שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
קִדּוּשׁ ה'

הלכות בשמירת הלשון:
לספר לחבירו על נזק שעשו לו

אנחנו זוג דתי ואנחנו מתלבטים אם להכניס טלוויזיה הבייתה או לא !


שאלה:(08/05/2013)

מה עושים לגבי טלויזיה אחד הצדדים רוצה והשני לא שנינו דתיים לקראת חתונה ויכול להיוות שניפרד בגלל זה האם זה אסור? מה עושים?

תשובה:(הרב רביד נגר)

אחים יקרים , לפי ההלכה בשום פנים ואופן אסור לראות טלוויזיה , יש בזה פריצות , עוברים כל יום על איסורי תורה מפורשים של "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם" , זה ביטול תורה גמור , זה יצר רע שאין כדוגמתו , זה הניסיון הכי קשה בדור האחרון שמי שמצליח להינצל ממנו ראוי להיקרא "צדיק" !

טלוויזיה = איסורי תורה בכל יום.
כל מי שיש לו מכשיר כזה בבית עובר כל יום על איסורי תורה מפורשים , אם תצפה בקליפ שמצורף למטה אני בטוח שתבין על מה אני מדבר , אבל כדי לענות על השאלה ששאלת אספר לך ולבת זוגתך שתחיה סיפור ואני מאוד מקווה שתסיקו מהסיפור את המסקנות הנכונות.

סיפור שיגרום לכם לחשוב פעמיים אם להכניס טלוויזיה הבייתה.
זוג אחד ניגש אלי להתייעץ בעניין מסויים, הגבר היה בחור ירא שמים, הוא שאל את הרב שלו והרב שלו אמר לו שבטלוויזיה יש פריצות ולא שייך להכניס אותה הבייתה, בן זוגו לא הייתה מוכנה לוותר, היא אמרה שהיא רואה רק בישולים ודברים צנועים, היא רוצה לראות חדשות ולהיות מעודכנת זה הכל, הבחור היה ממש מאוהב והחליט לוותר לה, אני אמרתי לה שהטלוויזיה תהרוס לה את הזוגיות, במקום שיהיה לך זמן איכות עם בעלך, הטלוויזיה תגנוב לך את הזמן היקר הזה, כשהבעל חוזר מהכולל הבייתה כל מה שהוא לומד בכולל הולך לאיבוד בפרסומת אחת, הטלוויזיה מסוכנת והרסנית לא כדאי לך, בכל סרט טוב יש דוגמנית טובה זה יפגע לך בשלום בית, היא כמובן התעקשה ולא הייתה מוכנה לוותר על הטלוויזיה, הם קבעו תאריך לחתונה, התחתנו ,קנו מסך פלאזמה חדש, הגבר למד בכולל, היא סיימה לימודים וקבעה עיתים לתורה (באמת זוג איכותי ונפלא) כעבור שנתיים, הבעל התיר לעצמו לראות עם אשתו חדשות, הם ישבו על כוס קפה ופשוט ראו טלוויזיה, הם לא כיבו אותה כשהיו פרסומות לא צנועות, בהתחלה זה היה ממש נחמד, הם חייכו אחד לשני והכל התנהל על מי מנוחות, לאט לאט הם הקלו ראש בעניין, הבעל המשיך לראות טלוויזיה, הפחית מכמות השעות שהוא הולך לכולל, עד שהוא עזב את הכולל לגמרי והיה מרותק לטלוויזיה, הוא הגדיל את שעות העבודה שלו, שעות הצפייה גדלו, יום אחד אשתו חוזרת הבייתה ורואה שבעלה הצדיק הפך להיות חפיפניק שצופה בפריצות ותועבה , הצפייה בתועבות גררה את הבעל להגיע לידי מעשים אסורים והוא בגד באשתו, אחרי שלוש שנים בני הזוג התגרשו.

מכתב מזעזע !
אשתו כתבה לי מכתב מצער וזה לשונה: "רביד , צדקת , הטלוויזיה הרסה לי את החיים , פירקה לי את הזוגיות , למדתי את זה בדרך הקשה , חבל שהתעקשתי , לא האמנתי כמה המכשיר הזה יכול להיות הרסני , תפסתי את בעלי רואה פורנוגרפיה והוא הודה שהוא ביקר אצל פרוצות ושילם כסף , היום אני מבינה ששום מחיר בעולם לא שווה שאני אכניס לביתי טלוויזיה עבורו , הרבה בתים בישראל הרוסים אבל לא נעים לבני הזוג להתגרש , אני לא הייתי מוכנה שידרכו עלי , הלוואי שזה לא היה נגמר כך , אבל היום אני יודעת שא-לוהים העניש אותי כי הרסתי בן תורה , כמו שאני הרסתי בן תורה אל-והים הרס לי את הזוגיות , התורה הרבה יותר חשובה , אני רק מקווה שאזכה לבן תורה אמיתי ושה' יסלח לי , המזל שלי הוא שלא היו לנו ילדים , מצד אחד אל-והים כעס עלי מצד שני הוא היה רחמן כלפי והציל אותי שלא יהיו לי ילדים כדי שאצליח להקים בית ויהיה לי עוד צ'אנס , אני יודעת שאשה גרושה זה כתם , אבל מגיע לי ! תודה על הכל , פלונית "....

אני חושב שאין צורך שאוסיף מילה , המכתב עשה את שלו, עכשיו תחשוב אם אתה רוצה להרוס לעצמך את הזוגיות או לא, הבחירה בידיים שלכם אני הזהרתי והבאתי ראייה לדברי , אם אתם חכמים , אם אתם רוצים לחיות על פי ההלכה , אם אתם רוצים לשמח את ה' , אם אתם רוצים שבביתכם תשרה שכינה , אם אתם רוצים שיהיה לכם זמן לדבר אחד עם השני , תרחיקו את התועבה הזאת מהבית. קליפ לקינוח אחי היקר, צפה בקליפ הבא
"מה אתה קולט" אני בטוח שתדע מה להחליט !
שלח לחבר
מדורג 3 מתוך 5, דרגו 16