שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
דַּע אֶת הָאוֹיֵב...

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על המסרב למלא הוראת בין דין

אני רוצה להוציא את הטלוויזיה מהבית - למסור או לשבור?


שאלה:(23/03/2011)

שלום כבוד הרב רביד, ראשית ברצוני להודות לך מעומק הלב על עבודת הקודש שאתה עושה במסירות אין קץ. אני מאחלת לך שהשם יברך אותך ותצליח בכל מעשי ידיך. ברוך השם ילדתי לפני כחודשיים ואני רוצה לקבל על עצמי להוציא מהבית את הקופסא הציבעונית (תיאור עדין למכשיר שמכיל זימה, ניאוף ולשון הרע - והכל בעת ובעונה אחת...) השאלה שלי היא האם ניתן להעביר אותה למישהו אחר שממילא צופה בטלויזיה? בקשה נוספת: אני מחפשת פסוק לחברתי ששמה רויטל ולא מוצאת. תוכל לעזור לי? תודה מקרב לב, מתחזק

תשובה:(הרב רביד נגר)

ברגע שתעבירי את המכשיר למישהו אחר הרי שאת מכשילה אותו ומסייעת בידי עוברי עבירה, אם כבר החלטת להוציא את הטומאה מהבית, רצוי שתתרמי אותו למקום (תורני) ששם יצפו אך ורק בסרטונים חינוכיים. אם אח"כ למרות ההתחייבות שלהם אליך הם יצפו בתכנים אסורים העוון יהא עליהם ולא עליך. 

מה עושים עם הטמבלוויזיה?
א) מוכרים לגוי ולא ליהודי כדי לא להיות בגדר מסייע לעוברי עבירה.
ב) מוסרים למקום חינוכי תורני שישתמש במסך כראוי.
ג) אם לא מצאתם שום מקום חינוכי תורני ולא מצאתם גוי , תזרקו אותה לפח.

לסיכום: לכלוך זורקים לפח ואין דבר מלוכלך ומזוהם יותר ממכשיר הטלוויזיה המטונף
שמלא בלשון הרע , רכילות , זימה , פריצות וכל העבירות האפשריות שיש בעולם , המכשיר המטונף הזה גורם לכך שהביוב של כל העולם יזרום אצלינו בחדר ובסלון לא חבל להרוס את הילדים ואת כל המשפחה? בית צריך להיות מלא בספרים ולא בתכניות ריאלטי שסוחפות את עם ישראל לפריצות , לשון הרע ואבדון רוחני שאין כמותו.

 


שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 31