות

נכשלתי עם גבר נשוי אבל הוא הבטיח שהוא לא יתגרש, איך אתקן?


שאלה:(31/08/2011)

כבוד הרב שלום, אני נערה צעירה, הורי בצעירותם התחזקו אני גדלה בבית חרדי פאנטי,הורי מאוד קיצוניים בדעותיהם ואני מעריכה אותם מאוד..עד..עד שזה מגיע אליי...זה ממש קשה כל המלחמות והויכוחים שיש בינינו..וזה לא עוזר כלום הגעתי למסקנה שאצלנו בבית אפשר לעשות הכל.. אבל בסתר... אבוי אם אתפס.. ההורים שלי יתעלפו.. כדי לשכוח מהמציאות החונקת.. אני הייתי נכנסת הרבה לצ'אטים.. זה היה סוג של בריחה מהמציאות.. לא חיפשתי שטויות כבוד הרב, שלא תהיה טעות.. כשראיתי קצת שגם בצד השני לא הכי טוב.. ולא חסר להם צרות.. זה הרגיע אותי.. אז ככה יצא לי להכיר גבר נשוי,השם עדי שהסכמתי לקשר לא לטובתי.. נקשרנו בצורה מפחידה, אהבה אמיתית.. מפחיד אותי לומר אהבה אמיתית.. כי לא נתתי לו אפילו לחשוב על כיוון של גירושין..כבוד הרב, ניסינו להיפרד כמה פעמים אך ללא הצלחה.. שנינו רוצים בזה.. (לא קיימנו יחסים מלאים) אני יודעת שעשיתי טעות איומה.. אנה אני באה???????

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, מניסוח המכתב שלך, ניכר שאת באמת נערה צעירה שלא ממש מבינה מה היא עושה, אל תיפגעי אם אומר לך שאין לך מושג מהי אהבה, במיוחד לא בעודך מכנה בגידה כאהבה אמיתית, לדעתי מדובר בתאווה אמיתית ולא באהבה אמיתית.

בכל מקרה, אני לא בא לחפש אשמים, כרגע עשית עבירה חמורה מאוד ואת חייבת לעצור את כדור השלג שרק הולך וגדל עד שבסוף הוא יתפוצץ לך בפרצוף ח"ו !

אם תמשיכי להכשיל את הבחור שעמו את נכשלת , לא רק שתהרסי משפחה בישראל, את תהרסי לעצמך את הסיכוי להתחתן עם גבר ירא שמים, כי אף בחור לא יהיה מעוניין להקים בית עם נערה שהורסת בתים בישראל, אף בחור ירא שמים לא יהיה מעוניין להכיר נערה שנכשלת עם גברים נשואים, נערה עם עבר מיני ובטח ובטח שלא נערה מורדת, נערה שמורדת באנשים הכי קרובים אליה (אביה ואמה) סביר מאוד להניח שהיא תמרוד בגבר שעומד להיות הגבר הכי קרוב אליה (בעלה היקר)

איך היית מרגישה אם בעלך היה בוגד בך עם מישהי שמבקשת ממנו שלא יתגרש?
האם זה היה נראה לך מוסרי? ראוי? הוגן? מה עם: "מה ששנוא עליך אל תעשה ל..."
את יודעת אחותי היקרה, גלגל חוזר בעולם, אם אנחנו מכשילים אחרים סופנו שאחרים ייכשלו בנו, אם את מכשילה גברים אחרים סופך שבעלך ייכשל בנשים אחרות מידה כנגד מידה והיום בדור הזה המצב לא רחוק מלהפוך למציאות, היום כל גבר שני בוגד באשתו, כל זוג שלישי מתגרש, זה מה שאת מאחלת לעצמך? חיים של צער ובוגדנות?

וגם אם את חושבת לרגע שהבחור הנשוי באמת אוהב אותך, זה לא יחזיק מעמד זמן רב, כי גם לאשתו הוא אמר שהוא אוהב אותה כשהוא התחתן איתה וחייך תחת חופה ונשבע לה אמונים בשבועה חמורה שלא לבגוד בה ולשמור לה אמונים וכעת הוא מצפצף עליה, על התורה, על הכתובה, על המשפחה שלו, על המשפחה שלה, הוא מוכן לסבול עונשים חמורים (הגמרא במסכת נזיקין מבהירה בצורה חד משמעית על עונשו של זה) ואת כל זה הוא עושה בשביל מה??? בשביל סיפוק התאוות שלו !!!

מה יהיה אם תתחתנו? גם בך הוא יבגוד ! כי הוא לא יודע להתאפק ! אף פעם לא לימדו אותו , הוא לא עבד על המידות שלו , הוא פשוט דואג לעצמו ולתאוות שלו , יהי רצון שה' יחזיר את שניכם בתשובה ותתרחקו אחד מהשני מהר ככל האפשר...

לסיכום:
א) שניכם עברתם על איסור חמור מהתורה שעונשו קשה
ב) את עשויה להרוס משפחה בישראל , אני מקווה שהמשפחה כבר לא נהרסה בגללך
ג) הבחור לא ממש אוהב אותך הוא רק מחפש לספק את יצריו
ד) אם באשתו הוא בגד , מי את שהוא לא יבגוד בך?
ה) אם את מכשילה אחרים סופך שנערה אחרת בעתיד תכשיל את בעלך
ו) הדמעות שירדו לאשתו כשהיא תגלה והצער שלה יהפוך בעתיד להיות הצער שלך ח"ו
ז) שום דבר בעולם לא יכול להצליח על חשבון צער של אחרים ! לעולם !
ח) גם אם עשית טעות בלי כוונה , היורה בחברו בלי כוונה יושב בכלא על הריגה לא?!
ט) נצלי את הזמן עכשיו אנחנו בחודש הרחמים והסליחות, רק דמעות מלב כואב יועילו
י) ביום יומיים הקרובים יעלה לאתר שיעור שנקרא: "תשובה" תראי אותו הוא יעזור לך

השיעור שיעלה בקרוב לאתר מדבר בדיוק על מקרה דומה למקרה שלך של נערה שנכשלה עם בחור נשוי , ממש שיעור פרטי בשבילך , לדעתי משמים שאלת אותי את השאלה הזאת , יש לי שיעור עם מקרה בדיוק אבל ממש בדיוק כמו ששאלת , תתאזרי בסבלנות ותצפי בשיעורים החדשים שיעלו לאתר.

מה התיקון שלך לעת עתה?
1) להתרחק ממנו - סור מרע
2) להתחבר דחוף למסגרת טובה - עשה טוב
3) לקבוע שיעור קבוע באיזור מגוריך אחת לשבוע
4) לומר כל לילה וידוי וקריאת שמע שעל המיטה
5) לבכות ולהתחנן לה' שיסלח לך
6) לצפות בשיעור החדש שיעלה לאתר שייקרא: "תשובה"

לקריאת תגובות נוספות בנושא בגידה לחצו כאן: "בגידה" , "אשת איש"שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 42

דווח על בעיה