שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
נָפְלוּ עַל אֲתָר

הלכות בשמירת הלשון:
קבלת רכילות לתועלת

פייסבוק - אפשר לפתוח פייסבוק לזיכוי הרבים?


שאלה:(17/11/2010)

כבוד הרב.. אני יכולה לפתוח פייסבוק משלי ושאני ישים שם דברי תורה על שבת.. צניעות וכל זה בסטטוס? ולדבר עם חברות שלי קצת.. אבל עם בנים לא.. אז אני יכולה לפתוח פייסבוק לזיכוי הרבים? ואני לא ישים שם תמונות שלי ח"ו אלא ישים שם תמונות קודש [ספרי תורה ] זה ממש יחזק אנשים מה אתה אומר כבוד הרב?

תשובה:(הרב רביד נגר)

פייסבוק זה יצר הרע גמור , זה ביטול תורה גמור , זו פריצות גמורה , זה בזבוז זמן אדיר , זה כל מה שבת מלך לא צריכה לעשות , אם גם ככה יש לך פייסבוק ואת לא מתכוונת למחוק אותו , ה' ירחם עליך לפחות תעסקי בזיכוי הרבים ובפרסום הרצאות , אבל מי שזכתה שלא יהיה לה פייסבוק וודאי שמעלתה גדולה יותר, אם לא פתחת אל תפתחי , אם כבר פתחת אני לא בא להתיר את השרץ , אבל במקום לשים שם פריצות , עדיף לשים שם קישורים לאורלנוער או לכל אתר בקדושה , קצת קשה לי עם העובדה שקדושה ופריצות יהיו באתר אחד ושמעתי גם שעשויה להיות עם זה בעיה הלכתית חמורה, במיוחד אם יש שם תמונות לא צנועות וכו',,, לכן שומר נפשו ירחק ! ה' יציל אותנו מהביטול תורה הזה... קשה מאוד לומר לבני הנוער למחוק את הפייסבוק, אבל יש כבר עשרות אלפי בני נוער שגולשים באורלנוער וצופים בהרצאות וקוראים שאלות ותשובות במקום לבזבז את הזמן היקר שלהם בהתכתבויות חסרות תכלית שגובלות בביטול תורה גמור ובבזבוז זמן אדיר, אני אישית חושב שהאינטרנט באופן כללי הרס את הנוער, יש בו יותר נזק מתועלת, אבל אדם חכם יכול לנצל אותו בתבונה ולהפיק ממנו גם תועלת רבה, אם היינו יכולים להחזיר את הגלגל אחורה ולבטל את כל האינטרנט אני הייתי הראשון שעושה את זה אבל היות ואני רואה את המצב הקשה של בני הנוער שכל היום גולשים באתרים לא ראויים, החלטתי לפתוח את אורלנוער כדי לנסות להציל כמה שיותר בני נוער אבודים שאין להם בכלל מושג מהי פרשת השבוע, מהי יהדות ומהי שבת קודש.
לפתוח פייסבוק כדי לזכות את הרבים , זה כמו לפתוח מועדון בלב תל-אביב או פאב עם מוזיקה לא כשירה ואוכל לא כשר ולפעמים גם ריקודים ופעם ב... מגיע מרצה לקרב את הנוער, זה לא שייך לדעתי, במקום של פריצות לא שייך לדרוש ! כמו שאף רב לא ידרוש במקום שיש בו פריצות , גם אנחנו צריכים ולהעדיף לא לפתוח פייסבוק. (אבל שוב, מי שכבר יש לו והוא לא מתכוון למחוק, לפחות שיפרסם קישורים לאתר)
תגיות: פייסבוקשלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 8