שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
סְגֻלָּה נֶגֶד מַחֲלָה

הלכות בשמירת הלשון:
חסד של אמת

אני נשואה + 2 וסובלת מעודף משקל - בעלי מסתכל על נשים אחרות


שאלה:(15/04/2011)

ערב טוב כבוד הרב רביד, קודם כל תודה רבה על התשובות יישר כח תבורך מפי עליון. אני נשואה +2 קרוב ל-16 שנים והבעיה שאני סובלת מעודף מישקל כ-40 ק"ג יותר מהמשקל הנורמלי תמיד הייתי שמנה עוד בגיל ההיתבגרות וכבר מגיל נעוריי אני עם דיאטות עליות ירידות וכשהכרתי את בן הזוג שלי הייתי ניראית טוב כי ירדתי יותר מ-20 ק"ג אך עם השנים והלידות תפחתי ואף יותר הייתי אצל דיאטטנית שתיתי כדורים מה לא, מהכדורים ירדתי קרוב ל-20 ליפני 3 שנים אך שוב עליתי ויותר. יש לציין שברגע שאני לא שומרת גופי עולה ועולה בלי ל"היתקע" ובעלי רק מעיר לי ואף מסתכל בנשים יפות ורזות ומשווה. בפנים אני נאה אך אני דיי שמנה והוא עושה השוואה ביני לבין בנות אחרות וזה מצער אותי, יש לציין שבעלי גבוה וגופו בריא ורזה וזה ממש מפריע לו שמידי פעם הוא מתלבט אם אני אלך למקווה או לא כי אני כבר דוחה אותו אך האיסור מרכך את ליבו בקיצור אני מיואשת בעלי לא מרוצה ממני מה כבודו כבר יכול להציע לי קשה לי מאוד אם אני לא אוכלת יש לי סחרחורות וחולשה יש לציין שעישתי בדיקות וב"ה מצויין רק ויטמין בי 12 קצת נמוך.. מבחינתי נהייתי די אדישה כבר אין לי כח לדיאטות מעל 20 שנה אני בעליות ירידות , שכחתי לציין שאני גם מאוד מכורה למתוק ואם מתחשק לי ואני לא אוכלת יש לי מין שיגעון שאני חייבת וזה כמו סמים בשבילי מאוד קשה לי זה לא פחות גרוע מאדם שמכור לסיגריות או אלכוהול אני על סף ייאוש אשמח אם כבודו ייתן לי תשובה ועצה טובה תודה רבה חג פסח כשר ושמח!

תשובה:(הרב רביד נגר)

גב' היקרה, צר לי מאוד לשמוע שכך הם הדברים וכמובן שאין הצדקה למעשים שבעלך עושה , להשוואות הלא נעימות והפוגעות וכיוצב'. אולם אל לך להאשים רק את בעלך , את אשמה לא פחות ממנו , נכון שהלידות עשו את שלהן וקשה מאוד להישאר צעירה ויפה אחרי לידות במיוחד לא אחרי 16 שנים זה באמת לא פשוט ,אבל כבר גילה לנו רבי יוחנן במסכת סוטה דף מז. "אמר רבי יוחנן, שלשה חינות הן: חן מקום על יושביו, חן אשה על בעלה, חן מקח על מקחו".  מכאן נלמד שלמרות הכל ה' יתברך עשה נס עם ברואיו ודאג שאם הבעל והאשה ישמרו על ההלכה ויקפידו על טהרת המשפחה, האשה תמיד תמצא חן בעיני בעלה (גם אם הוא לא ממש מראה את זה ומתנהג בצורה לא מכובדת, אני יכול להבטיח לך שכל זמן שתשמרי על הצניעות שלך, תכסי את ראשך, תשמרי שבת, תחנכי את בניך ובנותיך בדרך ישרה ותקפידי על טהרת המשפחה, לעולם תמצאי חן בעיני בעלך)

בנוסף לדעתי , את חייבת לעבוד על עצמך יותר , אין דבר העומד בפני הרצון ! אני לא מאמין שאת לא מסוגלת להתאפק ולא לאכול מתוק , אני לא חושב שאת לא מסוגלת לעשות ספורט , תעשי הליכה בצניעות , תתאפקי ואל תאכלי מתוק , תמשיכי עם הכדורים , תקחי ויטמין B12 ואם יש לך סחרחורת יש פתרונות טבעיים גם לזה, שווה לבדוק הדק היטב לפני שמרימים ידיים.

דעי לך גב' היקרה, החיד"א גילה לנו שתאוות האכילה קשורה בצורה ישירה למעשים של בעלך , אם את מתאווה לאכילה הרי שאת גורמת לעצמך להתאוות לפריצות ,שהרי שניכם גוף אחד כפי שאמרה תורה: "איש ואשה בראם ויקרא שמם אדם" (בראשית ה',ב')

האותיות מגלות לנו סודות נפלאים.
עין - "ותרא האשה את העץ כי טוב הוא למאכל" - בהתחלה מתאווים לאוכל
כסף - לאחר מכן מתאווים לכסף - "עין רואה לב חומד" אם העין רואה הלב חומד כסף.
צלע - בסוף מתאווים לעריות , "לב חומד כלי המעשה גומרים" - לכן ! "לא תחמוד" !
וכל זה רמוז באותיות , שאחרי אותיות עין באות אותיות כסף ואחרי אותיות כסף-צלע.

ע - פ - צ         
י  - כ - ל         
נ  - ס - ע 

עין - תאוות האוכל
כסף - תאוות הממון
צלע - תאוות הנשים

כל זמן שאת מתעקשת וסוברת שאין בכוחך לעמוד בתאוות האכילה אל תתפלאי מדוע בעלך מתעקש להמשיך להתאוות לנשים. האשה היא המראה של הגבר , אם תעבדי על עצמך ותשפרי את מעשיך ומדותייך באופן מיידי הדבר ישפיע על בעלך ויגרום לו להצליח להפסיק להתבונן בנשים ! לכן המפתח להצלחה תלוי בך, לא לחינם אמר הלל הזקן: "אל תדון את חברך עד שתגיע למקומו" (אבות ב',ה') אל תשפטי את בעלך כי את היא זו שגרמת לו להגיע למקומו , בנוסף אם היית במקומו אני לא בטוח שהיית מצליחה להתמודד בקלות עם מה שהוא מרגיש , האם היית מסוגלת לחיות עם גבר שמן שדוחה אותך ומצער אותך ולא שומר תורה ומצוות? בזמן שאת רזה ויפה וסביבך סובבים גברים צעירים ונאים? זה ממש לא פשוט, הדרך היחידה לשלום בית במקרה שלך (לדעתי) היא עבודה על המידות זה מה שתעשי.

א. תעשי כל מה שאת יכולה כדי להראות לבעלך שהוא חשוב לך. 
ב. תעשי כל מה שאת יכולה כדי להוריד במשקל (אני יודע שקשה) אבל את תצליחי
ג. את חייבת לעבוד על תאוות האכילה שלך כדי שבעלך יעבוד על תאוות הנשים
ד. תקראי כל יום את פרק ח' בתהילים ותאמיני בכוחה של תפילה (הכל תלוי בך)

אני מצרף לך פרק למציאת חן \ תהילים ח:
"לַמְנַצֵּחַ עַל-הַגִּתִּית, מִזְמוֹר לְדָוִד.  יְ-הוָה אֲדֹנֵינו מָה-אַדִּיר שִׁמְךָ, בְּכָל-הָאָרֶץ;
אֲשֶׁר תְּנָה הוֹדְךָ, עַל-הַשָּׁמָיִם. מִפִּי עוֹלְלִים, וְיֹנְקִים יִסַּדְתָּ-עֹז:
לְמַעַן צוֹרְרֶיךָ; לְהַשְׁבִּית אוֹיֵב, וּמִתְנַקֵּם. כִּי-אֶרְאֶה שָׁמֶיךָ,    מַעֲשֵׂה אֶצְבְּעֹתֶיךָ--
יָרֵחַ וְכוֹכָבִים, אֲשֶׁר כּוֹנָנְתָּה. מָה-אֱנוֹשׁ כִּי-תִזְכְּרֶנּוּ; וּבֶן-אָדָם, כִּי תִפְקְדֶנּוּ.
וַתְּחַסְּרֵהוּ מְּעַט, מֵאֱלֹהִים;    וְכָבוֹד וְהָדָר תְּעַטְּרֵהוּ. תַּמְשִׁילֵהוּ, בְּמַעֲשֵׂי יָדֶיךָ;    כֹּל, שַׁתָּה תַחַת-רַגְלָיו. צֹנֶה וַאֲלָפִים כֻּלָּם;    וְגַם, בַּהֲמוֹת שָׂדָי,  צִפּוֹר שָׁמַיִם, וּדְגֵי הַיָּם;    עֹבֵר, אָרְחוֹת יַמִּים, יְ-הוָה אֲדֹנֵינוּ:    מָה-אַדִּיר שִׁמְךָ, בְּכָל-הָאָרֶץ.
       
כמו כן אשמח אם תקראי כל יום פרק תהילים באתר שלנו ותכתבי לנו את השם שלך בהקדשות כדי שנתפלל עבורך לשלום בית ומציאת חן בעזרת ה' , אל תשכחי , להשארת שם לתפילה לחצי כאן: "תהילים לשלום בית ולמציאת חן - הקדשה אישית"שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 30