שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
נוֹתֵן כֹּחוֹת

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע לגוי

אני נשואה שנתיים וחצי ולא מצליחה להיכנס להיריון ???


שאלה:(12/12/2010)

אני בת 25 נשואה שנתיים וחצי ועדיין לא בהריון. אני בחורה מאוד מסורתית ולאחרונה מתחזקת. לאחרונה עברנו 3 טיפולי פוריות שכשלו. מה יהיה איתי? מה עלי לעשות? שאלה נוספת, הבנתי כי תפילת נשמת כל חי אפשר לומר בכל זמן ובכל מצב ופה קראתי שרק לפני שקיעה? מה נכון? והאם מוכרחים להגיד את התפילה רצוף? כלומר האם זה נורא אם פספסתי יום? אם כן, מה עלי לעשות?

תשובה:(הרב רביד נגר)

בנוגע לנשמת כל חי, אני לא חושב שהסיבה שאת לא נקלטת היא "נשמת כל חי" , נשמת כל חי היא סגולה נפלאה, כל זמן שעושים את הבסיס , יש משהו שכדאי שכולנו נדע , סגולות הן דבר נפלא כשמקיימים את הבסיס , בדיוק כמו שאשה שולחת את בעלה למכולת ומבקשת סוכר חלב וביצים, הבעל הולך למכולת מביא לה סוכר חלב וביצים וגם ורד מקסים ב-5 שקלים , האשה מתרגשת כ"כ עוזבת את הסוכר את החלב ואת הביצים ומחבקת את הורד , הבעל המום ! הוא אומר לעצמו אם הייתי יודע שככה היא מתרגשת מורד הייתי מביא עוד ורדים, כעבור שבוע שוב שולחת האשה את בעלה להביא סוכר חלב וביצים, הבעל יודע בדיוק לאן לגשת , הוא ניגש לערימת הורדים ומביא לה רק ורדים !!! הוא חוזר הבייתה היא פותחת את הדלת והוא מציג בפניה זר ורדים משגע , היא לא מתרגשת בכלל , היא שואלת: "איפה הסוכר?" , "איפה החלב?" , "איפה הביצים?" הוא שואל: "מדוע היום אינך מתרגשת מהורדים ובשבוע שעבר קיפצת וחייכת?" ענתה לו אשתו: "בעלי היקר, כל זמן שהורדים באים כתוספת לסוכר לחלב ולביצים (לבסיס) זה נפלא, אבל מה יועיל לי ורד אם אין לי מה לאכול??? אותו דבר בדיוק במקרה שלך אחות יקרה, מה תועיל נשמת כל חי אם את הולכת שלא בצניעות ומחללת שבת? את צריכה קודם כל להתחזק בדברים הבסיסיים, אני לא אומר שכל מי ששומר שבת והולך בצניעות מובטח לו שיהיו לו ילדים, אבל אני יודע שבהרבה מקרים ה' יתברך מביא עיכובים קלים על האדם כדי שיזכה להיות בן תורה ולהוליד ילדים כשרים ולא להוליד ילדים שיגדלו בלי מסורת ובלי יהדות, בדיוק כמו שה' יתברך מעכב בני זוג בזיווג כדי שיתחזקו יותר ויתקרבו יותר לדת ויזכו לזיווג הגון ירא שמים ולא יקבלו גבר שח"ו יבגוד בהן אחר מספר שנים (או חודשים ה' ירחם...) 

אחותי היקרה, סתם רציתי שתדעי שגם אני נשוי כמעט שנתיים ועדיין לא זכיתי לפרי בטן , אחת הסיבות המעכבות היא הלחץ, אסור להיות בלחץ, נכון שצריך לעשות השתדלות, אבל הדבר החשוב ביותר זה לשמור על שפיות, גם אם לידך כל היום מסתובבות בנות בהיריון ואת מרגישה ממש לא נעים, את צריכה להתחזק בביטחון שלך בה', לדעתי ההשתדלות האישית של כל אדם צריכה לבוא בד בבד עם הבטחון שלו בה' יתברך. לא חסרות סיבות שעלולות לגרום לעיכובים. לפעמים זה יכול להיות קשור לשם של האדם, לפעמים זה יכול להיות קשור למצבו הבריאותי של האדם, לפעמים זה יכול להיות קשור לעובדה שהגבר או האשה מרגישים עצורים, אשה שמתגוררת בסמוך לחמיה עשויה להיות עצורה, זה יכול להיות קשור לפספוס תקופת הביוץ, לא חסרות סיבות טבעיות לעיכובים בהיריון, מצד שני גם לא חסרות סיבות רוחניות ומיסטיות לדבר, זה יכול להיות "קפידא" של אדם מהעבר, מצידך או מצד בעלך, זה יכול להיות "עיכוב" שמכפר לך ולבעלך על חטאים מהעבר, זה יכול להיות "אמצעי" שיגרום לך להתקרב יותר לה' יתברך ולהתפלל מעומק הלב במקום להתפלל בצורה שטחית ורגילה, להוציא תפילה בדמעות וברגש אמיתי, בבחינת: "היושבת בגנים חברים מקשיבים לקולך" ה' יתברך מייסר אותנו כי הוא רוצה לשמוע אותנו ולראות שאנחנו תולים את מבטחנו אך ורק בו, אם נסמוך עליו ונקבל את הייסורים באהבה, אין לי ספק שנתבשר כולנו בשורות טובות, סיפור מחזק לסיום, מסופר על הרב יורם אברג'ל שהוזמן למשפחה שאיבדה את שתי בנותיה, המשפחה הייתה בצער גדול והרב אמר להם, אם תקבלו את הייסורים באהבה ותבינו שהדין דין אמת, בעוד מספר חודשים אתם תזכו לקבל את אותן נשמות של אותן בנות חזרה וכך היה, מספר חודשים זכה אותו זוג לתאומות מקסימות בדיוק בתאריך שהרב יורם הבטיח. בקיצור, הכל מדוד ושקול, ה' יתברך יודע בדיוק מה הוא עושה וכמה ייסורים כל זוג צריך לקבל, יש זוגות שמביאים ילדים לעולם מאבדים אותם ומביאים ילדים חדשים, (ניסיון לא פשוט בכלל, אדם שמאבד את בניו בעוה"ז נמחלין כל עוונותיו") יש זוגות שלא מביאים ילדים מתגרשים ורק אז מביאים ילדים בזוגיות חדשה, יש זוגות שיש להם ילדים מזוגיות קודמת ומהזוגיות החדשה, בקיצור לא חסרים מקרים לא נעימים, אם ה' רצה שלזוג מסויים יהיו עיכובים, אין לי ספק שזה במקום צער גדול יותר שיכל להיות במהלך החיים, עלינו לסמוך על ה' יתברך שיודע בדיוק מה הוא עושה, כל אדם בנערות שלו עבר עבירות, כל נערה בנערות שלה עברה עבירות, כדי שנהיה ראויים להוליד זרע קודש בנים צדיקים, ה' מזכך אותנו קצת, מכבס לנו את העבר על ידי הצער שבעיכובים ובע"ה כשהנסיכים הקטנים יופיעו זה יכפר על כל הכאב והצער, מה שבטוח זה שעלינו להתחזק באמונה, להמשיך לחייך ולא להפסיק את הטיפולים וההשתדלויות הרפואיות, התינוק בדרך אל חשש, אני מחכה שתבשרי לנו בשורות טובות, ברגע שה' יחליט שהגיע הזמן, כל העיכובים הבריאותיים ייעלמו, כל הבעיות ייפתרו ותראי שבע"ה בקרוב את תחבקי נסיך או נסיכה מדהימים, אני רק רוצה שתבטיחי לי שלא תשכחי להגיד תודה ענקית לאבא, רצוי להתחיל מעכשיו להודות על כל מה שאבא נתן לך ולהתפלל מעומק הלב לרחמים ולזרע בר קיימא, ה' רוצה רק לשמוע אותך, טיפים נוספים לייעול.

טיפים להיכנס להיריון...
א. לא לשכוח לקרוא כל יום קריאת שמע שעל המיטה (זה יכול לקצר זמן של עיכובים)
ב. לא להתפשר על צניעות, אם את נשואה תשימי כיסוי ראש גם אם ממש קשה לך.
ג. לשמור שבת, שום הנאה בעולם לא שווה שנחלל בגללה שבת, "כי היא מקור הברכה"
ד. לחייך !!! לא להיות בלחץ, לא לחשוב על זה כל היום, הלחץ מונע קליטה להיריון.
ה. תחפשו זוג נוסף שלא זכה לפרי בטן ותתפללו עליהם 40 יום, "המתפלל על חבירו"
ו. להאמין באמונה שלימה ולומר את זה בפה, אני יודע\ת שכל העיכובים הם לטובתי מאת ה'.
יהי רצון שנזכה כולנו לבשורות טובות ונגדל את בנינו לתורה חופה ומעשים טובים אמן.שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 38