שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אֲנִי לֹא יָכוֹל

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע לגוי

בעלי לא מוכן לשמור שבת בשום פנים !


שאלה:(20/05/2011)

תוכן השאלה: שלום, כבר חצי שנה אני החלטתי שאני לא נוסעת בשבת אך זה קשה כשהבעל לא שומר איתי הוא כל הזמן רוצה לטייל ולצאת להכיר לילדה את הארץ ובגללי הוא אומר שאנחנו תקועים בבית. אני מרגישה שאני ובעלי מתפלגים כל השישי שבת מכיוון שהוא יוצא לבד כל הזמן מה עליי לעשות? מצד שני גם אני רוצה לבלות ולצאת איתו.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אשאל אותך שאלה , מה היית עונה לבעל שהיה רוצה לגנוב? הוא רגיל לגנוב , הוא גם מלמד את הילדה לגנוב ורק בגלל שאת לא רוצה לגנוב אז הוא אומר שאתם משתעממים בבית, האם שוטר שפוי במדינה היה מתיר לך לגנוב רק בגלל שבעלך כל כך מתעקש? הרי בגלל חילול שבת השכינה לא שורה בבית , איך אפשר בלי לשמור שבת?

אם בעלך היה אוכל חזירים ומאכיל את בתך הקטנה בחזרזירון קטנטן , האם היית מוותרת? האם לא היית מביעה דעה? הרי ברור שאסור לחלל שבת , גם אם בעלך ממש מתוק ומקסים , אין שום דבר בעולם ששווה שבגללו נאבד את אהבת ה' כלפינו , אם בעלך באמת אוהב אותך ראוי שיכבד את רצונותיך , אל חשש בקרוב גם הוא יחזור בתשובה (כולם יחזרו) כי המצב הולך להיות ממש לא פשוט , צריך הרבה אמונה וכח.

בינתיים אל תעירי לו ואל תריבו ח"ו בגלל דת , ביום שישי אל תסכימי לצאת לחלל שבת , את יכולה לטייל איתו ברגל וכד' אבל אל תתפשרי על השבת שלך , היא לא פחות שווה מהבעל הנפלא שלך , , ,

מצד שני אחותי היקרה , אני רוצה ששנינו ביחד ננסה לדון את בעלך לכף זכות , הרי לא כל אחד מצליח להדליק ברגע את הניצוץ היהודי שטמון בו , לא לכל אחד יש זכות , אם לך הייתה זכות תמשיכי להתפלל בבית שגם לבעל הנפלא שלך תהיה את הזכות , אני גם בטוח שבגלל שהוא אוהב אותך , בסוף גם הוא יתקרב לה' בזכותך , כל מה שאת צריכה לעשות זה להמשיך לשמש דוגמא אישית טובה ולחשוף אותו לכמה שיותר סיפורי צדיקים מחזקים , אין כמו סיפור על מלך , כפר , עני ונסיכה , תספרי לו סיפורים כך לאט לאט הלב שלו יתעורר , מסכן הוא לא יודע כלום , כי לא לימדו אותו , הוא לא זכה להגיע לשיעורי תורה כמו שאת זכית , אבל אני בטוח שאם תעבדי על פי הכללים הנכונים , אפשר יהיה להפוך פושעים אלימים , לשחרור על תנאי , בכל מקרה בנוגע לילדה , אני הייתי מציע שתתפללי עליה מעומק הלב , היא תזדקק לתפילות האלה. בהצלחה.
תגיות: שמירת שבתשלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 9