שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


עם מי כדאי להתחתן? הכרתי נערה פשוטה שחזרה בתשובה זה בסדר?


שאלה:(29/03/2011)

כבוד הרב רביד אשרייך על האתר הנפלא ועל השיעורים שאתה מעביר! בזכותך אני כבר לא פוגם ברית! ומחקתי את הפייס'! אשרייך! שתזכה לזכות את הרבים! ועכשיו לשאלה: ראיתי שבאחד מהשיעורים שלך הקראת קטע ממסכת פסחים דף מט' שם אמרה הגמרא שלא טוב להתחתן עם אישה פשוטה אלא רק עם בת של גדול הדור או בת של גבאי בית כנסת וכו'... אז אני שואל, האם מותר לי להתחתן עם אישה פשוטה שההורים שלה צדיקים פשוטים והיא יודעת הלכות? תודה כבוד הרב!

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, אין דבר כזה אשה פשוטה, אי אפשר לקרוא לבת ישראל פשוטה, כל בת ישראל היא יהלום עצום, לא משנה באיזה מדרגה היא נמצאת, ברגע שהיא חוזרת בתשובה ומנקים את האבק שמסתיר את האור העצום של היהלום שנקרא: "בת מלך" הכל חוזר לקדמותו, לכן חשוב שתדע (ושכל מי שקורא את התגובה הזאת ידע) שכל נערה שחזרה בתשובה אביה הישיר הוא מלך מלכי המלכים ואין מתאימה יותר ממנה להקים בית קדוש ונאמן בישראל, אבל רצוי להתחתן עם בת סמינר, או בת מדרשה או עם בת מלך שקבעה עיתים לתורה (במדרשה אקסטרנית וכד') וקבלה כלים לזוגיות נכונה ולא עם בת שירות לאומי שלא קבלה כלים לזוגיות טובה , אלא אם כן היא עברה הדרכה ארוכה וקבעה עיתים לתורה בזמן השירות (אבל בת מדרשה עדיף כמובן)

אל תתפשר על פחות מבת מלך, אל תחפש "חפיפניקית" שחושבת שהיא יודעת הכל ואף אחד לא יכול לחדש לה, אחת שהולכת עם חצאיות עד הברך בלי גרביים וחולצות צמודות, חשוב שתדע שהאשה שתבחר תהיה אם ילדיך, אל תתפשר !!! יש מספיק חפיפניקים שישמחו לקבל את החפיפניקיות שמסתובבות ברחוב , או מעשנות נרגילות ורואות סרטים. מעשנות סיגריות , מסתובבות עם לבוש צמוד וכל היום שולחות מסרונים בפייסבוק, תהיה ירא שמים ותחפש נערה יראת שמים כדי לזכות בילדים יראי שמים ולא בילדי פייסבוק שילכו כל היום לטייל בקניון ולא ישמרו על קדושת העיניים שלהם !

לדעתי יש כמה מדרגות לנערות שחוזרות בתשובה.
1. דתיה מבית שלמדה במסגרת תורנית וקובעת עיתים לתורה על בסיס קבוע.
2. נערה שעשתה תשובה ולמדה במסגרת תורנית מעל שנתיים לפחות
2. נערה שעשתה תשובה ולמדה במסגרת תורנית מעל שנה לפחות
3. נערה שקבעה עיתים לתורה והייתה קשורה למסגרת לפחות שנה. 
4. נערה שקבעה עיתים לתורה בלי להיות קשורה למסגרת אבל עשתה תשובה.

האמת יש מי שיחלוק עלי ויאמר שנערה שעשתה תשובה עדיפה על דתיה מבית משום שדתיה מבית לא תמיד מתרגשת בעבודת ה' שלה כי המצוות הפכו אצלה להרגל, אך לנערה דתיה מבית יש טבעים מולדים רוחניים ונפש זכה וטהורה שלא נדבקה בהבלי העולם הזה (מילדותה ומשורש היווסדה) ולכן יש מי שאומר שלכתחילה כדאי ועדיף דתיה שבאה ממשפחה טובה ולזה רמזה הגמרא לעניו"ד.

אולם כיום כשכל כך הרבה בנות חוזרות בתשובה ומוסרות נפש עבור התורה הקדושה
כשכל כך הרבה נערות צעירות מתמודדות באופן יומיומי עם קשיים ובזיונות רק כדי להחזיק מעמד בקדושה ולזכות לעלות למדרשה, אין לי ספק קל שבקלים, שבת מלך שזכתה לעלות למדרשה לפחות לשנה שלימה, הרי שהיא בתו של ה' יתברך ואין ראויה יותר ממנה להקים עמה בית נאמן בישראל. (קטע נפלא לצפייה: "איך זוכים בבת מלך?")
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 10