שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
בָּשָׂר לָבָן

הלכות בשמירת הלשון:
כאשר אין שום גנות בסיפור ובמספר

שמירת נגיעה - למה אסור לי לגעת בחברה שלי? שמירת נגיעה רק מרחיקה אותנו!


שאלה:(23/03/2011)

מדוע אסור לי לגעת בחברה שלי? הרי כל המטרה היא שאני והיא נתקרב ונתאהב ואיסור הנגיעה רק מונע זאת מאיתנו וגם מה הבעיה שהיא תטבול במקווה למרות שהיא רווקה? אני לא רוצה להיכשל עם חברה שלי סתם, חשוב לי לדעת למה אסור ! תודה רבה מראש על התגובה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, אם היית חכם ונבון, אם היית לומד את הנושא לעומק, היית מבין שהנגיעה לא רק שאינה מקרבת ביניכם, ההיפך הוא הנכון, הנגיעה מרחיקה !!! ועבירה גוררת עבירה מתחילים בנגיעה אסורה פשוטה ואח"כ רוצים שהיא תטבול במקווה כדי להיכשל בעבירה, נו.. זו לא נראית לך עצת היצר הרע? אתה באמת חושב שכך תבטא את אהבתך לבת זוגך? בנגיעות אסורות? בפגם הברית? בניצול לא נכון של הקשר וניתוב הקשר לסיפוק התאווה הפרטית שלך? אתה יודע מה ההבדל בין בעל חיים לבן אדם? אצל בעלי החיים (שהולכים על ארבע) השכל, הלב והכבד באותו גובה, אין מי שיוביל. אבל אצל בני האדם (שעומד על שתיים) השכל ממוקם מעל כולם והוא זה שצריך להנהיג אם אתה "בן אדם" ולמרות שהשכל שלך גבוה מעל הלב (התאווה) והכבד (היצרים) אתה נותן לכבד (יצרים) להנהיג את גופך? זה רק מעיד שאתה לא מפעיל את השכל.

נכון שמבחינה גשמיות (פיזית) , נראה שהנגיעה מקרבת, בדיוק כמו שנראה שאכילת דברים מתוקים משמחת וטובה לגוף, אך לאורך זמן מגלים שדברי המתיקה מזיקים לגוף ולפעמים גורמים נזק בלתי הפיך, כך נגיעה רגעית נראית מתוקה ונעימה, אך בהמשך תגלה שכל נער ונערה שנחשפו לנגיעות אסורות בנערות שלהם, מתרגשים פחות מהמגע אחרי החתונה, הם מאבדים את הרגש, בדיוק כמו דבק סלוטייפ שמדביקים ומוציאים, ככל שנדביק ונסיר ונדביק ונסיר את אותו סרט דביק, הדבק ילך לאיבוד ולא יהיה לו כח להדביק בעתיד.  להבין את הקטע צפה בסרטון: "ודבק לבנו"

דוגמאות לנזק שהנגיעה גורמת לטווח הארוך.
א. אדם שעובד בפיצה 3 שנים , לא ישמח כשחברים שלו יזמינו אותו לצאת לאכול פיצה
ב. אדם שהתרגל לנסוע ברכבים הכי חדישים, לעולם לא יתרגש מרכב פשוט וזול
ג. אדם שיש לו בריכה בבית , לא מתרגש ללכת לבריכה כמו אדם שאין לו בריכה בבית
ד. כך אדם שנוגע בנשים לפני החתונה, לצערנו הרב הוא מאבד את הרגש אחרי החתונה
ה. רוב בני הנוער שנגעו לפני החתונה בנשים, מאבדים את הרגש רבים ומתגרשים אחרי
ו. בורא עולם הטביע מעין חוק בבריאה, אם אתה מתיר לעצמך לגעת בנשים כש

אם חפצה נפשך באמת להתקרב לבת זוגך, תתקרב אליה ולא לגוף שלה ! בת זוג אינה בעל חיים, בעל חיים מלטפים ומחבקים. עם בני אדם אפשר לתקשר בצורות נוספות הרבה יותר ערכיות ובריאות, נכונות וטובות. ברגע שאתה נוגע בבת הזוג שלך אתה כבר לא "אובייקטיבי" אינך יודע אם אתה אוהב אותה, או שמא אוהב את הגוף שלה, אתה מסונוור, הנגיעה שיבשה את יכולת השיפוט שלך ואתה הולך שולל אחר תאוות לבך, מהר מאוד אתה נסחף ומגיע למקומות אסורים. אם יש לך אפשרות להיוועץ באדם חכם, אין לי ספק שכל אדם חכם שתתייעץ עמו ישקף לך את מצבך העגום וילמד אותך שיש הבדל עצום בין האהבה שאתה חושב שהיא אהבה לבין אהבה רוחנית אמיתית.

אחי צר לי לשמוע שאתה מבלבל בין תאווה לאהבה ! אם אתה אוהב את חברה שלך אל תגע בה, תכבד אותה, תעריך אותה, תתאהב באישיות שלה ולא בגוף שלה, אמרו חז"ל קדש עצמך במותר לך, כרגע היא אסורה עליך, רק אחרי חתונה האשה הופכת להיות ברשות בעלה ואז היא מותרת לו , לפני החתונה זו לא אהבה אמיתית זו תאווה אחי. 

בעניין הטבילה במקווה, שום טבילה במקווה לא תועיל לה כל זמן שאינה נשואה, כך פסקו כל גדולי הדור, גבר שמקיים יחסים עם רוקה שטבלה במקווה, עובר על איסור כרת לא פחות חמור מקיום יחסים עם נערה שלא טבלה, הדבר היחיד שמכשיר אשה לקיום יחסים הם הנישואים, אשה היא דבר מקודש, מיוחד, מבורך, חבל שהרבה בני נוער מתייחסים לנשים כמו אל "כלים חד פעמיים" , ביהדות מלמדים אותנו שאשה היא מלכה, אשה היא נסיכה, היא בתו של מלך מלכי המלכים, לכן היא ראויה ליחס של בת מלך ולא ליחס מזלזל, אף מלך לא היה נותן את בתו לאדם פשוט ומאשר לה לקיים עמו יחסים בגלל טבילה במקווה, זו בושה וכלימה, אם אתה חושב שתצליח לקבל אישור מבורא עולם לקיים יחסים עם בתו ע"י טבילה בלבד, אתה טועה טעות חמורה ואם ח"ו עשית מעשה כזה אסור, סופך לשאת בתוצאות ! אבא שלה (מלכו של עולם) לא מקפיד מאוד ושומר מאוד על בנותיו אל תשחק באש, ה' משגיח על בנותיו בהשגחה צמודה !

אשאל אותך כמה שאלות ואשמח אם תענה לי עליהן.
א. היית מוכן שגברים אחרים יצאו עם אחותך ויגידו לה לטבול במקווה? כדי...
ב. אתה חושב שכדי שמישהו יתאהב באחותך הוא צריך לגעת בה לפני?
ג. מה יקרה אם לאחותך יהיו 40 חברים? כולם צריכים לגעת בה? לומר לה לטבול?
ד. אם אתה באמת אוהב את בן זוגך? למה אתה לא מכבד אותה לפחות כמו אחותך?

אשמח אם תצפה בקטעים הבאים.
א.  "מה קורה למי שלא יודע להתאפק?" , "איפוק 1" , "איפוק2"
ב. "ילד פייסבוק" , "טיפים לשמירת נגיעה"
ג. כל הקטעים על שמירת נגיעה - חשוב מאוד שתראה אותם אחי.

קטע לקריאה שאולי יפקח לך את העיניים ותלמד ממנו קצת חכמה. קרא את הקטע הבא: "לקריאת הקטע לחץ כאן" אם זה באמת חשוב לך ואתה לא מחפש להיות חפיפניקשלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 17