שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
שׁוֹמֵר אֵמוּנִים

הלכות בשמירת הלשון:
סיפור רכילות על עם הארץ

צריכה עזרה עם הבת שלי ! חבר שלה עזב אותה...


שאלה:(09/05/2011)

הרב, אני אמא לילדה בת 17 שחבר שלה עזב אותה אחרי המון זמן שהם היו ביחד אני יודעת שהם נקשרו אחד לשני ממש ויותר מזה. תמיד אמרתי לה שהיא לא צריכה חבר עכשיו ואם כבר אז שתשמור על עצמה ושהוא גדול יותר ממנה שלא תתן לו לפגוע בה וכו'.. והיא לא הקשיבה לי. עכשיו היא בדיכאון ממש בקושי אוכלת בקושי יוצאת מהחדר שלה ואני באמת מפחדת עליה. הבנתי שיש לך ניסיון עם בני נוער אשמח אם תגיד לי איך להוציא אותה מזה, תודה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

בראש ובראשונה תעודדי אותה ותחזקי אותה ואל תגידי לה משפטים כמו: "אמרתי לך"
כרגע היא זקוקה לכל החום והאהבה שתוכלי להעניק לה ,אל תדברי יותר מדי פשוט תחבקי, תגידי לה שאת אוהבת אותה לא משנה מה, זה הכל ! כל השאר כבר יבוא לידי ביטוי בהמשך, כשהיא תראה שאת יודעת להיות "אמא נפלאה" בכל מצב, אני מבטיח לך שבפעם הבאה שתייעצי לה עצות היא תחבק אותך ותעריך כל מילה שיוצאת לך מהפה, הכי חשוב לא להטיף לה ולהראות לה "שניצחת אותה" שהיא "אשמה" , "טועה" אל תתני לה להרגיש שאת שמחה לאיד ח"ו.

כשהיא תירגע קצת תעשו שיחה בארבע עיניים על בינו לבינה , תדברו פתוח , אל תחששי לשתף אותה בדאגות שלך אבל יותר חשוב שתקשיבי לרחשי ליבה , נערה שיוצאת גם גברים שבוגרים ממנה בהרבה בסך הכל "זועקת" לתשומת לב , כנראה שהיא לא ממש מקבלת את מלא תשומת הלב בבית , תנסו לפנות לה יותר זמן , תדברי עם בעלך על הנושא ותשתדלו לתת לה חיזוקים חיוביים קצת יותר משמעותיים , בשיחה שתערכי עמה (רק את והיא) תדברי איתה על נאמנות , תסבירי לה כמה חשוב לצאת עם בחור נאמן , בחור שנאמן לה' ותורתו יהיה נאמן גם כלפיה , בחור שבוחר לזלזל בה' יתברך ובתורתו , סביר מאוד להניח שיזלזל בעתיד גם בנאמנות שלו כלפיה , לכן תשתדלי להעצים בעיניה את הבחורים הדתיים ותראי לה שאמונה ויהדות לא פחות חשובים מבעל עשיר , עושר אמיתי בא לידי ביטוי בשמחה ! "עושר ואושר" בהצלחה.
אם יש לך אפשרות לחשוף אותה ל-"אורלנוער" ולהרצאות שבאתר אין לי ספק שהיא תחייך , תתחזק ותחכים ובקשר הבא שלה היא תדע בדיוק לקראת מה היא הולכת.

בנוסף, אשמח אם תכתבי לנו את השם שלה במדור התהילים שבאתר ואנחנו נתפלל עליה להצלחתה , תקראי עבורה באתר כל יום פרק תהילים אחד וכל יום תכתבי מחדש את השם שלה. אנחנו כל יום עושים שיעורים להצלחת הקוראים באתר וכל מי שקורא באתר תהילים זוכה להיות חלק מכמה ספרי תהילים שמסיימים מדי יום באתר, זכות דוד המלך עליו השלום תגן בעדינו ונזכה לגאולה בקרוב: "להוספת שם לחצי כאן".שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 37