שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
הֵיתֶרִים אֲסוּרִים

הלכות בשמירת הלשון:
לדון לכף זכות

חצאית קצרה הובילה למסיבות שהובילו לנגיעות אסורות - החופש הקשה !!!


שאלה:(15/08/2011)

שלום הרב ,אז ככה אני דתייה באה מביית דתי לאומי לומדת באולפנה. עכשיו בחופש הגדול קשה לי מאוד לשמור על הצניעות שלי אני הולכת עם חולצות קצרות וכאשר אני יוצאת לפעמים גם עם שמלות שהם נורא קצרות ולא תואמות את הדת. התחלתי לצאת למסיבות שמעורבבות גם עם חילונים..נגיעות וכד' קשה לי להישאר בבית ולראות את כל שאר החברים שלי יוצאים ונהנים . מה אני יכולה לעשות כדאי להעביר את הזמן בלי להיכשל ולהכשיל?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, כשיש חור בשן ולא מטפלים בו בסוף צריך לעשות עקירה או שתל.
כשנערות צעירות הולכות בחוסר צניעות, הרי הן קודחות חור בנפש = חור בשן
עבירה גוררת עבירה וחוסר צניעות מוביל למסיבות אסורות - החור גדל = השן נרקבת
עבירה גוררת עבירה ולאט לאט מכירים נערים וידידים חילוניים - השן מתנדנדת
ואז... לצערנו הרב,,, ברוב המקרים הדבר מוביל לנגיעות אסורות - עקירה ! ! !

וכבר הזהירו חכמינו זכרונם לברכה , עד כמה חמור עוון הנגיעות האסורות 
שנאמר: "ואל אשה בנדת טומאתה לא תקרב לגלות ערוה" (ויקרא יח, יט) פירשו חז"ל: " יכול יחבקנה וינשקנה? תלמוד לומר 'לא תקרב'" (אבות דרבי נתן ב). מהמילים "לא תקרב" למדנו שכל קרבה אסורה, על אחת כמה וכמה נגיעות אסורות. והאיסור הוא בלאו ולכן ראוי להיזהר בזה מאוד מאוד כי הלאו בקלות עלול להפוך לאיסור כרת.

אחותי היקרה, אם יש משהו שמכעיס את ה' יתברך , זו הזימה וכל הדברים שמביאים את האדם לידי חטא העריות , כשבת מלך סוטה מדרך הישר ומכשילה את הרבים בנגיעות אסורות ובמראות אסורים הרי שהיא מכעיסה את ה' יתברך ובאותם רגעים הרי היא גוזרת על עצמה גזירות קשות ורעות ועד שלא תעשה תשובה , אותן גזירות מרחפות מעל ראשה ומחכות להזדמנות הנכונה להזיק לה ולפרוע ממנה את החוב, אל לנו להכניס את עצמנו לא לידי ניסיון ולא לידי ביזיון , סופו של ניסיון הוא ביזיון , אין טעם שנשחק באש בדור הקשה הזה , אני יכול להבין את הקושי , אבל איני יכול לתת שום היתר ושום לגיטימציה למעשים המתועבים הנ"ל, לריקודים המעורבים שעליהם אמרו חז"ל שכל הנוטל בהם חלק לא יינצל מדינה של גהינום חלילה , לכן אני ממש מבקש ממך אחותי היקרה, כמו אחיך הגדול , אנא ממך שימרי על קדושתך וצניעותך ותתרחקי מאותן מקומות רעים וכדברי שלמה המלך "בני אל תלך בדרך אתם מנע רגלך מנתיבתם" (משלי א',טו').

לסיכום: לרשותך בחירה חופשית , בחרי באפשרות הרצויה.
א) לעבור על רצון ה' , להכעיס אותו ולשאת בתוצאות שעליהן תהא אחראית מידת הדין
ב) לשמח את ה' ולמסור נפש נגד כל הסיכויים, להראות לה' שאת שייכת לעם ישראל.

צפי בקטעים הבאים , הם יחזקו אותך מאוד.
דור המבול1 , דור המבול2 , משימה בלתי אפשרית2

טיפ לסיום: ה' יתברך מנהיג את העולם מידה כנגד מידה , אם תבחרי ללכת בחוסר צניעות ולבגוד בתורת אלוהיך למרות שיש בך נשמה קדושה שנשבעה אמונים לה' לשמור תורתו ומצוותיו ותעדיפי להתעלם מהשבועה ולבחור בתאוותייך, יתכן מאוד שמידה כנגד מידה בעלך שיישבע לך ביום חופתך לשמור לך אמונים, גם הוא יבחר
לבגוד בך בעתיד ולהכאיב לך בדיוק כמו שאת בחרת להכאיב לה' יתברך ולחלל שם שמים ברבים , מה שאת לא רוצה שיעשו לך אל תעשי לה' יתברך...

אני יודע שהרבה בנות לא עושות את הדבר בכוונה , הדור מאוד קשה והרבה בנות פשוט לא מסוגלות לעמוד בלחץ , הפיתויים חזקים מדי , מיום ליום הניסיונות קשים יותר ויותר, עומס החום מעמיד בניסיון קשה מנשוא את בנות ישראל הכשרות ורק מי שמסרה נפש והחזיקה מעמד תהיה ראויה לראות פני משיח, לכן אנחנו כאן מוסרים נפש מייחלים ומתפללים לה' יתברך שיציל את בנות ישראל האבודות, מהניסיון הבלתי אפשרי הזה, מהפיתויים ומהחום הכבד, מחוסר הצניעות ומאבדן הזהות היהודית והשורש הטהור ! יהי רצון שנזכה כולנו לחזור בתשובה שלימה ולא נטבע בים התאוות , כל רגע שאנחנו מחזיקים מעמד בדור הקשה הזה זו זכות שאי אפשר בכלל לתאר במילים, אשרי מי שזכה להחזיק מעמד ולא לאבד את יהדותו בדור הקשה הזה , אשרי בת מלך שזכתה לעשות כבוד לה' יתברך ולא לחלל את שמו ברבים, ה' לא ישכח לכם את זה לעולם , ה' זוכר כל מי שמסר נפש בדור הקשה הזה לעשות קידוש שם שמים, שנאמר: "זכרתי לך חסד נעורייך..." מי שרוצה שה' יזכור אותו ביום פקודה , ביום בוא המשיח , שיזכור את ה' עכשיו ולא ישכח מי נותן לו חיים. זיכרי ! "בור ששתית ממנו מים אל תשליכי בו אבן..."

אם את מחפשת מה לעשות כדי להעביר את הזמן , את מוזמנת להיכנס כל יום לאורלנוער ולקרוא 5 שאלות ותשובות חדשות , ו\או לצפות בסרטונים חדשים שיעלו לאתר מדי שבוע בשבוע , אבל בשום פנים ואופן אל תוותרי על הכבוד שלך !

שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 43

דווח על בעיה