שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
פְּשָׁרָה מְבִיאָה לַפְּגִיעָה

הלכות בשמירת הלשון:
חסד של אמת

גיור - לצערי גם אני גיליתי שאני לא ממש מה שחשבתי


שאלה:(11/04/2011)

שלום רב שמתי לב שהשאלה כבר נשאלה אך אני חייבת גם לשאול לגבי. גם אני גיליתי אחרי 18 שנה שאני "לא מה שחשבתי". קשה לי מאוד עם הנושא כי גדלתי בסביבה מסורתית ואני מאוד רוצה להתגייר ואני לא יודעת לאן לגשת למי לפנות ואיך אני אסביר את עצמי אני מרגישה יהודיה מאז ומתמיד אני קוראת תהילים הולכת בחגים עם חברות לבית כנסת מנשקת מזוזה כל פעם לומדת משהו חדש אני ממשיכה בזה וימשיך ב"ה אני רוצה משפחה וילדים שיגדלו רק לפי הדת אבל כרגע אני נורא מגעילה את עצמי מה עושים? תודה רבה

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, בראש ובראשונה צר לי לשמוע שכך את מרגישה, אבל אני חושב שכדאי מאוד שתתחילי לברר איפה את יכולה להתחיל תהליך גיור כי זה לוקח זמן וראוי שתקחי בחשבון שיש דברים שאסור לך לעשות (כגון: שמירת שבת וכיוצב') ראוי לברר הדק היטב את ההלכות בנושא. אני מציע שתגשי לרבנות באיזור מגורייך ושם תקבלי את כל המידע הדרוש , אין לך מה לפחד ואין לך ממה לחשוש , אני בטוח שיהיה בסדר, את מוזמנת ליצור קשר עם אשתי , היא תפנה אותך לגורמים המוסמכים במידה ולא תהיי מעוניינת לגשת לרבנות באיזור מגוריך מסיבה כזו או אחרת.

תהליך הגיור כולל חמישה שלבים:
 הצגת מסמכים והרשמה לגיור
 לימודי יהדות בקורס הכנה לגיור
 הגשת בקשה לבית הדין הרבני שעוסק בגיור
 טקס גיור הכולל טבילה במקווה וברית מילה לגברים
 קבל תעודת המרה ושינוי הרישום במשרד הפנים

איך אפשר להתחיל תהליך גיור? מה עושים? עם מי יוצרים קשר? לחצי כאן: "גיור" קישור נוסף לכל המעוניין: "המדריך למתגייר" - שיהיה בהצלחה בע"ה יתברך.
ועד אז בע"ה תשתדלי להימנע משמירת שבת , משום שלגויים אסור לשמור שבת , שבת היא דבר מקודש ואינטימי שה' יתברך חולק רק עם , עם ישראל ולא עם עם זר , לכן כל זמן שלא עברת גיור כדת וכדין אסור לך לשמור שבת , שכן אמרו חז"ל בגמרא (מסכת סנהדרין דף נ"ח:) "אמר ריש לקיש: גוי ששבת - חייב מיתה, שנאמר ויום ולילה לא ישבתו".
ריש לקיש למד את דינו מהפסוק   "עֹד כָּל יְמֵי הָאָרֶץ זֶרַע וְקָצִיר וְקֹר וָחֹם וְקַיִץ וָחֹרֶף וְיוֹם וָלַיְלָה לֹא יִשְׁבֹּתוּ" (בראשית ח´, כ"ב:) לגוי אסור לשמור שבת ואסור לו ללמוד תורה, אלא אם כן הוא כבר נמצא בתהליך גיור שאז הוא חייב ללמוד כדי ליישם , אם הגוי סתם נח מותר , אבל לנוח לשם שמירת שבת אסור לו , כמו כן השכר של הגוי שונה מהשכר שמקבל יהודי על המצוות שהוא מקיים שכן אמרו חז"ל: "גדול המצווה ועושה ממי שאינו מצווה ועושה".

מספרים על אדם שהלך להתפלל כהרגלו ביום שבת קודש והנה אחר התפילה הקהל הבחין בו ותמה, כשניגשו כל הקהל לבית הרב לדווח לו על הנושא , אמר להם הרב שכך הורה לו לעשות משום שאינו יהודי ואסור לו לשמור שבת ולכן הוא חייב לחלל שבת עד שיזכה להתגייר כדת וכדין. אני מברך אותך שתזכי להתגייר כדת וכדין ולהיות חלק בלתי נפרד מעם ישראל. נשמח אם תקראי כל יום פרק תהילים באתר ותכתבי לנו את שמך , שנתפלל עליך שתזכי להיות מאושרת ולהרגיש טוב עם עצמך ולא להגעיל את עצמך. לקריאת פרק תהילים יומי לחצי כאן: "תהילים להצלחת עם ישראל והשארת שמך לתפילה"שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 29