שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
זֶה מְעַנְיֵן

הלכות בשמירת הלשון:
חוסר הכרות עם חברך השונה ממך

טיפים לשידוכים דחוףףףףףףף


שאלה:(18/05/2011)

שלום כבוד הרב! לפני כמה שנים זכור לי שהעלת רשימה מאוד ארוכה של טיפים לשידוכים. תוכל להעלות את זה שוב בבקשה? כי חיפשתי פה ולא מצאתי... תודה רבה ותזכה למצוות על העבודת קודש שלך!!!!!!

תשובה:(הרב רביד נגר)

בגלל שביקשת כל כך יפה,,

א. לא לדבר הרבה בפלאפון לפני שנפגשים, כי יש מצב שתפתחו סתם רגש ואתם בכלל לא תמצאו חן האחד בעיני השני.

ב. אם כבר נפגשתם והפגישה הראשונה הלכה סבבה, אל תבנו על זה יותר מדיי יכול להיות שהבחור פשוט נחמד ולא נעים לו. 

ג. תלמדו להקשיב לצד השני ולא רק לדבר.

ד. אל תדברו על העבר, תתמקדו יותר בעתיד.

ה. תהיו יותר עניינים פחות צחוקים ושטויות כי אח"כ הפגישה תהיה מעולה אבל לא תצאו עם כלום ממנה וזה סתם בזבוז פגישה.

ו. אחרי פגישה שניה רצוי מאוד להתייעץ עם הרב כדי לראות אם יש התאמה, כי אתם לא אובייקטיביים להחליט, חשוב שאדם חכם ישמע מה הולך ויתחקר אתכם כדי שאולי מישהו יכניס "שכל" לתאוות שלכם.

ז. צאו מהקטע של: "היא חמודה" אבל ראיתי חמודות יותר... חחח תנו לזה צ'אנס. (בלי השוואות)

ח. תשאלו את בן או בת הזוג מי הרב שלך? או עם מי אתה מתייעץ? כדי לראות אם הבחור או הבחורה רציניים ובשלים.

ט. רצוי לשאול את בן הזוג בן כמה אתה ולעיין בתעודת הזהות, יש הרבה מקרים שגברים משקרים ורק אחרי שהבחורה מתאהבת בהם הם מעמידים אותה במצב לא נעים... כי היא כבר מאוהבת בשקרן !

י. אל תשאלו שאלות כמו: "כמה אתה מרוויח, או כמה את מרוויחה" כי אז זה נראה כאילו כל מה שמעניין אתכם זה הכסף.

יא. אל תשאלו: "את שומרת נגיעה?" כי זה הכי טיפשי שבעולם

יב. אל תצאו אם לא עברתם את גיל 17

יג. אל תבואו לפגישה עם "פרח" זה נואש וממש נראה קיצ'י , זה כבר לא עובד לפחות לא בפגישה ראשונה.

יב. אם אין לכם כלום בלב אחרי פגישה ראשונה (אפילו לא משהו קטן) אל תמשכו את זה סתם, מקסימום עוד פגישה, כי אז אתם סתם פוגעים בצד השני...

יג. אל תספרו על החברות הקודמות שלכם זה ממש לא נעים לשמוע, גם אתן בנות אל תספרו על החברים הקודמים שלכם, זה ממש לא נעים, אלא אם כן זה חשוב וזה בא ללמד עליכם כל מיני דברים שחשוב לספר.

יד. אל תקחו "פרוייקטים" אם אתה דתי והיא לא, או להיפך, אל תיכנסו לזה בכלל, אפילו אם יש ביניכם פער רוחני עצום, אל תתפתה ותאמר: "ה' אני אחזק אותה"

טו. אל תחשוף יותר מדיי בפגישה הראשונה כי אז השניה תהיה משעממת.

טז. רצוי לא לשאול: "כמה ילדים את רוצה?" כי אז היא תענה: "הרבה אבל לא ילד כמוך"

יז. תאכלו לפני הפגישה כי אז תחסכו את העלויות של המסעדה, סתם... (רצוי ללכת לפארק מואר)

יח. אל תסתובבו במקומות הומי אדם כי אז אתם לא תהיו מרכז העיניינים, חפשו מקום סולידי שיש בו אור ואנשים אבל לא הרבה.

יט. אל תספרו לאף אחד שיש לכם פגישה עם מישהי כי אז יצפו מכם ולא יהיה לכם נעים לאכזב את כולם. חוץ מזה: "אין הברכה שורה אלא בדבר הסמוי מן העיין"

כ. תתפללו טוב לפני הפגישה שה' יעזור לכם לדעת אם זה זה או לא ולא תעשו טעות בהחלטה.

כא. אם ממש נראה לכם שיש מצב אל תתפללו לקבל את בן הזוג שאתם רוצים אימרו: "ה' אם זה זה תעשה שזה יצליח ואם לא תעשה שניפרד מהר ואף צד לא ייפגע".

כב. הכי חשוב !!!! אל תשקרו !!!!! שום שקר, אפילו לא שקר קטן, אל תשקרו !!!!! קשר בנוי על אמון, אל תהרסו אותו בתחילת הקשר כי הבסיס של הקשר יפול וכל הקשר הלך !!!!!!

כג. אל תסכמו את הפגישה כי אז אם אחד הצדדים לא ממש נהנה הוא ישקר ויקשקש שטויות כדי לא להעליב, פשוט תגידו יפה לילה טוב ולמחרת תגלו אם זה הצליח או לא.

כד. אל תמרחו קשרים, מתאים מתאים לא מתאים לא מתאים ! אחרי 4 פגישות אפשר לדעת הכל ! (ת'כלס אפשר גם אחרי 5 דק' במקרים קיצוניים של נערים בררנים אבל..)

כה. אל תשחקו אותה עסוקים, לא לשלוח הודעות ולא לענות לשיחות, כבו פלאפונים גם אם הצד השני אומר שאין לו בעיה עם זה. (אלא אם כן אתם מעדכנים את אמא) טיפ: תתקשר אליה ותראה אם היא עונה לפלאפונים באמצע הפגישה חח סתם...

כו. כל הפגישה דברו עם ה' שיתן לכם כח להחליט עם השכל ולא עם הלב.

כז. מה שאתם זה מה שתקבלו אז אל תצפו ליותר מדיי.

כח. אל תנסו להחזיק קשר בכח, אם הצד השני לא יוזם יותר מדיי, שחררו אותו לנפשו יש הרבה דגים בים.

כט. אל תקשיבו להורים יותר מדיי, אתם מחליטים עם מי אתם מתחתנים, אבל נחמד לשמוע קצת אינטואיציה אמהית או חוות דעת אבהית.

ל. אל תבואו עם מסטיק לפגישה זה נראה צ'כצ'כי,,, ממש לא יפה... לא. תסיימו כל קשר בצורה בוגרת כדי שאף צד לא ייפגע, כי אם חלילה צד אחד נפגע הוא עשוי להקפיד ולעכב את הזיווג של השני. לב. אל תתכננו שהדייט יצא לכם בדיוק אחרי שגמרתם 40 פעם שיר השירים או "שירת הבריאה" אתם עובדים על עצמכם

לג. תבחנו את בני הזוג במצבי לחץ, נסו להלחיץ אותם בצחוק ותראו את התגובות שלהם, כדאי לראות עכשיו עם איזה נינג'ות אתם מתעסקים.

לד. לעולם אל תאמר: "מה דעתך על שמלת כלה מגמ"ח" חחח אפילו לא בצחוק...

לה. אל תתייעצו עם חבר קנאי. לו. אל תלכו לסרט, זה לא צנוע וזה בזבוז זמן מטורף, כי כל הפגישה אתם בכללל לא מדברים, מה שיצא מזה זה מקסימום סרט טוב.

לז. אל תתאכזבו אם לא הלך, תהיו בוגרים, זה רצון ה' וזהו, קבלו את זה כמו גברים.

לח. תבררו כל מה שאתם יכולים על בן הזוג, אתם עשויים להיות מופתעים מהתוצאות.

לט. תבררו את טיב הקשר של בן הזוג עם המשפחה הקרובה שלו, הורים אחים, כי אם הוא לא מסתדר עם מי שהכי קרוב אליו, סביר להניח שהוא לא יסתדר גם אתכם.

מ. תבדקו אם השדכן ירא שמים אמיתי, כי ככל שהשדכן ירא שמים גדול יותר הסיכוי שבן הזוג שהוא משדך יהיה ירא שמים והשידוך יצליח גדול יותר, אם הוא חילוני עם קוצים, במקרים נדירות זה עשוי להצליח אבל רוב הזמן לא.

מא. אם אתם חושבים שיש מצב ביניכם לעולם אל תספרו להורים על המגרעות של בני הזוג כי הם יהרסו לכם את הקשר, או שהקשר יצליח אבל ההורים יראו בו רק את המגרעות שסיפרתם וחבל. פרגנו לבן הזוג, אם מגיע לו כמובן.

מב. תהיו לארג'ים ואל תתקמצנו, אל תשכחו מה אליעזר עבד אברהם שיחרר לרבקה, בנות אוהבות שמשחררים להם, אז... פתוח תפתח את ידך...

מג. אל תביאו ספר לימוד לפגישה זה נראה עצוב ! (גם שידוך זו מצווה דאורייתא והעוסק במצווה פטור מן המצווה) חח אל תשחקו אותה.

מד. אל תאכלו בחיים לאפה בפגישה הראשונה ממש לא נעים כל הקטע של החומוס או הטחינה שמטפטפת לכם מהפה... עד כאן להיום טיפים נוספים תוכלו לקרוא בספר החדש שלי: "301 דייטים" או בחוברת העזר שנקראת: "עצה נכונה לפגישה ראשונה – הטיפ למשתדך המתחיל" חחח מקווה שאהבתם, לילה טוב...שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 49