שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מַצִּיל

הלכות בשמירת הלשון:
החנווי הבוגדני

חלמתי שבעלי בוגד בי דיברתי איתו והוא הודה במעשה !


שאלה:(04/04/2011)

שלום רביד, חלמתי חלום על כך שבעלי בוגד בי לאחר שדיברתי איתו הוא התוודה בפני שמנהל מערכת יחסים עם אישה אחרת תקופה ארוכה. הוא נשבע שמה שהיה ביניהם היה קשר לא רציני והוא נהג בטיפשות ובכלל לא מבין איך הגיעה למצב הזה. בנוסף אמר שהיצלתי אותו כי לא ראה ולא הבין מה עשה וסלחתי לו. אנחנו מנסים לשקם את היחסים אבל יש מועקה גדולה בליבי בגלל מה שעשה. אני מרגישה שליבו לא רגוע ומחשבותיו מרחפות. עזור לנו בעצתך.

תשובה:(הרב רביד נגר)

גבירתי היקרה, צר לי לשמוע שכך קרה, אין לי ספק שעברת חוויה ממש לא פשוטה. אני חושב שצפייה בקטע הבא מאוד תועיל לשיפור מצב הרוח,"גילתי שבעלי בוגד בי" , בנוגע לפצע הפתוח שבלבך, את המצב לשנות יכול רק בעלך ! אם הוא יחזור בו באמת וישמור לך אמונים, אין לי ספק שה' ירחם על שניכם ותזכו לבנים הגונים. כל הכבוד שבחרת לשמור על התא המשפחתי יציב ולא בחרת לפרק את החבילה.

זה התיקון שבעלך צריך לעשות על "אשת איש"
התשובה כוללת, וידוי, חרטה וקבלה לעתיד, עליו לומר וידוי (ראוי שיקפיד כל לילה בקריאת שמע שעל המיטה לומר וידוי לפני שישן חוץ משבת וימים טובים שבהם אין וידוי) , עליו להתחרט בכל ליבו על המעשה שעשה ולקבל על עצמו לא לשוב על המעשה הנפשע, כמו כן תיקנו המקובלים לצום 325 תעניות אולם היות וקשה מאוד לצום מספר כל כך גדול של תעניות, תיקנו רבותינו המקובלים לצום 24 שעות (לילה ויום) ואת שאר ימי התענית לפדות בצדקה , (וראוי ליתן צדקה לעניים שומרי תורה ומצוות) ויהי רצון שמן השמים ירחמו עליו. תסבירי לו שהוא חייב לעשות תיקון על המעשה הנורא כי מובא בגמרא במסכת בבא מציעא דף נח: "שלושה יורדים לגהינום ואינם עולים" אחד מהם זה הבא על אשת איש, אם לא יזכה לעשות תיקון בעולם הזה הוא עשוי לשלם מחיר כבד מאוד בעוה"ב. לבגוד באשה זה לא משחק, האשה משולה לשכינה הקדושה, גבר שבגד באשתו הרי שציער את השכינה הקדושה ופגם בברית הנישואין (פגם הברית) וגם אם אשתו מחלה לו בלב שלם, לא ימחלו לו על כך מן השמים עד שיעשה תיקון למעשיו.
סרטונים שעשויים להועיל לבעלך (למרות שהם מופנים בעיקר לבני נוער) לחצי לצפייה.

סרטונים חשובים שכדאי מאוד שבעלך יראה. 
1. איך עושים תשובה - שיחה חשובה ומרתקת לבני נוער. 
2. תיקונים קטנים לחטאים גדולים - שיחה שכדאי לראות.
3. פרשת תזריע - איך זוכים לבנים צדיקים - טיפים לתיקון.
4. תיקונים מעולים לפגם הברית - מעבר לתיקון של אשת איש.
 
יהי רצון שתזכו לשלום בית. (אשמח אם תכתבו לי את השמות שלכם במרכז התהילים שנתפלל עבורכם לשלום בית, תקראו כל יום פרק תהילים באתר ואנחנו נתפלל עליכם בע"ה) לקריאת פרק תהילים יומי באורלנוער לחצו כאן: "תהילים לשלום בית באורלנוער"
לקריאת תגובות נוספות שכבר הובאו בנושא לחצו כאן:"בגידות והסתבכויות מיותרות"שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 19