שלח לחבר

בס"ד
רבנים.נט

ברוכים אתם בבואכם

חדשות האתר:


פינת הנשים

שלח שאלה לרבנים

הוסף שאלה


הלכות בשמירת העיניים:
דֻּגְמָאוֹת מֵהַחַיִּים

הלכות בשמירת הלשון:
לשון הרע על קרובים

אני ממשפחה חרדית ונכשלתי עם חבר שלי , איך לכפר?


שאלה:(03/10/2010)

שלום כבוד הרב, אני בבעיה, אני ממשפחה חרדית מאוד! אבל אני קצת בנפילה עד לא מיזמן היה לי חבר המון זמן ובעקבות זה חטאתי המון, נגיעות אסורות ויותר מזה, זרע לבטלה, איך אני יכולה לכפר על זה? אני יודעת שזה עוון גדול אבל אני כ"כ מצטערת על זה מה אני עושה? תודה רבה !!

תשובה:(הרב רביד נגר)

אספר לך סיפור, בעל אחד שאהב מאוד את אשתו משום שכל בני משפחתו היו מספרים לו על שבחיה, איזה אשה נפלאה היא ומוכשרת ומיוחדת, החליט לעשות כל שביכולתו כדי לכבד אותה, אך כעבור מספר שנים החיים לצידה הפכו להיות שגרתיים ומשעממים, הרגש הלך לאיבוד, לפעמים הוא קצת כעס עליה והיו ביניהם מחלוקות ואי הבנות עד שיום אחד הוא הכיר בחורה מקסימה והתחיל לשוחח איתה ולפרוס בפניה את הקשיים שיש לו עם אשתו והיא הייתה מטה אוזן קשבת עד שמרוב שהיו משוחחים ונפגשים הם נקשרו מאוד והקשר אט אט הפך להיות יותר ויותר אינטנסיבי , דיבורים הפכו למעשים עד שהם נכשלו ועברו על איסורי תורה מפורשים, כעבור מספר ימים אשתו שחשדה בו, החליטה לשכור בלש פרטי, הבלש צילם את בעלה בוגד בה עם אשה אחרת והציג בפניה תמונות של בעלה חבוק בזרועות אשה זרה וצעירה ! האשה החליטה לשתוק ולא לעשות דבר, היא לא הייתה מוכנה לקיים איתו יחסים ופשוט הייתה קרה אליו, היא לא ידעה מה לעשות, היא לא רצתה להיפרד ממנה בכזאת קלות כי היא ממש אהבה אותו והיו לה ממנו 4 ילדים, חבילה כזאת לא מפרקים בקלות ! אבל מה עושים??? עד שהבעל כבר לא יכל לסבול את השקר, הוא פשוט ניגש לאשתו כשעיניו דומעות ואמר לה: "אשתי היקרה, אני רוצה להיות כנה ולספר לך משהו חשוב, בגדתי בך שנה שלימה עם נערה שהכרתי, איך אני יכול לכפר על זה? אני יודע שזה לא בסדר, אני יודע שאת מרגישה פגועה נורא,, אבל אני אוהב אותך ואני רוצה לכפר על העוון !  את ההמשך תדמייני בעצמך....

אחותי היקרה, הנמשל ברור, האשה היא הקב"ה, את בנמשל היא הבעל (כמו שהבעל בגד באשתו, את בוגדת בקב"ה) ה' יתברך מצטער מאוד כשהוא מגלה שאת עושה מעשים בניגוד לחוקי התורה ! אם ה' יחליט לעזוב אותך (להתגרש ממך) תאמיני לי שזה יהיה הדבר הגרוע ביותר שתחווי בחייך ! ה' הסתיר פניו מעם ישראל בתקופות שונות בהסטוריה, אחת מהן הייתה "השואה" ברגע שאין ה' בקרבנו , החיים נראים כמו שואה אחת גדולה, אבל ה' לא מוותר עלינו בקלות ! כמו שאשה שנבגדה לא מוותרת בקלות על בעלה, לה' יש מאיתנו ילדים (מצוות, מלאכים, נחת רוח) בנוסף אל לנו לשכוח שאנחנו יצירי כפיו של ה' יתברך, עלינו להבין שה' אוהב אותנו וכדי שיסלח לנו עלינו לעשות דברים שיוכיחו את נאמנותנו, כי כשם שאותה אשה נבגדת אבדה את האמון שלה בבעלה, כך ה' לעיתים מאבד את האמון שלו בנו ! לכן עלינו לעשות מהלכים בוני אמון, להוכיח לה' יתברך שאנחנו רציניים ! גבר שלא יוכיח לאשתו הנבגדת שהוא רציני, הסיכויים שהיא תחזור אליו או תאמין לו אפסיים.

לכן אחותי היקרה, אם את באמת מצטערת על הטעות שעשית ואינך מתכוונת לחזור עליה, הדבר הראשון שאת צריכה לעשות זה לבקש מחילה ממלך מלכי המלכים שבגדת בו וחיללת את כבודך (כבוד בת מלך) כי כאשר בת מתנהגת בפריצות הראשונים שנפגעים מזה הם ההורים שלה, כולם אומרים "זו הבת שגידלתם?" בת כזאת "פרוצה" ההורים מתביישים ומתבזים והכל בגלל כמה רגעים של הנאה מדומה?!?!? זה שווה את הפגיעה בהורים? איך את היית מרגישה אם הבת שלך הייתה מסתובבת עם גברים ומפקירה את גופה כדי לספק את תאוותיה ותאוותיו של גבר שמחפש ריגושים ומוצא אותם אצל בנות חלשות אופי, שמתפתות ליפול ולספק את יצריו ובחודש הבא הוא פשוט עובר לאתגר הבא, לכיבוש הבא, כי את היעד שלך הוא כבר כבש את כבר לא מעניינת אף אחד, הפכת להיות כלי חד פעמי שבסוף השימוש פשוט נפטרים ממנו, אני בכוונה משחק לך קצת על המצפון כדי שתביני את חומרת המעשה ותתחרטי מעומק הלב, כי סליחה שיוצאת מעומק הלב לא דומה לסליחה שיוצאת מהשפתיים בלבד.

לסיכום: א. תבקשי מחילה מה'.  ב. תתוודי בפני ה' יתברך על חטאיך (תפרטי את החטאים שעשית)
ג. תקבלי על עצמך לא לחזור על החטאים האלה, אין יותר ידידים ואין יותר חבר (תהיי אמיתית עם עצמך)
ד. תקבלי קבלות כמו צניעות, שמירת נגיעה. (קבלות שיחזירו לך את הכבוד האבוד) ה. תתחברי למסגרת של שיעורי תורה (מדרשה, או שיעורים במקום אקסטרני, משהו ליד הבית) אבל בקביעות ! לא בצורה חפיפניקית, כי זה הפתרון היחיד שבאמצעותו אפשר להינצל מהדור הקשה הזה שאני קורא לו "דור המבול"
אני מאוד מקווה שהמסר עבר ! אשריך שזכית לתקן, יש הרבה בנות בעם ישראל שבכלל לא יודעות לאיזה בוץ הן נכנסות אבל את זכית לבוא ולתקן זה כבר מעיד על העובדה שיש לך נשמה טובה וזכויות בשמים.
 
שלח לחבר
מדורג 4 מתוך 5, דרגו 38