שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
זְהִירוּת מוֹנַעַת אָסוֹן

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על סחורתו של חבירו

שברתי את אמא שלי... איך אפשר לכפר על זה??????


שאלה:(06/04/2011)

שלוום כבוד הרב רביד!! התשובות והסירטונים שאתה מעלה פה ממש מחזקים אותי.. יצא לי השבוע לריב עם אמא שלי ממש רציני ואני לא יודעת איך לכפר עליו אני מודעת שפגעתי בה מאוד והורדתי אותה עד למטה בלי לראות בעיניים ואני מאוד מצטערת על זה כרגע אנחנו לא מדברות כבר יום וחצי וזה מאוד קשה לי , איך אני יכולה לכפר על המעשה שעשיתי? אמא שלי היא אישה אלמנה טרייה וזה ממש מציק לי על מה שעשיתי לה לא השתלטתי על עצמי!

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, כיבוד הורים הוא אכן אחד הניסיונות הקשים , במיוחד אם אמא אלמנה , שהרי אמרה התורה: "כל אלמנה ויתום לא תענון" (שמות כב',כא') כדי לכפר על פגיעה בכבוד ההורים עלינו להתחזק יותר בכיבוד הורים. זה מה שתעשי כדי לכפר על החטא.

א. תקפידי לקרוא קריאת שמע שעל המיטה (בווידוי באות צ' תכווני כשאת אומרת: "ציערנו אב ואם" שאת מצטערת על הפגיעה בכבוד ההורים) (בחודש ניסן לא אומרים וידוי וכן בשבתות וימים טובים)
ב. תתחרטי בלב שלם על המעשה הנורא שעשית ותגשי לאמא לבקש סליחה באמת.
ג. תלמדי כל יום 2 דק' על כיבוד הורים (עד שתסיימי פעם אחת את כל ההלכות)
ד. תראי את כל ההרצאות באתר על כיבוד הורים: "לצפייה לחצי כאן" כל יום קטע.
ה. תקראי תגובות שכבר כתבתי באתר בנושא, לחצי לקריאה:"כיבוד הורים"
ו. תקבלי על עצמך מכאן ולהבא להקפיד יותר בכיבוד אמך היקרה.

אני ממש מצטער לשמוע שאמא אלמנה, אבל אני מאוד מקווה שאחרי כל הצער שהיא עברה לפחות את תגלי קצת רגישות ותרחמי עליה (זיכרי! גלגל חוזר בעולם, אם לא תכבדי אותה סביר מאוד להניח שגם הילדים שלך לא יכבדו אותך) אני מברך אותך שתזכי לעשות תשובה על החטא שעשית ואני רוצה שתקראי כל יום פרק תהילים באתר להצלחת אמא שלך, תכתבי לנו את השם שלה בהקדשות מיד אחרי שתקראי את הפרק. אנחנו נברך אותה ונתפלל עליה, לקריאת פרק תהילים באתר לחצו כאן: "התהילים המחולק"שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 17