שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
זֶה מְעַנְיֵן

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות בכל דבר שאדם מקפיד

אמא שלי קוראת לי כלבה, אני לא סובלת אותה


שאלה:(28/02/2011)

שלום אני בת 20,חוזרת בתשובה, יש לי בעיה שאני לא מצליחה לכבד את אמא שלי,כשהייתי קטנה ספגתי ממנה המון מכות, קללות והקללות ומילות גנאי נמשכות עד היום ואני פשוט לא מסוגלת לשתוק, כשהייתי קטנה היא הייתה קוראת לי כלבה ומרוב שהתרגלתי לניבולי הפה שלה , התחלתי גם לקרוא לה כך. היא משגעת אותי!!!!!! האישיות שלה בלתי נסבלת ודוחה ואני לא יכולה לשתוק זה קשה לי וכמה שאני מנסה היא משגעת אותי יותר, כשאני אני מנסה לעזור לה היא דורשת יותר ויותר, היא מדברת רעות על אחרים אפילו על אחי ומשפחתו וזה מגעיל אותי, בנוסף כל בוקר כשאני בבית אני שומעת אותה מקללת אותי על הצער שבכביסת הבגדים או הכנת האוכל, היא משפילה אותי בפני רבים במשפחה, היא מספרת לכל אדם איזו בת גרועה אני וזה ממש מרגיז כשאנשים שופטים ולא יודעים מה הולך בבית. איך אפשר לכבד אדם שלפני שנים בהיותי ילדה העירה אותי עם מחבת על הראש, איך מכבדים אדם בלתי נסבל?????????? בהכל עמדתי רק לא בזה,ואין לי כבר בושה בפני השכנים השומעים ודאי כי המשא כבד עליי מה אני עושה?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחותי היקרה, קראתי בעיון את המכתב המזעזע שכתבת, מסתבר שאת באמת עוברת ניסיונות לא פשוטים, לצערי אין היתר הלכתי לא לכבד את אמא למרות הכל, ההלכה מחייבת אותך לכבד את אמא, אם את לא מסוגלת לכבד אותה (ואני מבין אותך מאוד) לפחות אל תזלזלי בה, כנראה שבאת לעולם הזה לתקן תיקון לא פשוט, אני לא יודע אם אני במקומך הייתי מצליח לעמוד בניסיונות הקשים שעמם את מתמודדת מדי יום, אני לא מצדיק את אמא שלך, אבל חז"ל לימדונו לנסות לדון לכף זכות יכול להיות ש...

א) אמא שלך עברה לידות לא פשוטות וזה השפיע על המצב הנפשי שלה
ב) הזוגיות של אמא קשה והיחס מצד בעלה קשה והיא מתוסכלת ומוציאה הכל עליכם
ג) אמא שלך סובלת ממצבי רוח, כתוצאה מלחץ נפשי ובעיות בריאותיות
ד) זה מה שהיא ראתה בבית אצל ההורים שלה והיא פשוט מחכה את דפוס ההתנהגות

תנסי לדון את אמא שלך לכף זכות, אל תשכחי שבזכותה באת לעולם, לא משנה איך היא מתנהגת, אמא לעולם תישאר אמא, תתפללי עליה שתזכה ליישוב הדעת ולרפואה שלימה, כי לפי התיאורים שלך היא ממש חולה ותלמדי מזה מוסר השכל חשוב מאוד, להתפלל מעכשיו לבחור ירא שמים ולחיי משפחה תקינים, כדי שהילדים שלך לא ייאלצו לעבור את מה שאת עוברת, אני מציע לך לקרוא כל יום פרק תהילים באתר ולכתוב לנו את שמה של אמא לרפואה שלימה ואת השם שלך לזיווג הגון: "תהילים באורלנוער"
ממש הצטערתי לשמוע את הניסיונות הקשים שאת עוברת, תהיי חזקה עד שבע"ה תזכי לבחור ירא שמים שיכבד אותך, יהי רצון שתזכי להיות מאושרת בעתיד, מגיע לך !

קטעים שאולי יעזרו לך להמשיך לכבד את ההורים למרות הכל:"מסירות נפש".שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 23

דווח על בעיה