שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
קִדּוּשׁ ה'

הלכות בשמירת הלשון:
מסיח לפי תומו

משבר זוגיות - בעלי צופה בדברים לא ראויים


שאלה:(22/03/2011)

כבוד הרב רביד, אני עם בן זוגי כבר המון זמן וזה דבר שונה מכל מה שבורא עולם העמיד בדרכי ועברתי הרבה בחיים, הוא אדם אחר. הבטחנו שנבנה יחד בית חם ומיוחד כל ימי חיינו וכל אחד יתן את נשמתו כמעט התחתנו גם. לאחרונה הוא משקר. ראיתי לראשונה שהוא גם נכנס לאתרים גסים, הוא הכחיש את העובדה והשפיל את מבטו. הוא אדם שמכבד ואוהב את השם והיה דתי בעברו השקיע עצמו לתורה אז איך חזר לתאווה שכזו. מאז הקשר אפל. אשמח לשמוע דעתך מה ביכולתי לעשות כשהאמון מתערער כי לדעתי הפתרון לפרק הכל לא מועיל בדבר. תודה רבה לך!

תשובה:(הרב רביד נגר)

גבירתי היקרה, זה באמת כואב לדעת שבגלל כמה תמונות משפחה שלימה יכולה להיחרב , זו אחת הסיבות שאני מזהיר כל פעם מחדש את התלמידות שמגיעות לשיעורים שלי, ללכת בצניעות ולא לזרוע הרס וחורבן בבחורי ישראל. המקרה שלך הוא מקרה אחד מיני רבים שיוצא לי להיחשף אליו בדור הקשה הזה (שבו הכל גלוי ופתוח).

הצלחת הקשר שלך ושל בעלך תלויה אך ורק בכם ! כל זמן שהולכים על פי הוראות היצרן ושומעים בקול חכמים, בחינת: "אם בחוקותיי תלכו"... הכל מסתדר, ברגע שמשהו משתבש, ברגע שיש פזילה לכיוונים אחרים, אין לי ספק שהדבר נובע מפזילה רוחנית של אחד מבני הזוג. כשבן הזוג לא קובע עיתים לתורה, אין שום דבר שיכול להחזיק אותו בקדושה, אין לו דלק רוחני, גם אם הוא יהיה בן של אדמו"ר, או קרוב משפחה של מקובל א-לוהי, זה לא יעזור כל זמן שהוא בעצמו לא קובע עיתים לתורה, הולך לשיעור או מחובר לכולל או מסגרת. גבר בלי מסגרת הולך לאיבוד, זה הכל עניין של זמן, כשלא מחדדים את השכל ומשתמשים בו, הרגש גובר וסופו של הרגש להביא את הקשר לאבדון, לכן התפקיד של הנשים הוא לעודד את הגברים ללמוד תורה, מי שלא עושה את זה, סופה להצטער ולבכות על שלא ממשה את ייעודה בעולם.

להלן טיפים לשמירה על רוחניות וזוגיות טובה.
א. להתפלל על זה כל יום , תיכנסי לכאן:"תהילים" ותכתבי את שמך בהקדשות כל יום
ב. לדאוג שהגבר יקבע עיתים לתורה, גבר בלי מסגרת זה מתכון לאובדן הזוגיות.
ג. להשתדל יותר להקפיד על קלה כבחמורה, ככל שתתקרבי לה', השכינה תשרה בבית
ד. צאי עם בעלך לסוף שבוע מרתק בבית מלון (סמינר של ערכים וכיוצב') זה מעולה
ה. תדברי איתו על הנושא בצורה פתוחה ותסבירי לו כמה הזוגיות הזאת חשובה לך
ו. תשתדלי להיראות במיטבך כשאת מסתובבת בבית ולא להתלבש בלבוש מזלזל
ז. ככל שתעודדי אותו יותר להתקרב לה' ולהשתתף בשיעורים הוא יעריך אותך יותר !
ח. האשה היא המראה של הגבר, אם הוא פוגם סימן שגם את פוגמת, תהיי צנועה.

אם כל מה שכתבתי (או לפחות רוב מה שכתבתי) לא ממש מציאותי במקרה שלך כי בעלך לא ממש מחובר כרגע לתורה ומצוות, לדעתי כדאי מאוד שתעשי בבית אינטרנט כשר, או אינטרנט רימון או אינטרנט כשר אחר (שלפחות יגביל את הגלישה האסורה) בכל מקרה אין שום פתרון קסם, כשרחוקים מתורה ומצוות לצערי הרב בסוף מגלים שככל שמתרחקים מה' , מתרחקים גם מבן הזוג , כי זוגיות היא ברית וכאשר פוגמים בברית עם ה' יתברך, גם ברית הנישואין מתחילה להינזק , כל כל זוג בעם ישראל הרי הם כנדבך , כאבן בבית המקדש , כאשר הזוגיות מתפרקת , אבן מבית המקדש "נשברת" ולכן זה נקרא "פגם הברית" , אני מברך אתכם שתזכו לחזור בתשובה שלימה ולקרוא כל יום פרק תהילים באתר לחזרתכם בתשובה ולהצלחת הזוגיות. בהצלחה.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 11