שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם Incorrect URL

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
זְהִירוּת סַכָּנָה

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על מי שפגע בו

איך אפשר להתחזק בלי להיפרד מהחברה החילונית?


שאלה:(28/10/2010)

שלום לך . תמיד נמשכתי לנושא של היהדות והדת ותמיד זה עניין אותי ותמיד רצית את זה יותר מכל דבר אחר אבל הבעיה היא האני נמצאת הסביבה חילונית לחלוטין ואני לא סובלת שמה, איך אפשר לשלב בן שתי העולמות?!

תשובה:(הרב רביד נגר)

תחשבי איך מרגישה אשה נשואה שבעלה מכניס הבייתה מאהבת אחרת , האם את בתור אשה נשואה היית מוכנה שבעלך יחיה איתך ועם מאהבת נוספת? וודאי שלא ! כך ה' יתברך לא מוכן שיקיימו את התורה שלו ויחללו אותה באותה נשימה. אם תחשבי על זה טוב אני בטוח שתביני שאי אפשר ליהנות מכל העולמות, מי שנהנה בעולם הזה (עולם זמני של 70 שנה) מפסיד את כל הטובה שלו לעולם הבא (עולם הנצח של מליוני שנים) נראה לנו כאילו העולם הזה הוא התכלית , אבל מי שקצת למד ויודע כמה טוב צפון לנו לעולם הבא , מי שמבין איזה זכות יש לנו כיצורים הקדושים והמיוחסים ביותר עלי אדמות , לעולם לא יתרחק מה' יתברך, כל הטוב שבעולם , כל הרחמים האפשריים , כל החסד , כל האור והחיים טמונים בה' יתברך , ואם את שואלת איך יכול להיות שחילונים כל כך נהנים , הם בכלל לא סובלים , אני לא מבינה מדוע עלי להתרחק מהדרך הזאת , על זה ענה כבר דוד המלך ואמר: "איש בער לא ידע וכסיל לא יבין את זאת בפרוח רשעים כמו עשב ויציצו כל פועלי אוון , להישמדם עדי עד" כלומר: רשעים שעושים מעשים רעים , שמחללים את כבוד השבת , כבוד החגים , לא מכבדים את הימים המקודשים לעם ישראל (פסח,שבועות,סוכות,כיפור,צומות)
באותה מידה שהם בחרו להתנתק מעם ישראל וממסורת ישראל , כך ה' יתברך ינתק אותם מישראל ולכן העונש שלהם הוא "ונכרתה הנפש ההיא מעמיה" ה' יתברך מכרית אותם ומנתק אותם מעם ישראל ! איש בער לא ידע הכוונה , טיפש לא מבין ולא יודע מדוע רשעים מצליחים כל כך בעולם הזה , התשובה רמוזה בהמשך הפסוק (בשיר של יום השבת שאנו אומרים כל שבת בבית הכנסת) "להישמדם עדי עד" מדוע הרשעים נהנים בעולם הזה? כי הם מקבלים את כל השכר שלהם בעולם הזה ולא בעולם הבא ! לשם אין להם רשות להיכנס , כי הם כרתו את הענף שעליו הם יושבים , הם הכריתו את עצמם מעם ישראל , ונכרתה הנפש ההיא מעמיה , כולי תפילה שה' יתברך יזכה את כל היהודים לחזור בתשובה ולראות את האמת , במקום לחיות חיי תאווה , חיים גשמיים , נטולי רוחניות ומשמעות , אם את רוצה בעל שלא יבגוד בך , אם את רוצה ילדים שיברכו על מה שהם אוכלים וילמדו להכיר טובה , תבחרי בדרך הטובה אחותי היקרה, כי הדרך החופשית , פשוטה כמשמעה "חופשית" ! זה אומר בעל "חופשי" ילדים "חופשיים" אהבה "חופשית" אם זה מה שאת רוצה , תמשיכי לדמיין שלא תסבלי בחברה החופשית , ה' יתברך מגלה לנו אחרת , חז"ל מלמדים אותנו אחרת , אני כאן לעורר אותך ולפקוח לך את העיניים , כדי שאולי תזכי גם את להיות "בת מלך" ולהתנהג בצניעות , להתלבש בצניעות ,ללמוד איך מאחדים את המשפחה בשבת , איך משכימים בבוקר לתפילה ומחנכים את הילדים ואת הבעל לזריזות ולא לקום בצהרים , איך עוצרים לברך לפי כל דבר שאוכלים איך ממתינים 6 שעות בין בשר לחלב וכל זה רק כדי לחנך את עצמנו לאיפוק , כי אם לא נלמד להתאפק ונקבל כל מה שאנחנו רוצים , אף בן זוג לא יחזיק מעמד עם בת זוגתו , יש יותר מדי פיתויים בחוץ, הדרך היחידה לשרוד את המציאות הבלתי אפשרית הזאת היא ע"י התורה והמצוות , תשמעי לגדולי הדור ולא לגדולי התקשורת שמנסים לשדר את התרבות שלנו כתרבות הרסנית , עם ישראל הוא עם הנצח ! ברוכים הבאים לעם ישראל אחותי ... את מוזמנת לצפות בקטעים שלנו באורלנוער ואולי לשנות תפיסה ולהפוך להיות אדם מאמין , מוסרי והכי חשוב , חייכן ושמח .
תגיות: חילונישלח לחבר
מדורג 5 מתוך 5, דרגו 6

דווח על בעיה