שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מִלְכּוּד

הלכות בשמירת הלשון:
העוזרת שגנבה

יחסי אישות - נפרדנו כי הוא לא יכל להתאפק ! אני שוקלת לחזור אליו.


שאלה:(14/03/2011)

הרב שלום, אני בחורה בת 21 וחושבת שהגיע הזמן לחבר, או חיזוק ממש אבל ממש רציני כי גם אני כבר לא עומדת בזה... אשתמש במושגים של העולם החילוני כי אני חיה בו (למרות שאני בתהליך של התחזקות) מקובל בעולם החילוני שזוג שנמצא ביחד תקופה ארוכה לא ממש שומר על טהרה ולכן הבחורה לא שמורה בחתונה. לא מזמן היה לי חבר ונפרדנו כי לא רציתי לקיים איתו יחסים ובטענה שהוא לא מסוגל להתאפק הוא בחר להיפרד. אני מאוד רוצה חבר לתקופה של שנה וחצי עד שנתיים ואח"כ להתחתן אבל מפחדת מאוד להישבר מה עליי לעשות? לחזור אליו או לא? אני לא חושבת שאני אצליח לעמוד בזה ואולי אני אפילו אשבר ואכשל איתו, אני צריכה חיזוק רציני.

תשובה:(הרב רביד נגר)

בראש ובראשונה עשית מעשה נבון וחכם ! בנוגע לרצון שלך לצאת עם בחור שנה או שנתיים לפני החתונה , אם את בחורה דתיה זה לא מקובל, כי לפי ההלכה זה אסור בתכלית האיסור ! להלן עצות שכדאי שתקראי.

א. אם חבר שלך לא מסוגל להתאפק לפני החתונה מי מבטיח שהוא יתאפק אחרי?
ב. אם חבר שלך נפרד ממך, סימן שלא הייתה לו אהבה אליך, אלא תאווה (כמו בע"ח)
ג. אין לי ספק שאם תכירי בחור ותצאי איתו שנתיים את תעברי על איסור תורה מפורש
ד. קראי את התגובה הבאה שלי היא תועיל לך מאוד: "טיפים לשמירת נגיעה"
ה. צפי בסרטון הבא: "שיחה מרתקת על בינו לבינה - טיפים לשמירת נגיעה"
ו. תקראי את התגובות הבאות שלי בנושא "החבר לוחץ עלי" , "חבר שלי לא יכול יותר"
ז. אם תיכשלי בראיות אסורות סופך לקבל בחור שנכשל בראיות אסורות ואולי גם נכשל
ח. צפי בקטעים הבאים: "איפוק1" , "איפוק2" , על טעיות משלמים1 - "חלק א" ,"חלק ב"

אני יכול להבטיח לך שאם תיכשלי לפני החתונה יהיו לך בראש מחשבות שיהיה לך מאוד קשה להסיר גם אם תחזרי בתשובה, מחשבות כאלה עשויות לפגום בקדושתך עד כדי כך שאמרה הגמרא שגבר שיש לו מחשבות כאלה באמצע יחסי אישות, זה פוגע מאוד בקדושת הילדים. במיוחד אם הגבר הוא זה שפוגם במחשבתו ואם את בוחרת להשתייך למגזר החופשי ולשאת גבר שאינו ירא שמים ראוי שתקראי את דברי חז"ל.

אצטט לך את דברי הגמרא במסכת נדרים דף כ: כדי להסב את תשומת לבך לדברים.
רבי אחא ברבי יאשיה אומר: כל הצופה בנשים, סופו בא לידי עבירה; וכל המסתכל בעקבה של אשה, הויין לו בנים שאינן מהוגנין. אמר רב יוסף: ובאשתו נדה. אמר רבי שמעון בן לקיש: עקבה דקתני – במקום הטינופת, שהוא מכוון כנגד העקב. תניא: "בעבור תהיה יראתו על פניכם", זו בושה. "לבלתי תחטאו", מלמד שהבושה מביאה לידי יראת חטא. מיכן אמרו: סימן יפה באדם שהוא ביישן. אחרים אומרים: כל אדם המתבייש, לא במהרה הוא חוטא; ומי שאין לו בושת פנים, בידוע שלא עמדו אבותיו על הר סיני.
בהמשך הגמרא מובא: "שאלו את אימא שלום: מפני מה בנייך יפיפין ביותר?אמרה להן: אינו מספר (מקיים יחסי אישות) עמי, לא בתחילת הלילה ולא בסוף הלילה, אלא בחצות הלילה. וכשהוא מספר, מגלה טפח ומכסה טפח וכו'... (מתנהג בצניעות)  ואמרתי לו: מה טעם? ואמר לי: כדי שלא אתן את עיניי באשה אחרת, ונמצאו בניו באין לידי ממזרות!" ולמרות שלהלכה ילדים שנולדו מאב שחשב על אשה אחרת באמצע תשמיש אינם ממזרים ראוי לשים לב מה חשבו על כך חז"ל, מכאן נלמד כמה מסוכן לשאת בחור שחשוף לזימה ופריצות משום שכל המוח שלו מלא בפריצות והוא עשוי ח"ו להרהר באשה אחרת בזמן שהוא מקיים יחסי אישות עם אשתו, עד כדי כך חמור פגם המחשבה, לכן ראוי להיזהר בזה מאוד וחכם עיניו בראשו. בהצלחה.שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 12