שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
מַצִּיל

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על חסרון המעלות של חבירו

היצר שלי בוער , בא לי לעשות שטויות , אני לא משתלטת עליו !!!


שאלה:(21/02/2011)

אני מרגישה לא שלמה. יש בי שני צדדים מנוגדים, האחד רוצה לחיות בכיף, להשתחרר, לבלות , לרקוד במסיבות (להמשיך את השגרה שלי) והשני בוכה כל יום מחדש על המרחק הנוצר מהבורא, על רצון להתקרב אליו שאינו מתממש. מה שאני לא עושה אני מרגישה לא שלמה.. גם כשאני מתחזקת אני מרגישה געגועים ותחושת החמצה על החיים הגשמיים. איך מצליחים ללכת בדרך אחת בלי לפזול לדרך השניה?

תשובה:(הרב רביד נגר)

הכיף הכי גדול זה לחיות עם משמעות , לשיר בשבת , להתפלל למלך מלכי המלכים, לדעת שיש לך אבא ששומר עליך ומגן עליך, האבא הכי חזק והכי חכם והכי קדוש בעולם, את כל זה את רוצה לזרוק בשביל איזה ג'ינס קרוע, קצת אלכוהול וחבר שינצל אותך? מה יותר כיף מלדעת שמישהו שומר עלינו ודואג רק לטובתנו , גם אם אנחנו לא מבינים ונראה לנו שאנחנו סובלים, דעי לך שה' דואג לנו והכל לטובה.

איך אפשר להתמודד עם היצרים והפיתויים את שואלת?

בדיוק איך שאת מצפה מהגבר שלך להיות נאמן בלי לפזול ולחלום על נשים אחרות או לצאת איתן, אחותי היקרה מה שאת זה בדיוק מה שתקבלי, אם לא תעבדי על המידות שלך ועל התאוות שלך עכשיו ככה יראה הגבר שלך, יהיו בו שני צדדים מנוגדים, מצד אחד הוא ירצה לחיות בכיף, להשתחרר, לבלות , לרקוד במסיבות ולהיות עם נשים אחרות, מצד שני הוא יבכה כל יום מחדש כי הוא יודע שהוא מתרחק ממך, הוא רוצה להתקרב אבל זה לא מתממש, מה שהוא לא עושה הוא לא מרגיש שלם, הוא מרגיש שהוא מחמיץ את הזוגיות שלו ! אבל אם תעבדי על עצמך ותהיי נאמנה לבורא עולם, תזכי לבחור ירא שמים, אמיתי לא חפיפניק שעושה מה שבא לו ורואה כל היום שטויות בטלוויזיה, או פריצות במחשב. צפי בקטע הבא:"משימה בלתי אפשרית2" !

ה' יתברך מלמד אותנו מוסר מתוך החיים עצמם. לסיכום טיפים נוספים שיעזרו לך.
א. תקבעי עיתים לתורה (בלי קביעות תמיד תרגישי כמו נדנדה)
ב. תתלבשי בצניעות (בלי צניעות תמיד תחשבי שאת חפיפניקית ותרצי לברוח)
ג. תתפללי על זה (בלי תפילה אין סיכוי לשרוד את הדור הזה, דור המבול)
ד. תחפשי חברה טובה (בלי חברה קשה לשרוד, חברים מקנים יציבות רגשית ופיזית)
ה. תזכרי תמיד שאיך שאת מתנהגת כך יתנהג בן הזוג שלך ! הגיע הזמן להשתפר.שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 44