שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
עֻובְדָּה!

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על סחורתו של חבירו

רגש ופחד - היריון לא רצוי ! הכנסתי בחורה בת 33 להיריון


שאלה:(21/03/2011)

שלום כבוד הרב רביד, הכנסתי מישהי להריון ולא רצינו לעשות הפלה, היא גדולה ממני היא בת 33 ואני רק בן 21 ולמרות שכרגע זה נראה טוב, אני יודע שבעתיד זה לא ילך, מה שאני אומר בעצם זה שההריון קושר אותי אליה ואני יודע שזה לא נכון אבל כרגע אני ממש שבור. אתמול החלטתי להתנתק ממנה לזמן מה כדי לראות איפה זה עומד והיא אמרה לי שכל מה שהיא מרגישה כלפי ישתנה עם הזמן וגם כל מה שנוגע לילד אגב היא כבר בחודש רביעי וקשה לי גם לא לדבר איתה כי אני רוצה לדעת את מצבה, אשמח לקבל עצה.

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, בראש ובראשונה כל הכבוד לה שהיא לא עשתה הפלה, מצד שני, חשוב שתבין שלכל מעשה יש תוצאה, אם בחרת לקיים יחסים (בניגוד להלכה) עם אשה בוגרת שאתה יודע מראש שאינך מתכוון להתחתן איתה, הרי שהכנסת את עצמך למצב לא פשוט מבחינה רגשית והלכתית, למעשה כשהילד יוולד, יהא עליך לשאת באחריות של מעשיך ויתכן מאוד שתחוייב לכלכל את הילד הזה עד גיל 18, לא לחינם אמרו חז"ל: "סוף מעשה במחשבה תחילה" - הרבה פעמים אנחנו משלמים על הטעויות שלנו מחיר לא פשוט, לכן כל מי שמתכנן להיכשל זה מה שכדאי שהוא יקח בחשבון.

א. הדבר עשוי לפגוע, בצורה משמעותית בנישואין שלו בעתיד (בגלל שהוא רווק + ילד)
ב. הדבר עשוי לפגוע, בבחורה שתלד את הילד (התמודדות רגשית עם חסך אב בחייו)
ג. הדבר עשוי לפגוע, בילד שגדל בידיעה שהוא בכלל לא היה בתכנון ! (ממש לא נעים)
ד. הדבר עשוי לפגוע, בך כנער מתבגר שטרוד במזונות ובלחצים מיותרים בגיל צעיר.

יש עוד המון מצבים שעמם ייאלץ הילד להתמודד במהלך החיים, זה לא נעים לגדול במשפחה חד הורית, או להתמודד עם שאלות של חברים בכיתה כמו: "איפה אבא שלך?" מה אין לך אבא? למה אבא שלך אף פעם לא בבית? בקיצור זה מצב ממש לא נעים וחבל שבגלל טעויות של נערים צעירים, ילדים צריכים לגדול לסבול כל כך הרבה.

קטעים שחשוב שתצפה בהם.
א. על טעויות משלמים - חלק א
ב. על טעויות משלמים - חלק ב

מי שלא חושב סופו שבא לידי חטא ! שהרי כבור רמזו חז"ל שהמניעים לחטא הם שעמום ובטלה, השעמום גורם לאדם לחפש מה לעשות והוא בד"כ מחפש גירויים משמעותיים שיוציאו אותו מהשיעמום, אם אדם לא היה מתבטל והיה יושב ולומד חכמה, הוא היה ניצל מהמקרים הלא נעימים האלה, לא לחינם אני מבקש שוב ושוב מבני הנוער לקבוע עיתים לתורה, כי בזמן שהם לומדים המוח עסוק ואין זמן לחשוב על שטויות ! בקיצור החטאים נגרמים בגלל שמשתעממים, השעמום מביא לידי בטלה ולידי חטא !

רמז לכך מצאתי במילה חשב
ח - חטא
ש - שעמום
ב - בטלה

מי שרוצה להינצל מחטאים מיותרים וממצבים לא נעימים צריך בסך הכל להפעיל את המחשבה , בחינת: "סוף מעשה במחשבה תחילה" תתפלל לה' יתברך שיעזור לך.
ומי יודע, אולי מן השמים יגלגלו שתהיה לה הפלה טבעית, כי הפלה יזומה בשום פנים ואופן אסור לעשות. שמעתי מספר סיפורים דומים, של נערות ממש צעירות שנכנסו להיריון וה' יתברך רחם עליהן ולמרות שהן חטאו במשכב אסור והתעברו, אירע להן נס והעובר נפל בצורה טבעית, במקום שיעשו הפלה חס וחלילה. אבל במקרה שלך מדובר בבחורה בוגרת ויתכן מאוד שהיא מוכנה ובשלה להקים בית בישראל ולגדל את הילד אבל כפי שאמרת בעצמך, הקשר ביניכם לא ממש בריא ולא ממש נורמטיבי, רק תפילה.

אתה מוזמן להיכנס למדור התהילים שבאתר שלנו "תהילים מחולק באורלנוער" כל יום ולקרוא פרק תהילים ולרשום לנו את השם שלך ואני מאוד מקווה שה' יתברך יעזור לך.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 36