שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מָה יִקְרֵה אִם...

הלכות בשמירת הלשון:
סיפור לשון הרע מתוך לחץ כבוד ואי נעימות

לצערי הרב רק בגיל 16 גיליתי שאני בעצם גוי !


שאלה:(14/03/2011)

כבוד הרב שלום! אני אוהב אותך מאוד! וגם את השיעורים שלך נולדתי לאם גויה ולאב יהודי. תמיד האמנתי בשם יתברך. בירכתי ,התחזקתי. בגיל 16 גיליתי שאמי גויה וכיום ברוך ה' היא עושה תהליכי גיור, היא מאמינה ואנחנו מקפידים על אורח חיים דתי. מה נסגר איתי? האם יש לי דין של יהודי?למרות שכל חיי חייתי כך ובאיזה שהוא שלב ממש במקריות גיליתי שאמי לא נולדה יהודיה?

תשובה:(הרב רביד נגר)

 

אחי היקר דע לך שלפני מתן תורה נקבעה זהותו היהודית של האדם על פי האב. כיום לאחר מתן תורה - חידשה התורה שיהדותו של האדם תיקבע לפי האם ולא לפי האב. לכן גם אם האב יהודי והאם נכריה -הבן נכרי. וההפך אם האב נכרי והאם יהודיה -הילד יהודי.

תעשה גיור ותזכה לקבל נשמה חדשה משמים, אם עד עכשיו התלהבת מעבודת ה' שלך אני מבטיח לך שאחרי שתעשה גיור כדת וכדין (על פי ההלכה) ההתלהבות שלך וההתרגשות שלך מעבודת ה' יגדלו הרבה יותר, היות וגדלת כיהודי לא יקשו עליך בגיור אבל יש דברים שאתה חייב ללמוד ולהיבחן עליהם, אל תתמהמה אתה חייב להתגייר.

א. אדם שנולד לאמא שאינה יהודיה אינו יהודי.
ב. גוי שחפץ להתגייר חייב לעבור תהליך גיור כדת וכדין.
ג. עד שתתגייר אסור לך לשמור שבת אחי (לצערי) עיין סנהדרין נח:
ד. אם ההורים שלך מאשרים תוכל להתגייר מגיל 16 אם לא, רק מגיל 18

כל מה שנותר לי לאחל לך זה המון הצלחה בהמשך אחי היקר, לפי התגובה שלך רואים שיש לך ניצוץ יהודי שורשי , אני שמח לשמוע שזכית לגדול בארץ ישראל, כנראה שה' יתברך חפץ בך ובקרוב תזכה לנשמה חדשה, אל תתמהמה.שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 16

דווח על בעיה