שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
הִתְחִיל בְּגָדוֹל

הלכות בשמירת הלשון:
רכילות בכל דבר שאדם מקפיד

הקמיע של רבי שמעון בר יוחאי אמיתי?


שאלה:(09/03/2011)

שלום לכבוד הרב רביד, במקרה ראיתי את האתר הזה ויש לי שאלה: לפני מס' ימים קיבלנו בדואר איזשהו דף, אשר כתוב בו מכתב אישי של איזו גברת ובו היא מספרת שהיא הייתה רווקה עד גיל 36 ושום דבר לא הלך לה בחיים הן בזוגיות והן בכלל. היא כותבת שהיא ראתה מודעה של מישהי שהיתה חולה במחלה קשה ובזכות הקמע של הרשב"י היא החלימה ואז היא התקשרה לאותה גברת כדי לשאול איך להשיג את אותו קמע. בסופו של דבר היא הצליחה להגיע אליהם ולקבל את הקמע והיא כותבת שלאחר כ-3 חודשים חברתה הכירה לה מישהו, הם יצאו תקופה והתחתנו, היא השאירה במכתב הזה את הנייד שלה ואת המס' של אותו ארגון שסיפק לה את קמע רשב"י. מכיוון שגם לי לא הולך ממש כמעט בכלום בחיים, החלטתי להתקשר ולברר אודות הקמע. כשהתקשרתי, זה היה נשמע לי כמו חברה מסחרית לכל דבר ועניין ממש ככה! נאמר לי שעלות הקמע הוא: 54 ש"ח למשך 12 חודשים! שאלתי היא האם ככה זה אמור להיות? כי זה קצת עושה לי הרגשה של מסחרה עם הדת והאמונה וחבל שכך, כי זה מאוד מרחיק אנשים מהדת! לתשובתך אודה

תשובה:(הרב רביד נגר)

שוחחתי עם הרב יהודה לייב (ראש כולל בישיבת הרשב"י) לטענתו יש בידו הקלטות של הרב המגיד וכן אישור של הרב קנייסבקי להשתמש בקמיע המדובר, ההקלטות צריכות להגיע אלי ובאם אשמע שאכן הרב קנייבסקי מעודד שימוש בקמיע המדובר, מי אנחנו שנסתור את דבריו של אחד מגדולי הדור, אולם, בנוגע לעניינים הכספיים, שוחחתי עם הרב יהודה ושאלתי האם חייבים לתרום 54 ש"ח ל-12 חודשים, הוא אמר שאף אחד לא מכריח אף אדם לקבל את הקמיע, וודאי שלא יחלקו קמיע מעין זה חינם. הרב אף הזכיר ואמר שבמקום לקבל קמיע אברכי הכולל (שהוא עומד בראשו) יתפללו מדי יום למשך תקופה מסויימת לרפואה \ הצלחה \ זיווג \ וכל ישועה אחרת של התורמים. הרב נשמע לי אדם ישר וירא שמים, אך טרם קיבלתי את ההקלטות.

באופן כללי, רצוי לא לסחור בקמיעות, אני שמעתי בעצמי מפיהם של גדולי דור, כגון: הרב בן ציון מוצפי, הרב הגאון יורם אברג'ל שליט"א וכן מפי גדולים ועצומים, שישועה לא תלויה בכסף, ישועה תלויה בחזרה בתשובה, בשמירת טהרת המשפחה, בשמירת שבת ובמסירות נפש, אדם שמעוניין לעשות פדיון נפש רשאי לעשות, אולם, כדי לזכות בישועה, הפתרון הוא תפילה ולא הוראות קבע. (אני כן חושב שראוי שכל אדם יהיה מתומכי דאורייתא ויתרום צדקה ומעשרות לעניים, יתומים ואלמנות) תרומה לישיבה היא דבר עצום ! יש בכוחה להושיע את האדם שנאמר: "ותומכיה מאושר" אולם, גם תרומי ליתומים ואלמנות (בעיקר בני תורה) תעשה את העבודה, כפי שניתן לראות אצל כל אותם יהודים נפלאים שתורמים ל-"חסדי נעומי" וכד'

עבודת ה' של האדם תלויה בעמל ויזע בחינת: "יגעת ומצאת תאמין" , אדם שחפץ בישועה לא צריך לחפש פתרונות קסם, מי שבאמת רוצה פתרון לבעיותיו שיחזור בתשובה שלימה, קמיע יועיל בעיקר לאנשים יראי ה' שמעוכבים או זקוקים לישועה כזו או אחרת. בדיוק כמו משל הורדים שהזכרנו בהרצאות, כל זמן שהגבר עושה רצון אשתו ומספק לה את צרכיה הבסיסיים, אזי כאשר יביא עמו ורד, אשתו תהיה מאושרת, אולם, ברגע שהבעל יביא רק ורדים ולא יספק את צרכיה הבסיסיים של אשתו מה יועיל הורד?

לכן קוראים יקרים, כל זמן שאדם משתדל לשמור שבת ולהניח תפילין, השפעת קמיע עשויה להועיל (בתנאי שגדולי הדור מאשרים את הדבר, שכן לא כל אדם מוסמך לכתוב קמיעות וכיום כמעט ואין אדם שמוסמך לכתוב קמיעות למעט הרב כדורי שהעידו עליו שהיה אחד מאותם בודדים שידעו לכתוב קמיע כראוי, לצפייה בדעת הרב כדורי על כותבי קמיעות לחצו כאן: "הרב יצחק כדורי".

לסיכום: דעתי האישית על הקמיע המופץ בציונו של הרשב"י, עדיין אינה סופית, ברגע שאשמע הקלטה של הרב המגיד ו\או אישור של הרב קנייבסקי שליט"א אפרסם את הדבר, כמו כן אנסה לברר עם ראש הכולל (הרב יהודה לייב שיחיה) כיצד ניתן יהיה לעזור לאנשים שזקוקים לישועה מבלי לדרוש כסף עבור הקמיע.
(בכל מקרה הנושא בבדיקה תגובה נוספת בקרוב)שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 18