שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
ה' יַצִּילֵנוּ

הלכות בשמירת הלשון:
איזה חוסר צניעות

זוגיות במשבר - אני נשואה 20 שנה וחזרתי בתשובה


שאלה:(16/06/2011)

כבוד הרב שלום, אני נשואה 20 שנה, חוזרת בתשובה אני יותר בעלי פחות ויש כמה דברים שמפריעים לחיי הנישואין שלנו ובגלל זה אנחנו מדברים הרבה על גירושין ולפי מה שנראה זה יקרה בקרוב רק שכרגע אני בהריון אז אנחנו מחכים לאחרי הלידה בעזרת ד', יש שני דברים עיקריים שמפריעים לנו בנישואין והם: ההורים שלו ואירועים מעורבים. ההורים שלו יורדים עלי כל הזמן ובעלי שותק! וכשהוא הולך לאירוע אנחנו רבים בצורה קשה ביותר.

תשובה:(הרב רביד נגר)

גב' יקרה, גירושין הם לא פיתרון , אם גזרו משמים שתתחתני עם בעלך לדעתי למרות הקושי, במקום להתגרש ולברוח מהתיקון שלך , אל תוותרי בקלות על הזוגיות שלך , תנסי לשחזר ולחשוב למה התחתנת עם הבחור המקסים הזה? איך פעם אהבת אותו , איזה בחור טוב הוא היה. דעי לך הוא לא השתנה הוא בחור טוב , המציאות השתנתה , ההורים נכנסו לתמונה , הניסיונות גברו , השנים עשו את שלהם , אבל במקום להתמקד בחצי הכוס הריקה , במה בעלך לא עושה , בכמה הוא לא מאפשר לך לשמור שבת , בכמה הוא לא מתחשב וכד' , תחשבי איך שרדתם 20 שנה? אם בעלך לא היה בחור מקסים ואיכותי לא היית שורדת איתו 20 שנה , יש בעלים קשים ואכזריים בעלי מידות רעות , לבעלך יש מידות טובות (יחסית) , אף אחד לא מושלם צדיקה וזה באמת לא קל להחזיק מעמד , לכן דעתי האישית היא שאם בעלך מוכן לאפשר לך לשמור טהרה ולטבול במקווה ואם הוא מאפשר לך לשמור שבת בצורה בסיסית , לא כדאי לך לוותר על הקשר הזה , תעשי הכל כדי לא לגרום לשכינה להיות בצער כי כשבני זוג מתגרשים השכינה בצער, בנוגע לאירועים מעורבים , אם אין לך ברירה וזה עשוי לעלות לך בזוגיות שלך תנסי לפחות ללכת לאירועים שבהם הישיבה מעורבת והריקודים נפרדים , אם המצב גרוע יותר , אני עדיין חושב שלא כדאי שתאבדי את בעלך , תלכו לייעוץ.

לסיכום.
א. צר לי לשמוע שההורים של בעלך לא מכבדים אותך (ראוי שתדברו על זה בבית)
ב. צר לי לשמוע שבעלך לא מוכן לקבל את הדת (תנסי להתפשר איתו על מה שאפשר)
ג. לדעתי בכל מקרה ראוי שתעשי מסירות נפש ולא תתגרשי רק אם אין ברירה ממש והלכתם לייעוץ וכך ייעץ הרב אז...  אבל תעשי הכל כדי לא לפרק את החבילה צדיקה.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 28