שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֵין בִּטּוּחַ

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על רשע בעבירות שבין אדם למקום

אבא שלי פשוט סוטה ! ! ! הוא איכזב אותי כל כך . . .


שאלה:(31/01/2012)

הרב רבידד(: זה פשוט בלתי נסבל...זה כזה קשה, אבא שלי צופה בסרטים מגעילים מה זה הגועל נפש הזה והוא נכשל בזה מללללללא! והוא בטוח שהוא צדיק. רביד זה כזה מגעיל אותי זה כזה דוחחה! אני רואה בהסטוריה כל כך הרבה סרטים כאלא שאני רוצה להתעלף ואני נגעלת ממנו גם מהמחשבות האלא! זאת בעצם הסיבה שאני לא מעיזה ללכת לא בצניעות בבית כי הוא שם ואני לא רוצה שיהרהר....אחרי שראיתי מה יש לו בראש!? אני בטוחה שאני רוצה גבר דתי , אבל מה עושים איתו????

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, מצד אחד צר לי מאוד לשמוע שנחשפת לסרטים כל כך מזעזעים , אני מבין שאת ממש מאוכזבת מאבא , אבל אני חושב שלא שייך שתתערבי לאבא בחיים הפרטיים שלו , אני לא חושב שבכלל כדאי שתדברי איתו על זה , כי זה עלול לפגוע בו מאוד ואולי אפילו לבייש אותו מאוד. מצד שני חשוב לי מאוד שתדעי שאבא שלך הוא אדם יקר ונפלא ולמרות שהוא צופה בתכנים לא ראויים, עליך לדון אותו לכף זכות , ההתמודדות עם החיים בעולם הזה אינה פשוטה , במיוחד כשמדובר בהורים שאינם שומרים תורה ומצוות , קשה להם לגבור על היצרים שלהם ולכן לפעמים הם מוצאים פורקן בסרטים לא ראויים וכיוצב' , אני לא מנסה להצדיק את אבא לרגע , אני בסך הכל מנסה לדון אותו לכף זכות.   

כולנו בני אדם , אף אחד מאיתנו לא מושלם , ברגע שאנחנו מרגילים את עצמנו לספק את התאוות שלנו ואין לנו תורה שתגביל אותנו , מה הפלא? אדם שלא יודע לשים לעצמו גבולות (ע"י התורה שבכתב והתורה שבע"פ) יהיה לו קשה מאוד לשרוד בעולם מבחינה מוסרית ורוחנית , לכן תתפללי על אבא שיזכה להתקרב לתורה , תתפללי לה' שיעזור לאבא שלך לעשות תשובה ולעולם אל תשכחי שאת כאן בזכות האבא היקר שלך. את חייבת לו ולאמא המון וגם אם כרגע אבא לא בתקופה טובה , תרחמי עליו.

מעבר לכל מה שכתבתי , לדעתי כדאי מאוד שתלמדי מזה המון מוסר לעצמך ותתפללי מעכשיו כדי שאת לפחות תזכי בגבר איכותי וירא שמים. כמו כן הייתי מציע שתתפללי על אבא שיזכה לחזור בתשובה ולא להיות שבוי של היצרים שלו.

שאלות ותשובות דומות:
א) קנאה והתרחקות - בעלי רואה סרטים לא צנועים ואני קצת מקנאת בו.
ב) גיליתי שאבא שלי צופה בתכנים לא ראויים ובסרטים לא צנועים.
ג) אני צופה בסרטים ממש לא צנועים , איך אפשר להפסיק עם זה???
ד) נמאס לי מזה שאבא שלי רואה דברים לא צנועים בטלוויזיה ! ! !
ה) לאח שלי יש מלא דיסקים לא צנועים של בנות - מותר לי לשבור לו אותם?
ו) אבא שלי רואה סרטים כחולים , מותר לי להעיר לו או שזה לא כיבוד הורים?
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 36