שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֵין בִּטּוּחַ

הלכות בשמירת הלשון:
לדון לכף זכות

חזרתי בשאלה כבר 3 שנים ואני מפחדת על העולם הבא שלי


שאלה:(16/06/2011)

אני חילונית חזרתי בשאלה לפני 3 שנים אני לא יודעת למה אבל כל הזמן אני חושבת שאני אלך לגיהנום וזה מפחיד אותי..אני לא שומרת שבת (קשה לי) אני לפעמים מקללת ויש לי פירסינג אני לא רוצה לחזור בתשובה כי "נוח לי ככה" אבל מצד שני יש משהו אחר לעשות? להתחיל מקטן? למשל לשמור שבת? להתחיל לקרוא מספר פרקי תהילים?

אה ועוד משהו הבנתי שמי שמתאבד אין לו חלק בעולם הבא אז אם כך מה קורה לנשמה? לאן היא נעלמת?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, אולי במקום לפחד מהגהינום בעולם הבא תחששי קצת מהגהינום שאת מזמינה לעצמך בעולם הזה, בואי נחשוב בצורה הגיונית ביחד , הרי אם את לא שומרת שבת ולא מכבדת את בורא עולם ועושה מה שבא לך , סביר מאוד להניח שתקבלי בחור שנמצא במדרגה רוחנית כמו שלך , בחור שלא שומר שבת ועושה מה שבא לו כי "נח לו ככה" , בטח גם לו יהיה פירסינג או קעקוע קטן , גם הוא יהודי טוב פשוט נח לו ככה,,,

כל זמן שאת רווקה צעירה ויפה והוא רווק מבוקש ונאה , הרי אין לכם צורך בה' יתברך אתם מסתדרים טוב מאוד לבד ונח לכם ככה, מתי מתעוררים את יודעת? כשזקוקים לעזרה ! לצערי הרב בני נוער שלא מקבלים הכוונה נכונה ולא מגיעים לשיעורי תורה, בסוף מוצאים את עצמם עמוק עמוק בתוך דור המבול , מבול של תאוות ופיתויים.

אספר לך סיפור אמיתי , לפני שנה וחצי נערה בת 18 התחתנה עם בחור נחמד , היא לא הלכה למדרשה , לא קיבלה כלים והדרכה נכונה ואחרי חצי שנה שהם יצאו הם החליטו להתחתן , מתוך תאווה ולא מתוך אהבה אמיתית , הם חשבו שהם מאוהבים , היא באה להתייעץ איתי , אמרתי לה שלא כדאי לה להתחתן כי אין לה שום רקע והיא לא קבלה שום הכוונה , את יודעת מה היא אמרה לי? אני מאוהבת בו עד הגג ואני יודעת שהאהבה תנצח , "מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה" , "על כל פשעים תכסה אהבה" ועוד כל מיני משפטים נפלאים , בקיצור אמרתי לה שיהיה במזל , כי ראיתי שאין עם מי לדבר , חצי שנה אחרי החתונה , היא התקשרה אלי והתחילה לבכות ! את יודעת מה היא אמרה? "אני לא סובלת אותו" , "הוא מגעיל אותי" , "הוא לא מכבד אותי" , "הוא משפיל אותי" , "אין לו דרך ארץ ויראת שמים" , "הוא לא מחכה בין בשר לחלב" , "לא מתפלל במניין" , "לא סופר אותי" , "מקלל אותי" , "בא לי להקיא ממנו" , "הוא פשוט בעל חיים" , "הוא רואה סרטים לא צנועים" , "יש לו ידידות בעבודה" , "הוא פשוט אגואיסט מגעיל" , אחרי שהיא פרקה הכל , היא התחילה לבכות ואמרה לי שהיא בהיריון בחודש שני והיא לא יודעת מה לעשות היא רוצה להתגרש,,, היא לא מסוגלת לחיות איתו...

את מבינה צדיקה , לפעמים לא צריך לחשוש מהגהינום בעולם הבא , לפעמים הגהינום בעולם הזה לא פחות קשה , כדי לנהל זוגיות תקינה חייבים הדרכה , לפעמים גם אנשים שקבלו הדרכה נתקלים בקשיים רבים זה לא נושא פשוט בכלל , לכן ככל שאדם שומר על עצמו יותר בנערות ולומד להתאפק ולחיות על פי ההלכה , יש לו סיכוי גבוה יותר לשמר את הזוגיות שלו ולחיות בשלום בית עם אשתו , אבל מי שלא למד להתאפק ולבלום את התאוות שלו , גם אחרי החתונה לא יצליח לבלום את תאוותיו , לכן אחות יקרה , אם החיים בעולם הזה ובעולם הבא חשובים לך , אל תפלי לייאוש ולעצבות , תאמיני שאם אפשר לקלקל אפשר לתקן , תתחילי בדברים הקטנים , תעבדי על יכולת האיפוק שלך , תשמרי שבת (זה איפוק מצויין) תברכי לפני שאת אוכלת (חינוך לאיפוק)
תשמרי נגיעה (לאט לאט , זה האיפוק הטוב ביותר והמבחן האמיתי לחיים מאושרים)

צפי בקטעים הבאים:
א. משימה בלתי אפשרית2
ב. איפוק

תקראי את התגובות הבאות שלי:
א. אני לא מסוגלת לשמור שבת , השבת קשה עלי...
ב. אחותי חזרה בשאלה ואני ממש חוששת ודואגת לה

בנוגע להתאבדות , לימדונו חז"ל שאדם שמתאבד אין לנפשו מנוחה בעולם הבא עד שיגיע זמנו למות והיא נרדפת וסובלת ייסורים קשים ומרים , כמה שחשבנו שבעולם הזה יש צער , הצער של אותה נשמה הרבה יותר קשה , לכן שווה לסבול את צער העולם הזה ולא לסבול כמתאבד שאין לו מנוחה כלל וזה רק בשלב הראשון השלבים הבאים קשים לא פחות , אבל היות ומטרתנו באתר היא לא להפחיד אלא להחדיר מודעות ולתת ייעוץ והכוונה , אני חושב שלא כדאי שתפחדי מהעולם הבא אלא מהעולם הזה , תעשי כל מה שאת יכולה כדי לעבוד על האיפוק שלך ולהרוויח את העולם הזה ע"י העצות של חז"ל, עד שתזכי לחזור בתשובה שלימה , תקראי כל יום פרק תהילים אחד לפחות ותכתבי לנו את השם שלך באתר , אנחנו נתפלל עליך ויהי רצון שתזכי להינצל מעתיד של שקר , מזוגיות של צער ומחיים בלא משמעות , להוספת שמך לתפילה לחצי כאן: "תהילים" בינתיים תקבעי עיתים לתורה , שיהיה לך שיעור קבוע לפחות שעה בשבוע !
אל תוותרי


שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 13

דווח על בעיה