שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
לְבָד

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על עם הארץ

העסק קרס , בעלי חלה בשושנה ברגל והכל בגלל התשובה !


שאלה:(24/08/2011)

אנחנו בתשובה כעשר שנים, היה לנו עסק פעיל עד לפני מספר שנים ומאז התרסקנו לגמריי והגענו ממש לפת לחם בעלי חלה בשושנה ברגל אושפז מספר פעמיים, הוא לא עובד ואנו מתקיימים מהלואות ועזרה מהמשפחה. משום מה נדמה לי שמאז שחזרנו בתשובה הידרדר מצבנו כלכלית ובריאותית שאלתי היא האם יש קשר בין חזרה בתשובה ולבין המצב שבו אנו נימצאים היום

תשובה:(הרב רביד נגר)

גב' היקרה, באופן כללי חשוב שתדעי שכאשר אדם עושה תשובה הוא בעצם אמור לתקן את מה שעשה בעבר והיות ואינני מכיר את העבר שלכם , אין לי מושג מה בורא עולם מתכנן עבורכם ואיזה תיקון הוא "תופר" לכם כדי שתזכו לתשובה שלימה, בכל מקרה אינני מוסמך לחשב חשבונות שמים. אבל אין לי ספק שיצר הרע מנסה לבלבל אתכם ולהחדיר בכם יאוש עצבות ודכדוך ! היעד שלו זה ראשי תיבות יעד.

י - ייאוש
ע - עצבות
ד - דכדוך

כל מי שיש לו דאגה אין לו בטחון , במילה דאגה אין את האות ב' יש את כל האותיות מ-א' עד ה' חוץ מב' - ב' משמעותה בטחון , חסר לכם בטחון בה' , אל תשאלו יותר מדי שאלות , אני יודע שזה קשה ולא פ'יר לבקש ממך דבר כזה ואני מתבייש לומר זאת אבל כך אני מרגיש שה' רוצה שאענה לך,,,

פעם שאל אותי בחור יקר שאלה , איך יודעים שהכל מאת ה' והכל לטובה? זה מפחיד, עניתי לו בשאלה: "אתה נוסע במטוס?" הוא ענה לי: "כן" שאלתי למה? איך אתה יודע שהכל יהיה בסדר ולא תתרסק? הוא ענה: "אני סומך על הגאון שבנה את המטוס". אז עניתי לו בדיוק באותו מטבע, גם אני סומך על הגאון שברא את העולם שיודע טוב יותר ממני לשמור עלי ולדאוג לכל מחסורי וגם אם אינני מבין מה הוא עושה או מה הוא רוצה ממני, אין לי ספק שהוא אוהב אותי והוא חכם יותר ממני , אז... בואי נסמוך על אבא !

מה שאני כן יכול לומר לך, זה שאדם שמעשר מרווחיו בד"כ לא מאבד את ממונו.
בנוגע לשושנה , בחנוכה תשמרי מהשמן שנשאר לך בחנוכיה (תדליקי חנוכייה בנרות של שמן) ואת השאריות תמרחי לבעלך ברגל שבה הוא מקבל שושנה והוא יזכה לרפואה שלימה בע"ה על זה נאמר: "ומנותר קנקנים נעשה נס לשושנים..." ממה שנותר בקנקנים (או בנרות השמן) נעשה נס לשושנים (לחולי השושנה...) אני מברך אתכם שתזכו לעלות מעלה מעלה ותקבלו ייסורים באהבה כדי שיכופר עוונכם וחטאתכם תכופר , כבר גילו חז"ל אין ייסורים בלא חטא ואין מיתה בלא עוון , לא חסרים לנו עוונות שבגינם אנחנו משלמים בייסורים ובעיכובים,.

טיפ נוסף שאת מוזמנת לתת לבעלך בנושא הפרנסה הוא "רסן פה" - אם בעלך יזכה לקבל על עצמו לא לדבר בכלל בזמן התפילה אני בטוח שיהיו לו ישועות גדולות "פרנסה" זה אותיות "רסן-פה" אשמח אם תתני לבעלך לצפות בסרטון הבא:

"קדושת בית הכנסת"

אם הוא יקשיב ויישם את הדברים תהיה לכם ברכה אין לי צל של ספק בנדון , בתנאי שתקבלו על עצמכם לעשר מהרווחים בעסק !
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 42

דווח על בעיה