שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
אַחֲרוֹן אַחֲרוֹן מְנַצֵּח

הלכות בשמירת הלשון:
כיצד ירצה את חבירו

משכב זכר - עברתי את העבירה של החיים שלי.


שאלה:(29/12/2010)

כבוד הרב, אני בן 30+ ואב ל 2 איש מסורתי, מאמין/מפחד מקב"ה. עשיתי אתמול את העבירה הכי קשה שיכולתי לעשות! כבוד הרב מאז שאני ילד קטן(15/16)יש בי את הסטיה על המין שלי. כל פעם אני מבטיח לקב"ה שאני לא אעשה זאת כי אני יודע שזה לא נכון אבל אני נופל. אתמול זה היא שיא עשיתי את זה עם הגרוע מכל (תחשוב הכי רחוק שאתה יכול). אני לא מסוגל להניח תפילין כי אני חושב שאין לי את הזכות הזאת לגעת בהם אפילו מה עושים כבודו?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחי היקר, בראש ובראשונה כל הכבוד לך על הכנות והפתיחות , צר לי לשמוע שעברת על עבירה חמורה בתורה , אבל אין לי צל של ספק שלמרות הכל בורא עולם אוהב אותך וחפץ בך , בדיוק כמו שאתה אוהב את ילדיך למרות שלפעמים הם לא תמיד עושים את רצונך , אולם להבא עליך לשלוט ביצריך ובתאוותיך , המצב הרגשי שלך עשוי להשפיע על היחס שלך לילדים ועל הזמינות שלך לניהול חיי משפחה תקינים , אין דבר נפלא יותר מלשמור על יציבות התא המשפחתי ולחיות בצורה נורמטיבית כפי רצון הבורא יתברך , דע לך אח יקר , חז"ל גילו לנו את הסוד שמוביל לסטייה הקשה שאתה נגוע בה ולצערי הרב רבים נוספים לוקים במחלת נפש זו , במודע ושלא במודע , באשמתם ושלא באשמתם , כאשר אדם סוטה מדרך הישר ולא הולך בדרך התורה והמצוות , גם מחשבותיו סוטות מדרך הישר , למזלנו רוב בני האדם מצליחים להתגבר על היצר הרע שלהם ולנתב אותו בצורה נכונה , יש מי שסוטה מדרך הישר ומחשבותיו סוטות מדרך הישר לאפיקים לא רצויים (גניבה, רצח, אלימות, אונס, או סטיות מיניות כאלה ואחרות) מה שאני מציע לך לעשות זה לנסות להתקרב בצורה מסודרת לדרך האמת , לשמור שבת , להניח תפילין , אני לא אומר שברגע אחד תהפוך להיות נורמטיבי מבחינת המחשבות שלך , אולם, אין לי ספק שעבודה על איפוק תעזור לך להתאפק ולא לתת למחשבותיך דרור , איפוק בא לידי ביטוי בשמירת שבת , בהמתנה בין בשר לחלב , בברכה לפני ואחרי האוכל , בשמירת טהרת משפחה וריחוק בזמנים שבהם אשתך אסורה עליך , כל אלה נועדו לחנך את האדם לריסון עצמי , לגרום לו געגוע לאשתו ולהנעים את שהותו בעולם , לדעתי כל אדם הוא פצצת זמן מתקתקת ורק התורה יודעת את הקוד הנכון לנטרול הפצצה , יש אנשים שבאמצעות החסדים שהם עושים הרי שהם מצליחים לנטרל את הקוד ולחיות בצורה נורמטיבית , אבל זה לא אומר שכל הדתיים מסוגלים , גם אצלנו הדתיים יש אנשים שלא ממש "ישרים" בינם לבין עצמם, תחפושת חיצונית לא אומרת שום דבר , רק שינוי המהות הפנימית הוא זה שיעזור לאדם לנהל אורח חיים תקין ונורמטיבי. אני מציע שתצפה בקטעים הבאים: "משיכה מינית" ולעולם אל תחשוב שאינך ראוי לעשות מצוות, שהרי אמרו חז"ל "שכר מצווה מצווה ושכר עבירה עבירה" , אל תתן ליצר הרע לבלבל אותך , אתה בחור נפלא , לא משנה מה נטיותיך , אני רק חושב שאם תלך בדרך התורה והמצוות יהיה לך הרבה יותר קל להיות שלם מצפונית עם עצמך. אני באופן אישי אוהב כל יהודי באשר הוא פשוט כואב לי לשמוע שהרבה נערים ו\או בוגרים איבדו את הדרך ונתנו חופש ופורקן ליצרים שלהם, כתוב במפורש בתורה: "ואת זכר לא תשכב משכבי אשה, תועבה היא" (ויקרא יח, כב), איסור זה מובא בחז"ל , בגמרא ואפילו הגויים יודעים שמדובר במקרה חמור , לכן הדבר אסור גם באסלאם וברוב זרמי הנצרות ,  בנוסף מובא בתורה הקדושה: "ואין אשר ישכב את זכר משכבי אישה תועבה עשו שניהם מות יומתו דמיהם בם". (ויקרא, כ', יג').
במניין המצוות ביהדות, מסווג איסור זה כמצוות לא תעשה. מניינו בתרי"ג המצוות הוא מצווה ר"ט לפי מניין ספר החינוך, והלאו ה-ש"נ למניין הרמב"ם. על פי ההלכה בתורה שבעל פה, העונש לעובר על איסור זה במזיד בפני שני עדים ולאחר שהתרו בו הוא מיתת בית דין בסקילה. משכב זכר נחשב בהלכה כגילוי עריות, שהוא אחד משלושת האיסורים עליהם אדם צריך ליהרג ולא לעבור, והוא חל גם על בני נוח. אני לא חושב שצריך יותר מזה כדי להוכיח את חומרת הדבר ומשמעותו. כולי תקווה שתזכה לשוב בתשובה ותזכה לתקן את נפשך. דע לך אחי היקר, כל סטיה גשמית נובעת מסטיה נפשית , הנפש זקוקה לרוחניות , למשמעות , גם לה יש מזון (ברכות , מצוות , חסדים , נתינה) אם לא נספק לה את המזון הזה , הנשמה שלנו תרגיש "נכה" ויהיה לאדם צער ותחושת ריקנות שאין כדוגמתה, בשביל זה אני כאן , לעורר את לב נערי ישראל לאביהם שבשמים ואולי בע"ה בזכות מסירות הנפש נזכה לראות פירות ושינוי בעם ישראל לטובה.
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 38

דווח על בעיה