שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
בָּשָׂר לָבָן

הלכות בשמירת הלשון:
להזכיר לחבירו עוול שעשו לו

אם אני הולכת בצניעות ונראית טוב ועדיין מסתכלים עלי? אני אשמה?


שאלה:(22/02/2011)

ישלי שאלה ,אם אני הולכת בצניעות , ובכל זאת בנים מסתכלים עליי, על מי העוון? עלי או עליהם? תודה רבה!

תשובה:(הרב רביד נגר)

תלוי איפה את מסתובבת? אם את כל היום מסתובבת בצניעות בקניונים או ברחוב , אז העבירה היא על מי שמסתכל וגם עליך משום שאת מסתובבת במקומות הומי אדם ואמרו חז"ל: "כל כבודה בת מלך פנימה" אשה צריכה להשתדל להיות במקומות צנועים ולא במקומות הומי אדם, למעט מקרים שבהם אין לה ברירה.

אגב, עם כל הכבוד לנשים שמתלבשות בצורה צנועה, צניעות לא באה לידי ביטוי רק בלבוש ! צניעות באה לידי ביטוי , במחשבה , בדיבור ובמעשים ! אשה שחושבת פריצות
או מדברת בצורה לא צנועה, או שמא ח"ו היא עושה מעשים לא ראויים, הרי שאינה צנועה, כמובן ששכר מצווה מצווה ושכר עבירה עבירה, ככל שנשתדל יותר נזכה ליותר מצוות.

לסיכום: בחורה שהולכת בצניעות אך מתנהגת בחוסר צניעות הרי שהעוון עליה ועל המתבונן בה, אם היא בחרה להכשיל גברים בדיבורה או במבטיה למרות שהיא לבושה בצניעות זו בעיה שלה, אם היא הולכת בצניעות, משתדלת להיות במקומות ראויים ולא במקומות הומי אדם ,  עיקר העבירה היא על המתבונן, אבל זה באמת ניסיון קשה במיוחד לנשים שחנן אותן ה' ביופי, הן צריכות להיזהר לשמור על צניעותן יותר. (הניסיון בעושר קשה יותר מהניסיון בעוני, כך הניסיון בעושר חיצוני [יופי] גדול יותר)
קטע נחמד לקינוח: "מה אני אשם שנולדתי חתיך"
שלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 32

דווח על בעיה