שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
יָכֹל לִקְרֹא לְכָל אֶחָד...

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על סחורתו של חבירו

מה שווה שמירת השבת שלי, אם כולם בבית מחללים שבת?


שאלה:(18/03/2011)

שלום לרב, קוראים לי אורטל ורק לפני כשבוע הכרתי את האתר הזה ואני מאוד נהנית ממנו. וכמובן שנרשמתי לאתר, אני דתייה לבד בבית חזרתי בתשובה לפני שנה וחצי בערך. אני שומרת שבת לבד ומאד קשה לי לפעמים אני מתייאשת ואני אומרת לעצמי מזה שווה השמירה שלי. אני אוכלת אוכל שמוכן בשבת והמשפחה שלי עושה קידוש עם טלוויזיה ואין לי כבר כוח. לפעמים מתערער לי משהו באמונה ואני לא רוצה שזה יקרה. מה אני אמורה לעשות?

תשובה:(הרב רביד נגר)

את אמורה להשתדל לעשות כל מה שאת יכולה במציאות שאליה ה' יתברך הביא אותך בעולם, כל נשמה באה לעולם לתקן משהו והיות ולא כולנו שווים, היות ויש נשמות שהתיקון שלהם קל יותר ויש נשמות שהתיקון שלהם קצת יותר מסובך (הכל לפי גלגולים קודמים) לכן את צריכה להאמין באמונה שלימה שאם זו המשפחה שרצה בורא עולם שתיוולדי לתוכה, סימן שהסיכוי הטוב ביותר שלך לתקן את התיקון שלך בעולם הוא דווקא במשפחה הזאת, דווקא להורים כאלה ואחים כאלה, אסור לנו לשפוט אף אחד ובטח ובטח לא לשפוט את בורא עולם.

בנוגע לשבת קודש, אחותי היקרה, לכולם יש ניסיונות, יש ניסיונות קלים יותר ויש ניסיונות קשים יותר, ה' יתברך לא מחפש שתהיי שרה אמנו, הוא מחפש שתעשי את כל ההשתדלות שלך לשמור על צביונך היהודי, אם ההורים שלך מדליקים אש בשבת ומבשלים אוכל בשבת, את יכולה לבקש יפה שיקנו פלטה לשבת (זה לא יקר) אם הם לא מוכנים תנסי לאכול בינתיים אוכל שלא צריך לחמם בפלטה. בערב שבת את יכולה לחמם (לפני שבת) את האוכל שלך (בנפרד) כך שהוא יהיה חם (או פושר) במהלך השבת, בשבת בבוקר תאכלי מאכלי חלב (לא משהו שמצריך בישול או חימום) ובסעודה שלישית תאכלי טונה או בורקס עם סלט, אני בטוח שאם ההורים שלך יראו שאת אוכלת רק אוכל שלא מצריך בישול הם יתחשבו בך (רוב ההורים בסוף מתחשבים וקונים פלטה) אם ההורים לא מאפשרים לך תנסי להתארח שבתות במדרשיות, או אצל חברות
קטעים על מעלת שבת קודש תוכלי למצוא בעמוד הבא: "מעלת שבת קודש"

בנוגע לטלוויזיה, כל זמן שאת לא מדליקה את הטלוויזיה, תשתדלי לקרוא משהו או לא להיות בסביבת הסלון, אבל גם אם תהיי בסביבת הסלון אינך חייבת לצפות בתכניות המשודרות בטלוויזיה בשבת. אני יודע שזה ממש קשה, אני יודע שזה ניסיון ממש לא קל, אבל יש לי עשרות תלמידים שעשו כך והצליחו, היום חלקם הגדול בישיבות והבנות נמצאות במדרשות, מחוייכות ומאושרות, בקיצור תעשי השתדלות זה הכל.

כדי לא להיחלש וכדי שהאמונה שלך לא תתערער, את צריכה לקבוע עיתים לתורה, ללכת לפחות פעם (או פעמיים) בשבוע לשיעור תורה, לקבל כוחות, דלק, אנרגיה, כי בלי אנרגיה ובלי כוחות באמת שקשה לשרוד את המציאות הבלתי אפשרית הזאת.
כל מה שנותר לי לאחל לך זה, המון הצלחה ! תמשיכי לגלוש באורלנוער ותקראי תהילים באתר (כל יום פרק) תכתבי לנו את השם שלך בהקדשות שבמדור התהילים ואנחנו בע"ה נתפלל עליך. לקריאת פרק תהילים לחצי כאן: "תהילים מחולק באורלנוער"שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 32