שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מַרְעִין בִּישִּׁין

הלכות בשמירת הלשון:
תשובה על סיפור רכילות

רוב האורחים חילונים - להתעקש על הפרדה בחתונה?


שאלה:(02/03/2011)

בעזרת השם בעוד ארבעה שבועות אזכה לעמוד תחת החופה אחרי כל כך הרבה נסיונות וקשיים לא פשוטים. יש לנו בערך כ-500 אורחים,בדיקה קצרה הראתה כי 87.4% הם חילונים והיתר דתיים לייט, את החתונה החלטנו לערוך בהפרדה מלאה,להקה חסידית וכדו', אנחנו שמחים וגאים להתחתן בהפרדה , למרות שכל בני המשפחה מראים סלידה גמורה-איך עלי להגיב כששואלים אותי מדוע בחרתי כך?! איך אוכל לענות בגאווה?! תשובה של בת של מלך!

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, אני רוצה לשאול אותך כמה שאלות רטוריות.

א) אם רוב האורחים מחללי שבת נעשה את החתונה בשבת?
ב) אם רוב האורחים אוכלים בביתם אוכל שאינו כשר האם נגיש באולם אוכל טרף?
ג) אם רוב האורחים מעשנים סמים זה אומר שנתחשב בהם ונחלק להם מנה בחתונה?

תפסיקו לפחד , עם הנצח לא מפחד , אם החלטתם להקים בית דתי תעמדו על שלכם , בדיוק כמו שאף אחד לא יגיד לכם בבית שלכם מה לעשות , אף אחד לא יגיד לכם בחתונה שלכם מה לעשות , מי שלא מתאים לו שלא יבוא , עדיף להפסיד כמה גרושים ולא להפסיד את נוכחותו של ה' יתברך באולם , מי שמתחתן בלא הפרדה השכינה לא שורה בשמחתו , יש דבר עצוב יותר מזה? מכבדים את כל האורחים ולא את ה'????

טוב נתחיל מחדש... בראש ובראשונה מזל טוב, דבר שני, תגידי להם שזה לא תלוי רק בך, זה גם תלוי בחתן ובישיבה שלו, אם לא תהיה הפרדה הם לא יבואו, חוץ מזה אנחנו בחרנו להתחתן כדת משה וישראל ולפי דת משה וישראל אין שום היתר להתחתן בערבובייה, השכינה לא שורה בחתונה מעורבת שיש בה בנים ובנות ללא הפרדה עד כדי כך שאמרו חז"ל ספק אם מותר לברך "שהשמחה במעונו" בחתונה כזאת.
 
חוץ מזה היום כולם מכירים כבר את המושג של הפרדה בחתונה, להרבה אנשים קשה לקבל אותו, אבל עצם ההיכרות עם המושג מקלה על ההתמודדות, זוג שזכה להתחתן בהפרדה מליאה והחתונה נערכה ע"י רב מסדר קידושין לשם שמים, אין לי ספק שהשכינה הייתה בחתונה שלו, אין לי ספק שאבות העולם (אברהם יצחק ויעקב) ירדו לברך אותו, כך מובא בחז"ל, אבל ברגע שאין הפרדה, זו לא חתונה זו מסיבת ריקודים מליאה בעבירות בפריצות ובזימה.
 
אשרי מי שזכה לעלות לישיבה ולהתחתן בהפרדה, אשרי בת מלך שזכתה לעלות למדרשה ולהתחתן בהפרדה, אל תתפשרו על הפרדה בריקודים וישיבה מעורבת ! זה אסור בתכלית האיסור וגדולי הדור אוסרים זאת מכל וכל, תתעקשו על הפרדה מליאה באולם ! בריקודים ובישיבה, כדי שבחתונה שלכם לא יצא מכשול ואנשים לא יחטאו, במיוחד אם יש שם הרבה חילונים או דתיים לייט, ראוי שתהיה מחיצה, כי בטוח יהיו שם נשים שלבושות שלא בצניעות, ההקרבה הזאת והמלחמה שאתם עושים תהיה יסוד נפלא להקים עמו בית בישראל, יסוד של טהרה וקדושה.

אני מברך אתכם שתצליחו לעשות מה שאתם רוצים ולא מה שאחרים מנסים לגרום לכם לעשות. אם תהיו יציבים ותציגו עמדה ברורה בלי פשרות, הכל יסתדר, ברגע שתתחילו להתגמש בנושא, יראו שאתם חלשים ומתנדנדים ויבטלו לכם את ההפרדה בלחץ חברתי ומצפון ! תהיו חזקים.שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 5

דווח על בעיה